Reklama

Takovéhle zácpy se tvoří rok co rok na jediném místě světa. Praha je ještě zlatá

Doprava na některých místech České republiky bývá komplikovaná, vedle jedné z nejrušnějších dálnic světa je ale i ucpaná Praha oázou klidu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takovéhle zácpy se tvoří rok co rok na jediném místě světa. Praha je ještě zlatá

23.11.2017 | Mirek Mazal | 8 příspěvků

Doprava na některých místech České republiky bývá komplikovaná, vedle jedné z nejrušnějších dálnic světa je ale i ucpaná Praha oázou klidu.

Dopravní zácpy patří mezi nutné zlo života za volantem, které čas od času okusí snad každý řidič. Pochopitelně, na různých místech vznikají s různou pravděpodobností, nejčastěji se s nimi setkáte ve velkých městech ve všední dny ráno a večer či před prázdninami a svátky nebo těsně po nich. Člověka naštve, když se doprava zasekne kvůli neschopnosti samotných řidičů, obvykle je ale důvodem prostě to, že aut je na silnici více, než kolik jich dokáže rozumně pojmout.

S tím vším se setkáváme i u nás, jakákoli česká zácpa má ale daleko k peklu, které se každoročně odehrává v Los Angeles. Pravidelně před prázdninami doprovázejícími Den díkůvzdání se z tamních dálnic stávají líně tekoucí řeky vozidel. Provoz v LA je obecně hodnocen jako jeden z nejhorších v USA, trvání, délka a četnost ucpaných silnic je zde jedna z nejvyšších. Dálnice s číslem 405 patří mezi nejrušnější na celém světě a v extrémních případech, jako je tento, po ní za jediný cen projede až 400 000 vozidel. To je neskutečné číslo.

Před nejpopulárnějším svátkem všichni sedají do auta a už tak přeplněné cesty se stávají jednolitým proudem světel. Obyvatelé se snaží z města odjet večer před svátkem, což způsobuje kolaps, který můžete vidět na přiloženém videu z vrtulníku. Soubor světel připomíná vánoční řetěz vinoucí se městem - stejně frustrující jako nekonečný. A pak si stěžujte na pár desítek minut strávených v podvečer na pražské magistrále...

Takovéhle zácpy se tvoří rok co rok na jediném místě světa. Praha je ještě zlatá - 1 - zacpa na i-405 los angeles dikuvzdani 01Takovéhle zácpy se tvoří rok co rok na jediném místě světa. Praha je ještě zlatá - 2 - zacpa na i-405 los angeles dikuvzdani 02Takovéhle zácpy se tvoří rok co rok na jediném místě světa. Praha je ještě zlatá - 3 - zacpa na i-405 los angeles dikuvzdani 03
Nekonečná záplava aut ve 12 pruzích sužuje každý rok okolo Dne díkůvzdání Los Angeles. Letošek zjevně není výjimkou

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama