V Číně vyhodili do vzduchu most uprostřed města. Je to spektakulární podívaná

Nevíme, jak by takový most uprostřed města likvidovali jinde, v Číně se s tím ale nepárali a prostě ho vyhodili do povětří. Vznikly fascinující záběry.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

V Číně vyhodili do vzduchu most uprostřed města. Je to spektakulární podívaná

1.10.2018 | Petr Miler

Nevíme, jak by takový most uprostřed města likvidovali jinde, v Číně se s tím ale nepárali a prostě ho vyhodili do povětří. Vznikly fascinující záběry.

Už mnohokrát jsme zmiňovali, že v Číně v posledních letech probíhá překotný vývoj, který nemíjí ani dopravní infrastrukturu. Díky tomu býváme svědky staveb fascinujících mostů, které spojují zdánlivě nespojitelná místa. Jen stavbou úplně nových spojnic ale čínská infrastruktura živa není, neustále probíhá také vylepšování stávajících silnic. Přesně to se chystá i ve městě Ťi-an na jihovýchodě země, kde musel pouze 20 let starý most přes řeku Chan-ťiang ustoupit stavbě nového, většího.

Je to zdánlivě nezajímavé rozhodnutí, to ale jen do chvíle, než uvidíte, jak se konstruktéři rozhodli starého mostu dělícího město na dvě části zbavit. Výstavba jeho náhrady má začít už v lednu 2019, a protože ten starý měl sloužit co možná nejdéle a nový má sloužit už v roce 2020, přistoupili stavaři k maximálně rychlé demolici. Starý most tedy vyhodili do povětří tak, jak stál, smířeni s tím, že jeho konstrukce nutně skončí ve vodě.

Most se na první pohled může jevit docela malým, ale zdání klame - měří přesně 2 211 metrů a celá jeho délka se díky precizně provedené destrukci propadla do vody během několika sekund. Na tomto místě je škoda každého slova, podívejte se na jeho demolici sami. Je to vážně spektakulární podívaná, David Copperfield by něco takového mohl zařadit do repertoáru...


V Číně vyhodili do vzduchu most uprostřed města. Je to spektakulární podívaná - 1 - Most Cina spektakularni demolice dalsi 01V Číně vyhodili do vzduchu most uprostřed města. Je to spektakulární podívaná - 2 - Most Cina spektakularni demolice dalsi 02V Číně vyhodili do vzduchu most uprostřed města. Je to spektakulární podívaná - 3 - Most Cina spektakularni demolice dalsi 03V Číně vyhodili do vzduchu most uprostřed města. Je to spektakulární podívaná - 4 - Most Cina spektakularni demolice dalsi 04V Číně vyhodili do vzduchu most uprostřed města. Je to spektakulární podívaná - 5 - Most Cina spektakularni demolice dalsi 05V Číně vyhodili do vzduchu most uprostřed města. Je to spektakulární podívaná - 6 - Most Cina spektakularni demolice dalsi 06V Číně vyhodili do vzduchu most uprostřed města. Je to spektakulární podívaná - 7 - Most Cina spektakularni demolice dalsi 07V Číně vyhodili do vzduchu most uprostřed města. Je to spektakulární podívaná - 8 - Most Cina spektakularni demolice 01V Číně vyhodili do vzduchu most uprostřed města. Je to spektakulární podívaná - 9 - Most Cina spektakularni demolice 02V Číně vyhodili do vzduchu most uprostřed města. Je to spektakulární podívaná - 10 - Most Cina spektakularni demolice 03V Číně vyhodili do vzduchu most uprostřed města. Je to spektakulární podívaná - 11 - Most Cina spektakularni demolice 04V Číně vyhodili do vzduchu most uprostřed města. Je to spektakulární podívaná - 12 - Most Cina spektakularni demolice 05
Bum a most je pryč. Během pár sekund z více jak dvoukilometrové konstrukce nezbude skoro nic

Petr Miler

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama