Ve Stockholmu před objektivem kamery explodoval autobus, byl rozmetán na kusy

Centrem Stockholmu otřásl výbuch. Když se lidé dozvěděli o zdemolovaném autobusu pod jednou z budov, tušili teroristický útok. O napadení ale nešlo, jen se ukázala rizika aut jezdících na plyn.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ve Stockholmu před objektivem kamery explodoval autobus, byl rozmetán na kusy

14.3.2019 | Mirek Mazal

Centrem Stockholmu otřásl výbuch. Když se lidé dozvěděli o zdemolovaném autobusu pod jednou z budov, tušili teroristický útok. O napadení ale nešlo, jen se ukázala rizika aut jezdících na plyn.

Vysoké ceny pohonných hmot a sílící ekologické nálady jsou jedny z hlavních důvodů, proč stále stoupá poptávka po plynovém pohonu na LPG a CNG. Používaní alternativy není jen věcí počáteční investice do nezbytného zařízení, je zároveň potřeba hledat uzpůsobené tankovací stanice a dbát zákazy vjezdu do míst jako kryté garáže nebo jiné uzavřené prostory. Švédské záběry apokalypsy přímo ve městě ukazují ještě jednu podceňovanou stránku alternativního pohonu.

Autobus poháněný CNG tam vjel do nízkého tunelu a vybuchl. Vlastně ani nedojel do samotného tunelu, jen ke konstrukci upozorňující na jeho omezenou výšku. Co se stalo, už asi tušíte - nejednalo se o teroristický útok, viníkem byla palivová nádrž umístěná na střeše. Zásobník se nevešel pod zmíněnou konstrukci a kontakt s ní vyústil v roztržení potrubí a malou jiskru. Ta zažehla extrémně hořlavý zemní plyn a nadělení bylo na světě.

Svědci z místa nehody náhodou natočili autentické záběry samotného výbuchu i jeho následků. Exploze rozmetala autobus po okolí. Z ohnivého pekla byl vyproštěn jen řidič, který ihned putoval do nemocnice na oddělení popálenin. Mělo obrovské štěstí, že vůbec přežil, stejně tak je zázrak, že uvnitř autobusu nebyli žádní cestující.

Profesionální šofér se zatím jeví jako hlavní viník ohromující exploze. Během jízdy směrem k první zastávce pravidelné trasy špatně odbočil a při návratu zpět zapomněl na příliš nízký tunel. Nechtěně tak na vlastní kůži ukázal možné následky provozu automobilu na plyn, zvláště když jde o tak vysoký stroj s nádrží umístěnou poněkud nešťastně na střeše.


Ve Stockholmu před objektivem kamery explodoval autobus, byl rozmetán na kusy - 1 - Vybuch autobusu na plyn 01Ve Stockholmu před objektivem kamery explodoval autobus, byl rozmetán na kusy - 2 - Vybuch autobusu na plyn 02Ve Stockholmu před objektivem kamery explodoval autobus, byl rozmetán na kusy - 3 - Vybuch autobusu na plyn 03Ve Stockholmu před objektivem kamery explodoval autobus, byl rozmetán na kusy - 4 - Vybuch autobusu na plyn 04Ve Stockholmu před objektivem kamery explodoval autobus, byl rozmetán na kusy - 5 - Vybuch autobusu na plyn 05Ve Stockholmu před objektivem kamery explodoval autobus, byl rozmetán na kusy - 6 - Vybuch autobusu na plyn 06Ve Stockholmu před objektivem kamery explodoval autobus, byl rozmetán na kusy - 7 - Vybuch autobusu na plyn 07Ve Stockholmu před objektivem kamery explodoval autobus, byl rozmetán na kusy - 8 - Vybuch autobusu na plyn 08Ve Stockholmu před objektivem kamery explodoval autobus, byl rozmetán na kusy - 9 - Vybuch autobusu na plyn 09Ve Stockholmu před objektivem kamery explodoval autobus, byl rozmetán na kusy - 10 - Vybuch autobusu na plyn 10Ve Stockholmu před objektivem kamery explodoval autobus, byl rozmetán na kusy - 11 - Vybuch autobusu na plyn 11
Řidič se s autobusem přiblížil tunelu, pak se probudil až v nemocnici. A to ještě může být rád, že dopadl takto

Zdroj: Max Eriksson@Youtube, Lokaltidningarna Mitt i Stockholm@Youtube

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše