Silný vítr před kamerou sfoukl ze silnice další těžký kamion jako list papíru

I jinak hrdí králové silnic se musí sklonit před současnými rozmary počasí. Zdá se to nemožné, ale silný boční vítr dokáže i těžký tahač s návěsem doslova sfouknout ze silnice.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Silný vítr před kamerou sfoukl ze silnice další těžký kamion jako list papíru

19.3.2019 | Mirek Mazal

I jinak hrdí králové silnic se musí sklonit před současnými rozmary počasí. Zdá se to nemožné, ale silný boční vítr dokáže i těžký tahač s návěsem doslova sfouknout ze silnice.

Jarní počasí přináší příjemné oteplení doprovázené už ne až tak příjemným zvýšením hladiny řek a podobně nebezpečným silným větrem. Sněhové zpravodajství vystřídaly štáby monitorující tání sněhu a množství stromů, které láme či vyvrací vítr vanoucí nezvykle vysokými rychlostmi. Ještě v neděli platila další výstraha před silnými poryvy od severní Moravy a Slezska směrem do Čech.

Před prudkým závanem větru není člověk v bezpečí ani v autě. V lese všem hrozí padající stromy a na otevřené pláni je jízda paradoxně ještě rizikovější. Co dokáže orkán s kamionem, už víme, dnes přichází podobné pokračování z jiného úhlu pohledu kamery.

Americký řidič kamionu neudržel a snad ani nemohl udržet soupravu na silnici, když se do nákladního vozidla opřel vítr o rychlosti asi 120 km/h. Rána z boku převrátil auto na cestu a těžký kamion bezvládně ujel po boku ještě několik desítek metrů. Po chvíli byla slyšet opožděná ozvěna a auto zůstalo povalené přes oba jízdní pruhy naštěstí prázdné silnice. Vzhledem k počasí většina lidí raději vůbec nevyjela.

Posádka tvořena řidičem a závozníkem vyvázla bez zranění, ale oba pánové mají minimálně novou zkušenost. Nejlepší možností je jednoduše velký automobil zaparkovat a počkat, až se vichřice přežene. A pokud za takových podmínek jedete s osobákem, poblíž kamionů se raději dlouho nezdržovat.


Silný vítr před kamerou sfoukl ze silnice další těžký kamion jako list papíru - 1 - Vitr prevratil kamion na dalnici dalsi 01Silný vítr před kamerou sfoukl ze silnice další těžký kamion jako list papíru - 2 - Vitr prevratil kamion na dalnici dalsi 02Silný vítr před kamerou sfoukl ze silnice další těžký kamion jako list papíru - 3 - Vitr prevratil kamion na dalnici dalsi 03Silný vítr před kamerou sfoukl ze silnice další těžký kamion jako list papíru - 4 - Vitr prevratil kamion na dalnici dalsi 04Silný vítr před kamerou sfoukl ze silnice další těžký kamion jako list papíru - 5 - Vitr prevratil kamion na dalnici dalsi 05Silný vítr před kamerou sfoukl ze silnice další těžký kamion jako list papíru - 6 - Vitr prevratil kamion na dalnici dalsi 06Silný vítr před kamerou sfoukl ze silnice další těžký kamion jako list papíru - 7 - Vitr prevratil kamion na dalnici dalsi 07Silný vítr před kamerou sfoukl ze silnice další těžký kamion jako list papíru - 8 - Vitr prevratil kamion na dalnici dalsi 08
I ještě relativně snesitelný vítr o rychlosti okolo 120 km/h si umí pohrát i s velkým kamionem jako s dětskou hračkou

Zdroj: SONICGROUND@Youtube

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše