Volvo XC Coupe: koncept pro Detroit prý pouze naznačuje budoucnost, do výroby nemíří (+ video)

Nová studie přibližuje druhou generaci Volva XC90. To však bude k mání se čtyřmi dveřmi, tlustšími sedadly a zřejmě bez střešního boxu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Volvo XC Coupe: koncept pro Detroit prý pouze naznačuje budoucnost, do výroby nemíří (+ video)

11.12.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Nová studie přibližuje druhou generaci Volva XC90. To však bude k mání se čtyřmi dveřmi, tlustšími sedadly a zřejmě bez střešního boxu.

V našem nedávném testu Volva XC70 jsme vyjádřili lehké pochyby nad budoucností skandinávské značky, neboť úplným opuštěním šestiválců a pětiválců by totiž značka mohla přijít o část charakteru, který ji definuje. To si ovšem Švédové rozhodně nemyslí. Podle nich nové modely značky mají naopak překypovat emocemi, o čemž se nás snažilo přesvědčit koncepční kupé, jež se v září ukázalo na autosalonu ve Frankfurtu. Dvoudveřový vůz byl přitom jen prvním ze tří ukazatelů budoucnosti.

Druhým konceptem v sérii se stane Volvo XC Coupe, jehož debut je naplánován na lednový autosalon v Detroitu. Jeho design nám má naznačit, jak asi bude vypadat druhá generace XC90, na samotnou sériovou výrobu studie ale máme rovnou zapomenout. Novinka totiž jen propaguje skandinávský aktivní životní styl, díky čemuž dostala i aerodynamicky tvarovaný střešní box.

Pod karoserií se pak nemá skrývat pouze nová modulární platforma SPA (Scalable Platform Architecture), ale rovněž celá plejáda bezpečnostních technologií budoucnosti. Ty se již do série dostanou, a to v souvislosti se zmiňovaným Volvem XC90. Na prvky typu úzkých sedadel, jež letmo odhaluje třicetisekundové video, bychom však taktéž neměli pomýšlet, zatímco diodová světla jsou pro změnu opět produkční jistotou. Více uvidíme už za pár týdnů.


Volvo XC Coupe: koncept pro Detroit prý pouze naznačuje budoucnost, do výroby nemíří (+ video) - 1 - Volvo XC Coupe avizo 01Volvo XC Coupe: koncept pro Detroit prý pouze naznačuje budoucnost, do výroby nemíří (+ video) - 2 - Volvo XC Coupe avizo 02Volvo XC Coupe: koncept pro Detroit prý pouze naznačuje budoucnost, do výroby nemíří (+ video) - 3 - Volvo XC Coupe avizo 03Volvo XC Coupe: koncept pro Detroit prý pouze naznačuje budoucnost, do výroby nemíří (+ video) - 4 - Volvo XC Coupe avizo 04
Volvo XC Coupe prý jen naznačuje budoucnost. O sériové výrobě se tak ani neuvažuje

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše