Tohle je poslední fotka Tesly z vesmíru. Hned po jejím pořízení došly baterky

U auta poháněného akumulátory je to trochu paradoxní, ale dalšímu snímání vesmírných dobrodružství Tesly Roadster udělaly přítrž baterie.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tohle je poslední fotka Tesly z vesmíru. Hned po jejím pořízení došly baterky

8.2.2018 | Mirek Mazal | 76 příspěvků

U auta poháněného akumulátory je to trochu paradoxní, ale dalšímu snímání vesmírných dobrodružství Tesly Roadster udělaly přítrž baterie.

Elon Musk zveřejnil fotografii umělohmotného kosmonauta v Tesle v pozadí s půlměsícem Země a k ní napsal: „Poslední snímek Starmana v Roadsteru na jeho cestě k oběžné dráze Marsu...“ Tesla Roadster byla v úterý vyslána do vesmíru na palubě rakety Falcon Heavy z Mysu Canaveral na Floridě. Samotný start byl testem těžké rakety společnosti SpaceX a elektromobil na palubě sloužil jako zkušební zátěž místo nějakého nudného nákladu, jak se nechal slyšet Musk.

Dvě ze tří částí prvního stupně se vrátily zpět na základnu, přesně podle plánu. Velkolepě za obrovského nadšení přihlížejících přistály boostery zpět na plochy Kennedyho vesmírného střediska. Centrální část, která měla přistát na lodi, se bohužel zřítila a rozbila se o mořskou hladinu.

Bez ohledu na tento incident byl start Falconu Heavy úspěšný a jak prozradil Musk na tiskové konferenci po události - doufejme, že tím startuje nový vesmírný závod, tentokrát neovládaný propagandistickými účely, ale ovládaný touhou splnit sen rozšíření lidstva na jiné planety.

Další obrázky Starmana už nikdo nepořídí, kamery nenatočí ani vteřinu záznamu. Baterie, které napájely kamery, vyčerpaly svoji kapacitu a nemají šanci se dobít. Možná se v budoucnu lidé jednou k těmto materiálům lidé vrátí a budou zírat s otevřenou pusou, jak to všechno v únoru roku 2018 začalo...

Tohle je poslední fotka Tesly z vesmíru. Hned po jejím pořízení došly baterky - 1 - Tesla Roadster Starman ve vesmiru posledni foto 01
Toto je poslední pořízená fotografie Tesly Roadster ve vesmíru se Starmanem za volantem

Tohle je poslední fotka Tesly z vesmíru. Hned po jejím pořízení došly baterky - 2 - SpaceX Heavy Falcon launch Tesla Roadster 11Tohle je poslední fotka Tesly z vesmíru. Hned po jejím pořízení došly baterky - 3 - SpaceX Heavy Falcon launch Tesla Roadster 12Tohle je poslední fotka Tesly z vesmíru. Hned po jejím pořízení došly baterky - 4 - SpaceX Heavy Falcon launch Tesla Roadster 13Tohle je poslední fotka Tesly z vesmíru. Hned po jejím pořízení došly baterky - 5 - SpaceX Heavy Falcon launch Tesla Roadster 14Tohle je poslední fotka Tesly z vesmíru. Hned po jejím pořízení došly baterky - 6 - SpaceX Heavy Falcon launch Tesla Roadster 15Tohle je poslední fotka Tesly z vesmíru. Hned po jejím pořízení došly baterky - 7 - SpaceX Heavy Falcon launch Tesla Roadster 16Tohle je poslední fotka Tesly z vesmíru. Hned po jejím pořízení došly baterky - 8 - SpaceX Heavy Falcon launch Tesla Roadster 17Tohle je poslední fotka Tesly z vesmíru. Hned po jejím pořízení došly baterky - 9 - SpaceX Heavy Falcon launch Tesla Roadster 18
Pohledy na vůz ve vesmíru vejdou do dějin

Zdroj: Elon Musk@Instagram

Mirek Mazal

Diskuze 76 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše