Takhle to dopadne, když dáte všechny peníze za sporťák a nezbude vám ani na gumy

Nic jiného vás nenapadne, když uprostřed léta zahlédnete zbrusu nový Aston Martin DB11 se zimními pneu. Možná je důvod jiný, i tak je to ale hodně bizarní podívaná.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takhle to dopadne, když dáte všechny peníze za sporťák a nezbude vám ani na gumy

22.7.2018 | Mirek Mazal | 36 příspěvků

Nic jiného vás nenapadne, když uprostřed léta zahlédnete zbrusu nový Aston Martin DB11 se zimními pneu. Možná je důvod jiný, i tak je to ale hodně bizarní podívaná.

Na západě Nizozemska byl kolemjdoucím nafocen Aston Martin DB11. Sám pohled na výjimečný britský sporťák v decentní hnědé barvě by byl zajímavý, autora přiložených snímků ale zaujalo něco jiného - i v současných vedrech byly na autě obuty zimní pneumatiky. Jejich směs opravdu funguje jen pár dní v roce, i v zimě obvykle jízdní vlastnosti automobilu degradují. V červenci lze pak použití měkké směsi označit za velký nerozum.

Někteří lidé to dělají, protože nemají peněz na rozdávání. Zimní jsou povinné, takže je mít musí a léto s nimi nějak přežijí. Ani to není moudré, ale pokud mají vůz na ježdění po nákupech, dá se nad tím ještě přivřít oko. Ale když si někdo koupí nový DB11 přesně za 310 204 Eur (přes 8 milionů Kč)? Který má pod kapotou dvanáctiválec o objemu 5,2 litru a posílá na kola 470 kW (639 koní) a 700 Nm? Auto zrychlující na 100 km/h za 3,7 sekundy, a maximálně jezdící až 334 km/h by si zasloužilo lepší obutí, operovat s tímto na rozpáleném asfaltu je prostě hloupé.

Člověk si říká, že majitel takového auta by mohl do letních investovat snadno, ale... co když ne? Ony pneumatiky pár desítek tisíc stát budou a z osmimilionové díry na účtě se může chvíli lízat i dobře situovaný člověk. Třeba na letní prostě nezbylo, ale realita bude nejspíše jiná.

Majitel má pravděpodobně auto jako stylový doplněk, jeho výkon nevyužívá, koupil jej podle registru vloni v prosinci a dostal ho určitě na zimních. Ty se v Nizozemsku nepoužívají zdaleka tak samozřejmě jako u nás, a tak možná ani netuší, že na autě nějaké „zimáky” má. Asi by mu to někdo měl říci - lepší bude vyrazit hned dobrovolně do pneuservisu než pak nedobrovolně do nemocnice...

Takhle to dopadne, když dáte všechny peníze za sporťák a nezbude vám ani na gumy - 1 - Aston Martin DB11 na zimnich pneu v cervenci 01Takhle to dopadne, když dáte všechny peníze za sporťák a nezbude vám ani na gumy - 2 - Aston Martin DB11 na zimnich pneu v cervenci 02Takhle to dopadne, když dáte všechny peníze za sporťák a nezbude vám ani na gumy - 3 - Aston Martin DB11 na zimnich pneu v cervenci 03Takhle to dopadne, když dáte všechny peníze za sporťák a nezbude vám ani na gumy - 4 - Aston Martin DB11 na zimnich pneu v cervenci 04Takhle to dopadne, když dáte všechny peníze za sporťák a nezbude vám ani na gumy - 5 - Aston Martin DB11 na zimnich pneu v cervenci 05Takhle to dopadne, když dáte všechny peníze za sporťák a nezbude vám ani na gumy - 6 - Aston Martin DB11 na zimnich pneu v cervenci 06Takhle to dopadne, když dáte všechny peníze za sporťák a nezbude vám ani na gumy - 7 - Aston Martin DB11 na zimnich pneu v cervenci 07
Supersport za osm milionů, ale zimní gumy v červenci... Kdepak se jen stala chyba?

Zdroj: Auto Junk

Mirek Mazal

Diskuze 36 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama