Nadšenec nafotil závod F1 na kameru 20 let starého Game Boye. Výsledek je fascinující

Kdyby někoho v roce 1998 napadlo zajít na závod Formule 1 a zaznamenat jej na fotoaparát dobového Game Boye, dopadlo by to takhle. Vývoj od té doby pokročil neuvěřitelným způsobem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Nadšenec nafotil závod F1 na kameru 20 let starého Game Boye. Výsledek je fascinující

13.5.2018 | Mirek Mazal | 8 příspěvků

Kdyby někoho v roce 1998 napadlo zajít na závod Formule 1 a zaznamenat jej na fotoaparát dobového Game Boye, dopadlo by to takhle. Vývoj od té doby pokročil neuvěřitelným způsobem.

S dnešními fotoaparáty v mobilních telefonech, na které odvážnější tvůrci natáčí i celovečerní filmy, je snadné zapomenout, jak moc vývoj těchto zařízení za poslední dekády pokročil. Pozoruhodným způsobem nám to připomíná velký fanoušek závodů Formule 1 Tim Binnion, který minulý měsíc navštívil Velkou cenu Číny v Šanghaji. Stejně jako mnozí další diváci si chtěl udělat památeční fotografie, na rozdíl od nich ale nevytáhl z kapsy chytrý telefon s nejnovějším objektivem, ale stařičký Game Boy Color. A stvořil zajímavější snímky než všichni okolo.

Sám Binnion říká, že jako děcko o Game Boyi Color snil, od rodičů se jej ale nikdy nedočkal. Minulý rok si tak udělal radost a symbolicky k Vánocům si dnes prakticky bezcennou přenosnou konzoli Nintenda pořídil. A koupil si k ní i přídavný fotoaparát, dnes neuvěřitelnou věc se CMOS snímačem o rozlišení 128 x 128 pixelů. V roce 1998 to byl podle Guinessovy knihy rekordů nejmenší přenosný digitální foťák na světě a už nad tímto faktem je třeba žasnout - bavíme se o momentu vzdáleném v čase pouhých 20 let.

Tim celé řešení vylepšil o objektiv nemající daleko k jakémusi miniaturizovanému teleobjektivu, aby i ze vzdáleného místa mohl zaznamenávat dění na trati, jako by se nacházel kousek od ní. Ani tak nelze celé řešení označit za vhodné k pořizování záběrů rychle se pohybujících objektů, Tim si ale šikovně koupil lístek na tribunu u nejpomalejšího místa trati a začal fotit.

Výsledek je svým způsobem fascinující. Vznikly skutečné záběry současných Formulí 1, které zejména při velkém přiblížení věrně vypadají jako obrázky z prvních počítačových her. Záznam se ukládal do interní paměti, která byla s to pojmout asi 30 takových snímků. A dokonce bylo možné přikoupit i tiskárnu, která umožňovala ihned zhotovit tištěný černobílý obrázek.

Podívejte se níže sami na to, co Tim v Číně vyfotil, snad až na příliš vzdálené snímky připomínající jen změť pixelů jsou to zajímavé momentky. Jde o vskutku pozoruhodný návrat v čase - jako když loni někdo nafotil aktuální F1 objektivem fotoaparátu z roku 1913...

Nadšenec nafotil závod F1 na kameru 20 let starého Game Boye. Výsledek je fascinující - 1 - Foto Formule 1 zachycene na Game Boy 01Nadšenec nafotil závod F1 na kameru 20 let starého Game Boye. Výsledek je fascinující - 2 - Foto Formule 1 zachycene na Game Boy 02Nadšenec nafotil závod F1 na kameru 20 let starého Game Boye. Výsledek je fascinující - 3 - Foto Formule 1 zachycene na Game Boy 03Nadšenec nafotil závod F1 na kameru 20 let starého Game Boye. Výsledek je fascinující - 4 - Foto Formule 1 zachycene na Game Boy 04Nadšenec nafotil závod F1 na kameru 20 let starého Game Boye. Výsledek je fascinující - 5 - Foto Formule 1 zachycene na Game Boy 05Nadšenec nafotil závod F1 na kameru 20 let starého Game Boye. Výsledek je fascinující - 6 - Foto Formule 1 zachycene na Game Boy 06Nadšenec nafotil závod F1 na kameru 20 let starého Game Boye. Výsledek je fascinující - 7 - Foto Formule 1 zachycene na Game Boy 07Nadšenec nafotil závod F1 na kameru 20 let starého Game Boye. Výsledek je fascinující - 8 - Foto Formule 1 zachycene na Game Boy 08Nadšenec nafotil závod F1 na kameru 20 let starého Game Boye. Výsledek je fascinující - 9 - Foto Formule 1 zachycene na Game Boy 09Nadšenec nafotil závod F1 na kameru 20 let starého Game Boye. Výsledek je fascinující - 10 - Foto Formule 1 zachycene na Game Boy 10Nadšenec nafotil závod F1 na kameru 20 let starého Game Boye. Výsledek je fascinující - 11 - Foto Formule 1 zachycene na Game Boy 11Nadšenec nafotil závod F1 na kameru 20 let starého Game Boye. Výsledek je fascinující - 12 - Foto Formule 1 zachycene na Game Boy 12Nadšenec nafotil závod F1 na kameru 20 let starého Game Boye. Výsledek je fascinující - 13 - Foto Formule 1 zachycene na Game Boy 13Nadšenec nafotil závod F1 na kameru 20 let starého Game Boye. Výsledek je fascinující - 14 - Foto Formule 1 zachycene na Game Boy 14Nadšenec nafotil závod F1 na kameru 20 let starého Game Boye. Výsledek je fascinující - 15 - Foto Formule 1 zachycene na Game Boy 15Nadšenec nafotil závod F1 na kameru 20 let starého Game Boye. Výsledek je fascinující - 16 - Foto Formule 1 zachycene na Game Boy 16Nadšenec nafotil závod F1 na kameru 20 let starého Game Boye. Výsledek je fascinující - 17 - Foto Formule 1 zachycene na Game Boy 17Nadšenec nafotil závod F1 na kameru 20 let starého Game Boye. Výsledek je fascinující - 18 - Foto Formule 1 zachycene na Game Boy 18Nadšenec nafotil závod F1 na kameru 20 let starého Game Boye. Výsledek je fascinující - 19 - Foto Formule 1 zachycene na Game Boy 19Nadšenec nafotil závod F1 na kameru 20 let starého Game Boye. Výsledek je fascinující - 20 - Foto Formule 1 zachycene na Game Boy 20Nadšenec nafotil závod F1 na kameru 20 let starého Game Boye. Výsledek je fascinující - 21 - Foto Formule 1 zachycene na Game Boy 21Nadšenec nafotil závod F1 na kameru 20 let starého Game Boye. Výsledek je fascinující - 22 - Foto Formule 1 zachycene na Game Boy 22
Dnešní snímky závodu F1 v Šanghaji působí díky 0,016 megapixelové konzoli Game Boy Camera jako ze starých časů prvních počítačových her

Zdroj: Reddit

Mirek Mazal

Diskuze 8 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše