-

Farmář neměl na skutečné Lambo, tak si ho stvořil sám. Není tak marné, jak se zdá

Repliky běžně neadorujeme, ale tohle není pokus zaujmout falešnou hrou. Je to spíše roztomilá zmenšenina, která se snaží splnit sen a neurazit při tom.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Farmář neměl na skutečné Lambo, tak si ho stvořil sám. Není tak marné, jak se zdá

26.1.2018 | Mirek Mazal | 15 příspěvků

Repliky běžně neadorujeme, ale tohle není pokus zaujmout falešnou hrou. Je to spíše roztomilá zmenšenina, která se snaží splnit sen a neurazit při tom.

Repliky aut nebývají přijímány s uznáním, naopak se setkávají spíše opovržením. I když jsou čas od času postaveny velmi kvalitně nebo se o hru na skutečný vůz podobného vzezření alespoň vážně snaží, pořád platí, že se marně a leckdy i dost draze tváří jako vůz, kterým nejsou a nikdy nebudou. Mít milion korun, raději si koupíme už velmi slušný skutečný stroj, který je za takové peníze k mání, než abychom předstírali, že máme Bugatti Veyron. Stejně ho nemáme.

Kutilové mířící tímto se obvykle snaží trefit velikostní proporce svého idolu a dosáhnout co největší vizuální podobnosti, dnes tu ale máme trochu jiný případ. Tohle není pokus postavit „jako sporťák” a tvářit se směle před dívkami. Je to pokus splnit si sen tak, jak to jen jde a neztratit při tom tvář. A máme pocit, že přesně to se tady povedlo.

Farmář, kterého můžete vidět na záběrech níže, si nemohl si dovolit skutečný vůz ze Sant'Agaty, A tak s ve své dílně postavil zmenšenou napodobeninu sporťáku Lamborghini Aventador Roadster. Domácí automobilový konstruktér si dal si záležet a tím zařadil své dílo mezi ta povedená, která se více než o show snaží o praktickou funkčnost.

Ani vzhled není úplně marný, třebaže už podle velikosti a řady detailů byste poznali, že skutečný Aventador Roadster před sebou nemáte. Jsou tu ale nůžkové dveře a tato replika má na rozdíl od originálu i elektricky zatahovací střechu, která zmizí za sedadly posádky stisknutím tlačítka. Navíc kopie získala také výškově nastavitelné zavěšení a některé pohyblivé vnější části, jako například zadní křídlo a boční přívody vzduchu. A pochopitelně jezdí.

Motorový prostor ovšem postrádá pravé temperamentní srdce a zvuk tomu odpovídá. Pohon pochází z motocyklu a podle jeho uložení je vidět, že by se do prostoru pod přední kapotu vešlo něco většího s odpovídajícím ozvučením. Malé rozměry celého auta dávají hmotnost mouchy, proto zmíněný agregát jízdně zatím stačí. Nakonec, o rychlost tady vážně nejde.

Detaily kolem podvozku, náročnosti práce nebo osobní motivaci majitele se nám nepodařilo zjistit, ale podle ostatních indicií je vidět, že se při vzniku mini Lamboghini se někdo pěkně zapotil. Pravda, Lambo to pořád není a leckdo to může označit za zbytečné úsilí, nám tahle zmenšenina přijde docela roztomilá. Co říkáte?

Farmář neměl na skutečné Lambo, tak si ho stvořil sám. Není tak marné, jak se zdá - 1 - Mini Lamborghini Aventador Roadster replika 01Farmář neměl na skutečné Lambo, tak si ho stvořil sám. Není tak marné, jak se zdá - 2 - Mini Lamborghini Aventador Roadster replika 02Farmář neměl na skutečné Lambo, tak si ho stvořil sám. Není tak marné, jak se zdá - 3 - Mini Lamborghini Aventador Roadster replika 03Farmář neměl na skutečné Lambo, tak si ho stvořil sám. Není tak marné, jak se zdá - 4 - Mini Lamborghini Aventador Roadster replika 04Farmář neměl na skutečné Lambo, tak si ho stvořil sám. Není tak marné, jak se zdá - 5 - Mini Lamborghini Aventador Roadster replika 05Farmář neměl na skutečné Lambo, tak si ho stvořil sám. Není tak marné, jak se zdá - 6 - Mini Lamborghini Aventador Roadster replika 06Farmář neměl na skutečné Lambo, tak si ho stvořil sám. Není tak marné, jak se zdá - 7 - Mini Lamborghini Aventador Roadster replika 07Farmář neměl na skutečné Lambo, tak si ho stvořil sám. Není tak marné, jak se zdá - 8 - Mini Lamborghini Aventador Roadster replika 08Farmář neměl na skutečné Lambo, tak si ho stvořil sám. Není tak marné, jak se zdá - 9 - Mini Lamborghini Aventador Roadster replika 09Farmář neměl na skutečné Lambo, tak si ho stvořil sám. Není tak marné, jak se zdá - 10 - Mini Lamborghini Aventador Roadster replika 10Farmář neměl na skutečné Lambo, tak si ho stvořil sám. Není tak marné, jak se zdá - 11 - Mini Lamborghini Aventador Roadster replika 11Farmář neměl na skutečné Lambo, tak si ho stvořil sám. Není tak marné, jak se zdá - 12 - Mini Lamborghini Aventador Roadster replika 12Farmář neměl na skutečné Lambo, tak si ho stvořil sám. Není tak marné, jak se zdá - 13 - Mini Lamborghini Aventador Roadster replika 13Farmář neměl na skutečné Lambo, tak si ho stvořil sám. Není tak marné, jak se zdá - 14 - Mini Lamborghini Aventador Roadster replika 14Farmář neměl na skutečné Lambo, tak si ho stvořil sám. Není tak marné, jak se zdá - 15 - Mini Lamborghini Aventador Roadster replika 15Farmář neměl na skutečné Lambo, tak si ho stvořil sám. Není tak marné, jak se zdá - 16 - Mini Lamborghini Aventador Roadster replika 16
Lamborghini vyprané v pračce se kapánek srazilo... Ne, jde o výtvor šikovného člověka. Ještě zbývá dost práce, ale zatím to vypadá dobře, dá se řící

Zdroj: Spamsafe@Youtube

Mirek Mazal

Diskuze 15 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše