Skrytá kamera natočila dopravní policisty, jak si rozdělují úplatky, teď jdou do vězení

Úplatnost některých policistů je veřejným tajemstvím, zejména pak v zemích, jako je Rusko. Právě tam teď odkryli velkou úplatkářskou aféru, pět hříšníků už si vyslechlo soudní verdikt.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Skrytá kamera natočila dopravní policisty, jak si rozdělují úplatky, teď jdou do vězení

14.2.2019 | Mirek Mazal

Úplatnost některých policistů je veřejným tajemstvím, zejména pak v zemích, jako je Rusko. Právě tam teď odkryli velkou úplatkářskou aféru, pět hříšníků už si vyslechlo soudní verdikt.

Vyšetřovací výbor ruského ministerstva vnitra se pochlubil odhalením skupiny policistů, kteří přijímali úplatky. Pachatelé sloužili na území severokavkazského Kislovodsku, kde si strážníci přilepšovali k výplatě prostřednictvím peněz od křivě obviněných řidičů. Celkem pět příslušníků bylo postaveno mimo službu a všichni byli shledáni vinnými ze spáchání několika přečinů.

Podle soudu skupina vykutálených policistů při plnění služebních povinností vybírala finanční hotovost od lidí, kteří byli lustrování přímo na policejní stanici. Obvinění zastavovali osobní vozidla pod záminkou běžné kontroly dokladů. Vybraný jedinec si vždy vyslechl podezření z požití omamných látek a byl převezen na policejní služebnu. Tam proběhla série vyhrůžek a psychologický nátlak vyústil k možnosti vyplacení se úhradou 12 až 50 tisíc rublů (4 200 až 17 500 Kč) na ruku.

Policistům to procházelo dlouho, některé z jejich obětí si ale stěžovali a nahrávky skryté kamery pětici bývalých policistů spolehlivě usvědčily - zachycují, jak si ukořistěné bankovky rozdávají v kanceláři po „dobře odvedené práci”. Celý případ byl vzhledem k jeho pikantnosti řešen v utajení, a tak se o všem dozvídáme až po vynesení rozsudku - provedené důkazy stačily k rozsudku odnětí svobody na dobu 6 až 8 let a k zákazu zastávání funkcí ve státních orgánech po dobu 2 až 5 let. Pro policisty to budou kruté časy, ale s ohledem na své jednání si nic lepšího nezaslouží.


Skrytá kamera natočila dopravní policisty, jak si rozdělují úplatky, teď jdou do vězení - 1 - Rusko uplatky policie na videu 01Skrytá kamera natočila dopravní policisty, jak si rozdělují úplatky, teď jdou do vězení - 2 - Rusko uplatky policie na videu 02Skrytá kamera natočila dopravní policisty, jak si rozdělují úplatky, teď jdou do vězení - 3 - Rusko uplatky policie na videu 03Skrytá kamera natočila dopravní policisty, jak si rozdělují úplatky, teď jdou do vězení - 4 - Rusko uplatky policie na videu 04Skrytá kamera natočila dopravní policisty, jak si rozdělují úplatky, teď jdou do vězení - 5 - Rusko uplatky policie na videu 05Skrytá kamera natočila dopravní policisty, jak si rozdělují úplatky, teď jdou do vězení - 6 - Rusko uplatky policie na videu 06Skrytá kamera natočila dopravní policisty, jak si rozdělují úplatky, teď jdou do vězení - 7 - Rusko uplatky policie na videu 07Skrytá kamera natočila dopravní policisty, jak si rozdělují úplatky, teď jdou do vězení - 8 - Rusko uplatky policie na videu 08
Rozdělování úplatků skoro v přímém přenosu bylo u soudu zásadním důkazem, pět bývalých „dopraváků” teď půjde sedět

Zdroj: Следственный комитет@Twitter

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše