V USA začalo mrznout po povodni, auta zůstala na ulicích uvězněná v ledu

Ve Spojených státech příroda ukazuje lidem svoji sílu docela často, obvykle se ale postará „jen” o jedno neštěstí. Tady se rozhodla úřadovat dvakrát.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

V USA začalo mrznout po povodni, auta zůstala na ulicích uvězněná v ledu

6.1.2018 | Mirek Mazal | 19 příspěvků

Ve Spojených státech příroda ukazuje lidem svoji sílu docela často, obvykle se ale postará „jen” o jedno neštěstí. Tady se rozhodla úřadovat dvakrát.

Na sever východního pobřeží USA se dovalila zimní bouře, která zavřela školy, úřady, letiště přerušila dodávky elektřiny, napáchala velké škody na majetku a bohužel také brala životy. Přírodní nepokoje prudce zasáhly i okolí Bostonu, kde obyvatelé zjistili, že katastrofa postihla také jejich automobily.

Bizarní dopadly měly záplavy, které následovaly velmi nízké teploty. Ty změnily ulice v ledovou past, a protože lidé na doporučení úřadů povětšinou zůstali doma a svá auta po záplavách nechali tam, kde byla, během pár hodin se stala součástí svérázného ledového království. Níže můžete vidět, co se přesně stalo - výška hladiny se v některých místech dostala až k volantu a přesně do té výšky jsou také některé vozy uvězněny pod ledovým krunýřem, bez možnosti se kamkoli pohnout.

Příroda tak ukázala svoji moc. Surrealistická scéna vznikla kombinací vydatného deště, později následovaného sněžením a teplotou vzduchu až na hranici -40 stupňů Celsia. Ve Spojených státech mluví o nejnižších teplotách za posledních sto let. Jsou známy hmotné škody, ale bohužel také oběti na životech. Studené počasí má vydržet až do konce týdne, ani pak ale auta nic pěkného nečeká - tady vysušení a odbahnění vážně stačit nebude...


V USA začalo mrznout po povodni, auta zůstala na ulicích uvězněná v ledu - 1 - Auta uveznena v ledu po povodni 01V USA začalo mrznout po povodni, auta zůstala na ulicích uvězněná v ledu - 2 - Auta uveznena v ledu po povodni 02V USA začalo mrznout po povodni, auta zůstala na ulicích uvězněná v ledu - 3 - Auta uveznena v ledu po povodni 03V USA začalo mrznout po povodni, auta zůstala na ulicích uvězněná v ledu - 4 - Auta uveznena v ledu po povodni 04V USA začalo mrznout po povodni, auta zůstala na ulicích uvězněná v ledu - 5 - Auta uveznena v ledu po povodni 05V USA začalo mrznout po povodni, auta zůstala na ulicích uvězněná v ledu - 6 - Auta uveznena v ledu po povodni 06V USA začalo mrznout po povodni, auta zůstala na ulicích uvězněná v ledu - 7 - Auta uveznena v ledu po povodni 07
Jako by zatopení aut vodou nebylo málo, muselo ještě začít mrznout...

Zdroj: Adam Abougalala@Twitter

Mirek Mazal

Diskuze 19 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama