Zákazník si koupil Bugatti s příplatky za 23 milionů, vlastní barvu přinesl v plechovce

Výsledkem je vůbec nejdražší lak auta na planetě, ani ten ale nestačila kupci Bugatti Chiron s vlastními představami o finálním vyhotovení. Přidal i další příplatkovou výbavu za desítky milionů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Zákazník si koupil Bugatti s příplatky za 23 milionů, vlastní barvu přinesl v plechovce

20.2.2019 | Mirek Mazal

Výsledkem je vůbec nejdražší lak auta na planetě, ani ten ale nestačila kupci Bugatti Chiron s vlastními představami o finálním vyhotovení. Přidal i další příplatkovou výbavu za desítky milionů.

Upřímný obdiv si zaslouží každé Bugatti Chiron, které sjede u linky výrobního závodu v Molsheimu. Bez ohledu na osobní preference je třeba smeknout před použitou technikou a jízdními výkony hypersportu s kolosální strojovnou pod kapotou, které dokáže kombinovat s vysokým komfortem a každodenní použitelností. Naprosto sériová verze je touto kombinací vlastností na hony vzdálená všem ostatním osobním automobilům na trhu - existují auta podobně rychlá, podobně komfortní, podobně využitelná, ale ne všechno naráz.

Ani tento stav ale není některým dostat dobrý a neváhají utratit další desítky milionů korun za dílčí vylepšení. Pravda, bez příplatků se Bugatti nekupuje, to je známé nepsané pravidlo, jenže jsou příplatky a... příplatky. Japonský zákazník vzal individuální přístup do vlastních rukou a upsal se pod exkluzivní objednávku Chironu s příplatky za více než milion dolarů (22,7 milionů Kč).

Součástí nekompromisního vyhotovení je i nejdražší aplikovaná barva na světě. Dobrý přítel asijského zájemce vytvořil jedinečný světle modrý odstín s intenzivními třpytkami - zákazník se vzorkem v plechovce navštívil francouzskou továrnu a vyprosil s nanést přesně stejný lak na celý automobil. Automobilka souhlasila, pojmenovala odstín Hideto Blue po jeho autorovi a slíbila, že nikdo jiný na světě nedostane stejné, zářivě modré provedení.

Za milion dolarů se na Chironu objevily také další úžasné detaily. Nejviditelnějším je oranžovo-hnědá kabina, která fantasticky doplňuje diamantové odlesky vnějšího laku. Nadstandardní vyhotovení je zřejmé na každém kousku modrého hypersportu, například ze spodní strany přítlačného křídla je skrytý velký podpis Ettore Bugatti a kryty zpětných zrcátek zdobí francouzská trikolora. Svoji pozornost poutají i rozměrná kola, za chromovými disky kol se odráží velké brzdové třmeny v barvě interiéru, který je osvětlen novým světelným proužkem dle přání japonského miliardáře.

Podívejte se na to do detailu níže, tohle je v tuto chvíli měl být nejdražší Chiron (pomineme-li různé speciality, za které si automobilka rovnou účtuje více), který kdy vznikl.


Zákazník si koupil Bugatti s příplatky za 23 milionů, vlastní barvu přinesl v plechovce - 1 - Bugatti Chiron barva Hideto Blue foto 01Zákazník si koupil Bugatti s příplatky za 23 milionů, vlastní barvu přinesl v plechovce - 2 - Bugatti Chiron barva Hideto Blue foto 02Zákazník si koupil Bugatti s příplatky za 23 milionů, vlastní barvu přinesl v plechovce - 3 - Bugatti Chiron barva Hideto Blue foto 03Zákazník si koupil Bugatti s příplatky za 23 milionů, vlastní barvu přinesl v plechovce - 4 - Bugatti Chiron barva Hideto Blue foto 04Zákazník si koupil Bugatti s příplatky za 23 milionů, vlastní barvu přinesl v plechovce - 5 - Bugatti Chiron barva Hideto Blue foto 05Zákazník si koupil Bugatti s příplatky za 23 milionů, vlastní barvu přinesl v plechovce - 6 - Bugatti Chiron barva Hideto Blue foto 06Zákazník si koupil Bugatti s příplatky za 23 milionů, vlastní barvu přinesl v plechovce - 7 - Bugatti Chiron barva Hideto Blue foto 07Zákazník si koupil Bugatti s příplatky za 23 milionů, vlastní barvu přinesl v plechovce - 8 - Bugatti Chiron barva Hideto Blue foto 08Zákazník si koupil Bugatti s příplatky za 23 milionů, vlastní barvu přinesl v plechovce - 9 - Bugatti Chiron barva Hideto Blue foto 09Zákazník si koupil Bugatti s příplatky za 23 milionů, vlastní barvu přinesl v plechovce - 10 - Bugatti Chiron barva Hideto Blue foto 10Zákazník si koupil Bugatti s příplatky za 23 milionů, vlastní barvu přinesl v plechovce - 11 - Bugatti Chiron barva Hideto Blue foto 11Zákazník si koupil Bugatti s příplatky za 23 milionů, vlastní barvu přinesl v plechovce - 12 - Bugatti Chiron barva Hideto Blue foto 12
Bugatti Chiron s příplatky za milion dolarů je extrém mezi extrémy. Jen vlastní barva je nejdražší na světě

Zdroj: Supercar Blondie@Youtube

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše