Vychytralý chodec si při pokusu o pojistný podvod vybral za oběť špatné auto

Pojištění odpovědnosti řidičů je pro některé vychytralce lákavou možností, jak se pokusit obohatit na úkor jiných. Může to i vyjít, to se ale nesmí vrhnout pod kola auta s palubní kamerou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Vychytralý chodec si při pokusu o pojistný podvod vybral za oběť špatné auto

13.3.2019 | Mirek Mazal

Pojištění odpovědnosti řidičů je pro některé vychytralce lákavou možností, jak se pokusit obohatit na úkor jiných. Může to i vyjít, to se ale nesmí vrhnout pod kola auta s palubní kamerou.

Pojistní podvodníci dnes nemají lehký život. Litovat jich nemíníme, v době určitého způsobu monitorování téměř všech veřejných prostranství je ale těžké přesvědčivě nasimulovat dopravní nehodu tak, aby vina za ni padla na někoho, kdo ji reálně nezpůsobil. A i když si vychytralý podvodník najde místo, kde na něj žádná kamera sledující ulice „nevidí”, pořád jsou tu stále častější palubní kamery přímo v autech.

Právě taková zachytila jeden marný pokus, který se odehrál na ulici amerického Marylandu. K silnici se tam přiblížil chodec teplákové bundě s kapucí, který zničehonic vstoupil do vozovky a svalil se na přední část auta nicnetušícího motoristy. Ten zjevně za nic nemohl, provinil se nanejvýš tím, že byl v nesprávný čas na nesprávném místě. Kamera to všechno zachytila naprosto jasně, a tak se celá událost velmi rychle obrátila v neprospěch domnělého poškozeného.

Vzhledem k nízké rychlosti se chodci nic vážného nestalo, ale prohlubeň v přední kapotě naznačuje, že minimálně modřinu si z pokusu o podvod odnese. Ta jistě rychle přebolí, horší to bude s trestem, který jej za toto jednání čeká - pokus o pojistný podvod je prakticky všude na světě velmi tvrdě postihovaným trestným činem, a je tak velmi nepravděpodobné, že by se vyhnul vězení.

Dříve byli podvodníci s těmito pokusy nezřídka úspěšní - stačilo se bez varování svalit na kapotu projíždějícího automobilu a po přivolání policie se stavět do role oběti nepozorného řidiče. Pojišťovna údajného viníka za volantem poté měla na starosti vyplacení bolestného pro vychytralou osobu s kaskadérskými sklony. V dnešní době úspěšná realizace něčeho podobného stále složitější, zaznamenaný případ ale ukazuje, že některé tato okolnost stejně neodrazuje.


Vychytralý chodec si při pokusu o pojistný podvod vybral za oběť špatné auto - 1 - Simulovana autonehoda pojistny podvod 01Vychytralý chodec si při pokusu o pojistný podvod vybral za oběť špatné auto - 2 - Simulovana autonehoda pojistny podvod 02Vychytralý chodec si při pokusu o pojistný podvod vybral za oběť špatné auto - 3 - Simulovana autonehoda pojistny podvod 03Vychytralý chodec si při pokusu o pojistný podvod vybral za oběť špatné auto - 4 - Simulovana autonehoda pojistny podvod 04Vychytralý chodec si při pokusu o pojistný podvod vybral za oběť špatné auto - 5 - Simulovana autonehoda pojistny podvod 05Vychytralý chodec si při pokusu o pojistný podvod vybral za oběť špatné auto - 6 - Simulovana autonehoda pojistny podvod 06Vychytralý chodec si při pokusu o pojistný podvod vybral za oběť špatné auto - 7 - Simulovana autonehoda pojistny podvod 07Vychytralý chodec si při pokusu o pojistný podvod vybral za oběť špatné auto - 8 - Simulovana autonehoda pojistny podvod 08Vychytralý chodec si při pokusu o pojistný podvod vybral za oběť špatné auto - 9 - Simulovana autonehoda pojistny podvod 09Vychytralý chodec si při pokusu o pojistný podvod vybral za oběť špatné auto - 10 - Simulovana autonehoda pojistny podvod 10
Skok pod auto měl zajistit vinu řidiči a následné vyplacení peněz kaskadérovi. Marný pokus pojistného podvodu zachytila kamera

Zdroj: David Clark@Youtube

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama