Reklama

Tento muž vám názorně předvede, že supersporty opravdu nejsou pro každého

Jedna věc je moci si je dovolit ekonomicky, druhá řidičsky. A pak je tu ještě jedna věc, o které se moc nemluví - moci si je dovolit váhově.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tento muž vám názorně předvede, že supersporty opravdu nejsou pro každého

14.12.2017 | Mirek Mazal | 33 příspěvků

Jedna věc je moci si je dovolit ekonomicky, druhá řidičsky. A pak je tu ještě jedna věc, o které se moc nemluví - moci si je dovolit váhově.

Lidé si kupují auta tak, aby co nejvíce vyhovovala jejich potřebám, pochopitelně. Nám jako nadšeným řidičům se v prvé řadě vkrade na mysl, aby měla poslušný motor, přesné řízení nebo odolné brzdy, praktičtěji založení zákazníci ale sledují v prvé řadě jiné aspekty. Zkuste se třeba zeptat majitele SUV, proč si vybral právě takové auto a s největší pravděpodobností se dozvíte, že chtěl, aby se mu do něj dobře nasedalo, potažmo vysedalo. I statistiky nakonec tento důvod potvrzují jako převažující.

Může se to zdát jako malicherné, ale jsou případy, kdy se to dá pochopit. Třicetileté dámě trávící každé odpoledne ve fitness centru to neuvěříte, zejména pro starší lidi je ale skutečně snazší „nasoukat se” do takové Škody Karoq než do jinak srovnatelné, jen nižší Octavie. A pak jsou tu lidé, kteří své limity ignorují a koupí si auto, které prostě chtějí, i když by „fyzicky” neměli.

Za příklad můžeme použít synovce jihoafrického prezidenta Jacoba Zumy. Africký obchodník Clive Khulubuse Zuma vydělal jmění na ropných kontraktech s Kongem, a tak si z aut může dovolit skoro cokoliv. Má zálibu v supersportech, je ale tak obézní, že se do některých svých aut nedokáže ani normálně posadit. A pokud už to svede, má pro změnu problém vystoupit.

V důsledku toho vzniklo tragikomické video, jak Clive Zuma snaží dostat ze svého Lamborghini Murciélago na čerpací stanici. Boj připomíná vylodění hromady masa a kostí z ponorky. Nejprve zkouší levou nohu ven a vylézt, marně. Poté levou rukou jakoby hledal záchranu, zcela zbytečně. Ani opřít se o chodník a vyvalit se nevede k úspěchu. Zuma se vrtí na sedadle a neví si rady. Africký ježek v kleci se nakonec dostal ze spárů italského superauta, ale jestli mu to stojí za to, je na pováženou.

V minulosti se objevilo více podobných „soubojů”, jeden známe i od nás. Vzpomeňme šéfa jihomoravské policie Leoš Tržila, který při přebírání BMW i8 také zjistil, že sporťáky prostě nejsou vhodné pro každého...

Tento muž vám názorně předvede, že supersporty opravdu nejsou pro každého - 1 - Khulubuse Zuma se snazi dostat z Lamborghini 01Tento muž vám názorně předvede, že supersporty opravdu nejsou pro každého - 2 - Khulubuse Zuma se snazi dostat z Lamborghini 02Tento muž vám názorně předvede, že supersporty opravdu nejsou pro každého - 3 - Khulubuse Zuma se snazi dostat z Lamborghini 03Tento muž vám názorně předvede, že supersporty opravdu nejsou pro každého - 4 - Khulubuse Zuma se snazi dostat z Lamborghini 04
Clive Khulubuse Zuma dokazuje, že záliba v jídle a supersportech nejdou dohromady

Tento muž vám názorně předvede, že supersporty opravdu nejsou pro každého - 5 - Leos Trzil prebirani BMW i8 01Tento muž vám názorně předvede, že supersporty opravdu nejsou pro každého - 6 - Leos Trzil prebirani BMW i8 02
Plukovník Tržil měl svého času podobný problém...

Zdroj: Carscoops

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 33 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama