Reklama

Tohle je nejúčinnější ochrana proti zlodějům aut, alespoň v USA

Tento složitý a pro mnohé zjevně nepochopitelný mechanismus představuje pro mnohé zloděje v USA nepřekonatelnou zábranu. U nás tomu jednou může být stejně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tohle je nejúčinnější ochrana proti zlodějům aut, alespoň v USA

7.8.2018 | Mirek Mazal

Tento složitý a pro mnohé zjevně nepochopitelný mechanismus představuje pro mnohé zloděje v USA nepřekonatelnou zábranu. U nás tomu jednou může být stejně.

Manuální převodovky jsou i u nás stále vzácnějším zbožím, tou pravou raritou jsou ale především v USA. I když ve sportovních automobilech jsou tam paradoxně populárnější než na Starém kontinentu, na celém trhu je najdete jen v pár jednotkách procent prodaných aut. Jejich ovládání je pro konzervativního požitkáře radost, ale pro neschopné zloděje zjevně představují neřešitelný problém.

Hned dva takoví výrostci se sešli v Nashvillu, kde se postupně pokusili ukrást dva automobily. Dospívající zloději ve věku 15 a 17 let se vydali krást auta do garáží nákupního střediska Hill Center. V prvním případě obestoupili osobní vůz, současně otevřeli přední dveře a začali křičet na ženu, aby okamžitě vystoupila. Chytrá dáma začala křičet a troubit, aby získala pozornost kolemjdoucích. Mladíci dostali strach a utekli.

O hodinu později si kriminálníci počkali u obchodu Kroger na další oběť. Když neznámá žena zamířila do potravin, jeden z pachatelů ji ukradl klíče od vozidla. Drzí chlapci naskočili do auta, ale všimli si nezvyklého počtu pedálů a divné řadicí páky. Nedokázali si poradit s manuálním řazením, proto po několika vteřinách vystoupili a znovu se vytratili z místa činu.

Neúspěšný den zakončili v cele předběžného zadržení. Policie oba podezřelé vypátrala a byli pozitivně identifikováni v obou případech pokusu o krádež. Vyslechli si obžalobu pro mladistvé a během čekání na soudní proces si mohou v klidu studovat způsob práce s manuálním řazením, pokud jim tedy inteligence vůbec dovolí takový složitý mechanismus pochopit. Inu, ne nadarmo platí v USA ruční řazení za jednu z nejefektivnějších obran proti zlodějům aut. Při současných trendech tomu v Evropě jednou může být stejně...

Tohle je nejúčinnější ochrana proti zlodějům aut, alespoň v USA - 1 - Manualni razeni zabranilo kradezi 01Tohle je nejúčinnější ochrana proti zlodějům aut, alespoň v USA - 2 - Manualni razeni zabranilo kradezi 02Tohle je nejúčinnější ochrana proti zlodějům aut, alespoň v USA - 3 - Manualni razeni zabranilo kradezi 03Tohle je nejúčinnější ochrana proti zlodějům aut, alespoň v USA - 4 - Manualni razeni zabranilo kradezi 04Tohle je nejúčinnější ochrana proti zlodějům aut, alespoň v USA - 5 - Manualni razeni zabranilo kradezi 05Tohle je nejúčinnější ochrana proti zlodějům aut, alespoň v USA - 6 - Manualni razeni zabranilo kradezi 06Tohle je nejúčinnější ochrana proti zlodějům aut, alespoň v USA - 7 - Manualni razeni zabranilo kradezi 07Tohle je nejúčinnější ochrana proti zlodějům aut, alespoň v USA - 8 - Manualni razeni zabranilo kradezi 08Tohle je nejúčinnější ochrana proti zlodějům aut, alespoň v USA - 9 - Manualni razeni zabranilo kradezi 09Tohle je nejúčinnější ochrana proti zlodějům aut, alespoň v USA - 10 - Manualni razeni zabranilo kradezi 10
Příliš moc pedálů a divná dráha řadicí páky znemožnila krádež automobilu dospívajícími zloději. V USA docela obvyklá věc, u nás možná jednou též

Zdroj: Nashville

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše