Toto je konečně rychlý způsob, jak se zbavit kamionu blokujícího levý pruh (video)

Snad každý už se někdy setkal s řidiči, kteří bezdůvodně blokují levý pruh na dálnici, v nejhorším případě u volantu kamionu. Jak se jich elegantně zbavit?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Toto je konečně rychlý způsob, jak se zbavit kamionu blokujícího levý pruh (video)

29.1.2017 | Petr Miler | 131 příspěvků

Snad každý už se někdy setkal s řidiči, kteří bezdůvodně blokují levý pruh na dálnici, v nejhorším případě u volantu kamionu. Jak se jich elegantně zbavit?

Pro rozumného člověka jde o naprosto nepochopitelné jednání, přesto se jej někteří dopouštějí - bez zjevné příčiny setrvávají v levém pruhu na dálnici, i když je ten (není-li jich rovnou více) po jejich pravé ruce volný. Jsou tedy případy, kdy se můžeme přít, jestli nešlo jen o projev nejistoty, špatného odhadu či prosté nepozornosti při jízdě po dálnici D1, kde jízda v pravém pruhu hrozí upadnutím všech čtyř kol, ale v momentě, kdy na kvalitní dálnici není v dohledu jediné auto, to nedává žádný smysl. Rozumný řidič se drží co nejvíce pravé strany silnice, ať jede 100, 130 nebo 200 km/h - v levém může být někdo rychlejší a vůbec nás nemusí zajímat proč, vůbec nám nepřísluší zkoumat, kvůli čemu musí zrovna jet rychleji než my.

Co ale s těmi, kteří se tohoto jednoduchého pravidla nedrží? Jde-li o osobní auto, není to při troše drzosti zase takový problém - pokud někdo ne a neuhýbá, je možné ho předjet zprava. Možná to není dokonale legální řešení, ale i taková věc se dá udělat inteligentně a bezpečně. Pochopitelně, totéž lze udělat i s překážejícím kamionem, dá se ale pochopit, že se toho někteří řidiči obávají. Kamion je dlouhý, kamion je těžký a pokud za jeho volantem bude sedět psychopat, který levý pruh blokuje schválně, může se snažit vás při podjetí zablokovat vpravo. A to už není legrace, za nepříznivé shody okolností to v dálničních rychlostech může vést i k těžké nehodě. Takže někteří raději čekají a čekají, až se dotyčný umoudří, což se většinou z nějakého důvodu dříve nebo později stane.

Ale co do té doby? Přiložené video zachycuje přesně takovou situaci a vykresluje i řešení, jak kamion rychle a elegantně dostat do pruhu, kam v tu chvíli patří. Prostě ho tam odcvrnknete jak obtěžující hmyz a pokračujete dále... Dobře, je to legrace, trik, ale kdo kdy zažil nějaké trápení ze zabedněným kamioňákem, dobře po duši mu udělá i to. Kéž by to v reálném životě bylo řešitelné takhle snadno, kéž by...

Toto je konečně rychlý způsob, jak se zbavit kamionu blokujícího levý pruh (video) - 1 - Jak se zbavit kamionu blokujiciho levy pruh video 01Toto je konečně rychlý způsob, jak se zbavit kamionu blokujícího levý pruh (video) - 2 - Jak se zbavit kamionu blokujiciho levy pruh video 02Toto je konečně rychlý způsob, jak se zbavit kamionu blokujícího levý pruh (video) - 3 - Jak se zbavit kamionu blokujiciho levy pruh video 03Toto je konečně rychlý způsob, jak se zbavit kamionu blokujícího levý pruh (video) - 4 - Jak se zbavit kamionu blokujiciho levy pruh video 04Toto je konečně rychlý způsob, jak se zbavit kamionu blokujícího levý pruh (video) - 5 - Jak se zbavit kamionu blokujiciho levy pruh video 05Toto je konečně rychlý způsob, jak se zbavit kamionu blokujícího levý pruh (video) - 6 - Jak se zbavit kamionu blokujiciho levy pruh video 06Toto je konečně rychlý způsob, jak se zbavit kamionu blokujícího levý pruh (video) - 7 - Jak se zbavit kamionu blokujiciho levy pruh video 07
„Bang! A špína je pryč” - chce se zopakovat jeden reklamní slogan...

Zdroj: Carscoops

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 131 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše