Reklama

Takhle rychlé je nové BMW M5 ve srovnání s autem, které možná máte doma

O tom, ze je nová M5 rychlá, nemá smysl diskutovat, ale jak moc je rychlá? Přímé srovnání s obyčejným autem dává její dynamiku do správných souvislostí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takhle rychlé je nové BMW M5 ve srovnání s autem, které možná máte doma

24.6.2018 | Petr Miler | 8 příspěvků

O tom, ze je nová M5 rychlá, nemá smysl diskutovat, ale jak moc je rychlá? Přímé srovnání s obyčejným autem dává její dynamiku do správných souvislostí.

Dynamika aut se navzdory veškerým úkrokům stranou posunula v posledních letech o mílový krok kupředu. Je až absurdní, jak rychlé dnes dokáží být ostré verze obyčejných rodinných aut, o supersportech ani nemluvě. Kdesi mezi těmito dvěma světy se nachází ostré verze sedanů a kombíků vyšší střední třídy, jejichž výkony též atakují stratosféru.

Nedávno jsme viděli, jak dvoutunové kombi plné lidí na sprintech zkazilo den všem, protože šlo o neobyčejně schopný Mercedes-AMG E63 S. Jeho přímým konkurentem je podobně vyšlechtěné BMW M5, které s více jak 600 koňmi při jízdě připomíná vesmírnou loď. Je vždy zajímavé podívat se na tato auta v samostatné akci nebo v přímém srovnání mezi sebou, ale ruku na srdce, řekne vám to něco? Číslíčka na tachometru bobtnají jak bankovní konto Andreje Babiše, podobně jako v jeho případě si ale stěží dokážeme od monitoru představit, co to v praxi znamená.

Proto je tu dnešní video, které srovnává dynamiku nové M5 s obyčejným Volkswagenem Golf 2,0 TDI s výkonem 150 koní. Absurdní? Jako klání ve sprintu jistě, ale o to tu nejde - cílem není ukázat, že je M5 rychlejší, ale o kolik je rychlejší. A to už je docela zajímavá podívaná.

Absence nějakých 450 kobyl, pohonu všech kol, krátce zpřevodovaného automatu s osmi stupni, systému elektronicky řízeného startu a dalších asi 150 drobností, které dynamiku BMW M5 definují, je drtivě znát. Zrychlení obou vozů je srovnatelné jen v momentě, kdy oba stojí, jinak M5 po 3,6 sekundy atakuje stovku a Golf nejede ani polovinu této rychlosti. A tak to vlastně zůstává skoro pořád - BMW stačí na 160 km/h 7 sekund, to Golf stále zdaleka nejede ani stovkou a když mnichovská mašina protne hranici 300 km/h, skromný wolfsburský hatchback se teprve blíží ke 190 km/h.

Jsou to dva úplně jiné světy a pravděpodobně žijete v tom druhém. Takto se lze nejlépe podívat, jak to vypadá v tom první - spojení „úplně jinak” jsou v tomto případě asi slabá slova...

Takhle rychlé je nové BMW M5 ve srovnání s autem, které možná máte doma - 1 - BMW M5 G30 vs VW Golf VII 20 TDI acceleration 01Takhle rychlé je nové BMW M5 ve srovnání s autem, které možná máte doma - 2 - BMW M5 G30 vs VW Golf VII 20 TDI acceleration 02Takhle rychlé je nové BMW M5 ve srovnání s autem, které možná máte doma - 3 - BMW M5 G30 vs VW Golf VII 20 TDI acceleration 03Takhle rychlé je nové BMW M5 ve srovnání s autem, které možná máte doma - 4 - BMW M5 G30 vs VW Golf VII 20 TDI acceleration 04Takhle rychlé je nové BMW M5 ve srovnání s autem, které možná máte doma - 5 - BMW M5 G30 vs VW Golf VII 20 TDI acceleration 05Takhle rychlé je nové BMW M5 ve srovnání s autem, které možná máte doma - 6 - BMW M5 G30 vs VW Golf VII 20 TDI acceleration 06
Dynamika nové M5 je na pořád rodinné auto neskutečná, vedle Golfu 2,0 TDI doslova létá

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Reklama
Reklama

Autobazar

zobrazit vše