Reklama

Takhle vypadá, když jedete po Autobahnu až 350 km/h. A přesto vás někdo předjíždí

U nás by byla už polovina této rychlosti na tučnou pokutu. V Německu ale ani jízda třistapadesátkou nemusí znamenat, že vás nikdo nepřejede, navíc legálně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takhle vypadá, když jedete po Autobahnu až 350 km/h. A přesto vás někdo předjíždí

21.6.2018 | Mirek Mazal | 26 příspěvků

U nás by byla už polovina této rychlosti na tučnou pokutu. V Německu ale ani jízda třistapadesátkou nemusí znamenat, že vás nikdo nepřejede, navíc legálně.

Na německé dálnici A1 vedoucí od Baltského moře do Sárska se prohnaly dvě rakety na kolech. Potkaly se vrcholné modely dvou výjimečných značek, které předvedly, co znamená extrémní rychlost v praxi. Oba řidiči popustili uzdu svým motorům, které výkonově připomínají malou elektrárnu, a to v běžném provozu na neomezeném úseku.

Na Autobahnu nedaleko Brém se „utkalo” Porsche 918 Spyder s Koenigseggem Agera R. Porsche disponuje hybridní soustavou složenou z benzínového osmiválce o objemu 4,6 litru, kterému asistuje dvojice elektromotorů - první se stará o přední kola, druhý dotuje zadní nápravu. Celkový výkon dosahuje 652 kW (886 koní) a 800 Nm. Pohon všech kol a sedmistupňová automatická převodovka pomáhají zrychlení na 100 km/h za 2,8 sekundy, ale hlavně obě soustavy dovedou rozparádit placaté Porsche na „více než 340 km/h”.

Švédský zástupce stíhaček Koenigsegg Agera R je zdokonalená dokonalost. Výkonnější variantu pohání také motor V8, který má ale objem pět litrů a k tomu dvě turbodmychadla. Výkon se ustálil na hodnotě 850 kW (1 156 koní) a 1 200 Nm. Všechna energie putuje přes sedmistupňový automat tentokrát pouze na zadní kola. Papírové zrychlení je stejné jako u Spyderu, ale maximální rychlost přesahuje svého konkurenta o třídu. Agera R si troufá na 420 km/h.

Čísla hovoří jasně a stejně jednoznačně dopadly marné pokusy Porsche ujet Koenigseggu v reálných podmínkách. I když řidič německého hybridu ždímal z pohonu všechnu šťávu a na tachometru se objevily až rychlosti okolo 350 km/h, pro někoho staromódní osmiválec Agery jen práskl do koní a nedal hybridnímu vozu šanci, ani jednou. Na videu měření sil vypadá skoro nudně, tak jsou oba vozy nad věcí, ale sledujte tachometr - rychlosti začínající trojkou se na něm objevují až nebezpečně rychle. A podobně často...

Takhle vypadá, když jedete po Autobahnu až 350 km/h. A přesto vás někdo předjíždí - 1 - Porsche 918 Spyder proti Koenigseggu Agera R dalnice 01Takhle vypadá, když jedete po Autobahnu až 350 km/h. A přesto vás někdo předjíždí - 2 - Porsche 918 Spyder proti Koenigseggu Agera R dalnice 02Takhle vypadá, když jedete po Autobahnu až 350 km/h. A přesto vás někdo předjíždí - 3 - Porsche 918 Spyder proti Koenigseggu Agera R dalnice 03Takhle vypadá, když jedete po Autobahnu až 350 km/h. A přesto vás někdo předjíždí - 4 - Porsche 918 Spyder proti Koenigseggu Agera R dalnice 04Takhle vypadá, když jedete po Autobahnu až 350 km/h. A přesto vás někdo předjíždí - 5 - Porsche 918 Spyder proti Koenigseggu Agera R dalnice 05Takhle vypadá, když jedete po Autobahnu až 350 km/h. A přesto vás někdo předjíždí - 6 - Porsche 918 Spyder proti Koenigseggu Agera R dalnice 06
Ani rychlosti okolo 350 km/h nestačily Porsche 918 Spyder k tomu, aby se Koenigseggu Agera R mohlo byť jen rovnat

Zdroj: GTBoard@Youtube

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 26 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama