Reklama

Skutek dopravního policisty dojímá Čínu. Takto pomohl starému muži na přechodu

Slovo „pomáhat” mají policejní sbory ve svém mottu skoro v každé zemi, ne každý policista je ale skutečně ochoten pomoci všemi dostupnými prostředky. O tomto to zcela jistě neplatí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Skutek dopravního policisty dojímá Čínu. Takto pomohl starému muži na přechodu

9.6.2018 | Petr Miler

Slovo „pomáhat” mají policejní sbory ve svém mottu skoro v každé zemi, ne každý policista je ale skutečně ochoten pomoci všemi dostupnými prostředky. O tomto to zcela jistě neplatí.

Lidé se dávají k policii z rozličných důvodů, upřímná snaha „pomáhat a chránit” není vždy tou hlavní motivací. O to příjemnější je vidět v akci někoho, kdo podobné heslo nemá jen nalepené na dveřích svého služebního automobilu, ale skutečně se jím řídí. Právě takového člověka vám dnes ukážeme v akci a budeme doufat, že si z něj další policisté vezmou příklad.

Jde o „dopraváka”, který dostal za úkol pomáhat řídit provoz na jedné z frekventovaných křižovatek čínských měst. Soudě podle toho, jak divoce jezdí auta všude kolem, měl jistě plné ruce práce, přesto jeho pozornosti neunikl starý muž s hůlkou, který na zelenou zdaleka nestačil přejít přechod pro chodce. Vydal se tak za ním a možná byste čekali, že jej vezme za ruku nebo zastaví okolní provoz - i to by jistě bylo šlechetné. On ale udělal ještě mnohem víc.

Po krátké diskuzi muži nabídl, že jej vezme na ramena a přes přechod jej přenese. Stařík souhlasil a pak už šlo vše ráz na ráz. Z dalších záběrů vidíme, že muže takto donesl ke středu silnice a pak mu pomohl přejít zbytek přechodu podpírajíc jej za ruku. Policistovi bylo zjevně jedno, jak uctivě bude v tu chvíli vypadat, chtěl co nejefektivněji pomoci a přesně to tady udělal.

Jistě působivý čin, který dojal Číňany. Ti si video s tímto skutkem houfně sdílí na sociálních sítích s přáním, aby u policie pracovalo více takových lidí. Přejeme si to my, jakkoli nepochybujeme, že i u nás by se našli policisté schopní něčeho podobného...

Skutek dopravního policisty dojímá Čínu. Takto pomohl starému muži na přechodu - 1 - Dopravni policista pomohl starence Cina video 01Skutek dopravního policisty dojímá Čínu. Takto pomohl starému muži na přechodu - 2 - Dopravni policista pomohl starence Cina video 02Skutek dopravního policisty dojímá Čínu. Takto pomohl starému muži na přechodu - 3 - Dopravni policista pomohl starence Cina video 03Skutek dopravního policisty dojímá Čínu. Takto pomohl starému muži na přechodu - 4 - Dopravni policista pomohl starence Cina video 04Skutek dopravního policisty dojímá Čínu. Takto pomohl starému muži na přechodu - 5 - Dopravni policista pomohl starence Cina video 05Skutek dopravního policisty dojímá Čínu. Takto pomohl starému muži na přechodu - 6 - Dopravni policista pomohl starence Cina video 06Skutek dopravního policisty dojímá Čínu. Takto pomohl starému muži na přechodu - 7 - Dopravni policista pomohl starence Cina video 07Skutek dopravního policisty dojímá Čínu. Takto pomohl starému muži na přechodu - 8 - Dopravni policista pomohl starence Cina video 08Skutek dopravního policisty dojímá Čínu. Takto pomohl starému muži na přechodu - 9 - Dopravni policista pomohl starence Cina video 09
Tento policista se opravdu nebojí pomáhat všemi dostupnými prostředky

Zdroj: Global News@Youtube

Petr Miler

Další zajímavé články:

Reklama
Reklama

Autobazar

zobrazit vše