Reklama

Starý VW Golf zrychlující z 0 na 300 km/h pod 10 sekund je pořád brutální podívaná

„Tohle není podvrh!” musí stát v úvodu videa zachycujícího raketový rozjezd starého Golfu. Stále rychlejší stroj, o který byste si na pohled asi neopřeli ani kolo, strčí do kapsy i LaFerrari.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Starý VW Golf zrychlující z 0 na 300 km/h pod 10 sekund je pořád brutální podívaná

16.1.2019 | Mirek Mazal

„Tohle není podvrh!” musí stát v úvodu videa zachycujícího raketový rozjezd starého Golfu. Stále rychlejší stroj, o který byste si na pohled asi neopřeli ani kolo, strčí do kapsy i LaFerrari.

Německý úpravce Boba Motoring si vzal do parády už nejeden starý Volkswagen, nejvíce ale proslul s tím nejrychlejším, který stojí na základech druhé generace Golfu. Evoluci bez přehánění brutálních modifikací sledujeme průběžně a postupně tak můžeme sledovat, jak se v Německu zrodil vůbec nejrychlejší Golf světa, nejrychlejší VW s automatem DSG a nejrychlejší VW s pohonem 4Motion. Nikdo jiný na planetě nedokáže s tímto malým monstrem držet krok.

Dílna z městečka Paderborn je místem, odkud malý tým úpravců v čele s Bobou Kettlerem fascinuje početnou základnu fanoušků nejprodávanějšího auta Evropy. Během několika let vznikl jedinečný prototyp Volkswagenu Golf Mk2 4Motion s přeplňovaným dvoulitrovým čtyřválcem a převodovkou DSG DQ250. Relativně malému objemu motoru napomáhá velké turbodmychadlo firmy Extreme Tuners, které si vyžaduje sérii dodatečných úprav dalších dílů pohonné jednotky. Konečný výkon se aktuálně pohybuje okolo 1 200 koní.

Co takové stádo umí s odlehčeným vozidlem z let dávno minulých právě teď, ukazuje přiložené video. Staré budíky ani pořádně nestíhají reagovat na zrychlení, splašená rafička se skoro protočí kolem dokola. Extrémní dynamiku potvrzují naměřené hodnoty. Boba Motoring s autem zvládl disciplíny 0-100 km/h za 1,66 sekundy, 0-200 km/h za 4,4 sekundy, 0-250 km/h za 6,71 sekundy a 0-300 km/h za 9,92 s. Golf o hmotnosti cca 1 160 kilogramů bez řidiče proletěl 400 metrů v čase 8,26 sekundy při rychlosti 274,3 km/h.

Odhadovaná maximální rychlost překračuje 340 km/h, což je teritorium těch nejrychlejších aut planety. Takové Ferrari LaFerrari má stovku až za tři sekundy a maximálně umí jen o deset km/h víc. Od drahého sporťáku se rychlost očekává, ale starý Volkswagen vždy znovu ohromí, však se na to podívejte sami.


Starý VW Golf zrychlující z 0 na 300 km/h pod 10 sekund je pořád brutální podívaná - 1 - Zrychleni nejrychlejsi Golf na svete dalsi 01Starý VW Golf zrychlující z 0 na 300 km/h pod 10 sekund je pořád brutální podívaná - 2 - Zrychleni nejrychlejsi Golf na svete dalsi 02Starý VW Golf zrychlující z 0 na 300 km/h pod 10 sekund je pořád brutální podívaná - 3 - Zrychleni nejrychlejsi Golf na svete dalsi 03Starý VW Golf zrychlující z 0 na 300 km/h pod 10 sekund je pořád brutální podívaná - 4 - Zrychleni nejrychlejsi Golf na svete dalsi 04Starý VW Golf zrychlující z 0 na 300 km/h pod 10 sekund je pořád brutální podívaná - 5 - Zrychleni nejrychlejsi Golf na svete dalsi 05Starý VW Golf zrychlující z 0 na 300 km/h pod 10 sekund je pořád brutální podívaná - 6 - Zrychleni nejrychlejsi Golf na svete dalsi 06Starý VW Golf zrychlující z 0 na 300 km/h pod 10 sekund je pořád brutální podívaná - 7 - Zrychleni nejrychlejsi Golf na svete dalsi 07Starý VW Golf zrychlující z 0 na 300 km/h pod 10 sekund je pořád brutální podívaná - 8 - Zrychleni nejrychlejsi Golf na svete dalsi 08
Takto umí jet Volkswagen Golf druhé generace, ani nejlepší Ferrari mu v akceleraci zdaleka nestačí

Zdroj: Boba Motoring@Youtube

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama