Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Abarth 695 Fuori: nejluxusnější Fiat 500 nejde s výkonem pod 180 koní
17.9.2012 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
(+ živé foto) Italové v Paříži představí vrcholnou verzi nejmenšího Abarthu. Série Fuori si můžete objednat v retro designu nebo moderním stylu.
Pařížský autosalon si nenechá ujít ani italská automobilka Fiat, která zde představí vrcholné provedení své tuningové odnože Abarth. Model 695 Fuori ovšem není jen nějakým limitovaným modelem ve stylu Abarthu 695 Tributo Maserati nebo DA 0 A 100. Místo toho očekávejte ve městě nad Seinou premiéru zcela nové verze, která bude od nynějška představovat vrchol řady. I proto bude k dispozici pouze s turbomotorem 1,4 T-Jet naladěným na 180 koní.
To sice zdaleka nestačí na třísetkoňový exemplář firmy Romeo Ferraris, z vašeho účtu však po vyplnění objednávky rozhodně nezmizí dva miliony korun. Zároveň však také nepočítejte s tím, že by Abarth 695 Fuori vyšel na nějakých 259 000 Kč, za které se aktuálně prodává nejlevnější verze Fiatu 500 s motorem 1,2 l o výkonu 69 koní.
Spíše vemte základní cenu Abarthu 500 a přihoďte k ní jednu třetinu. Tím se dostanete na nějakých 600 000 Kč, za což Abarth nabízí hned dvě varianty. První zvaná Heritage odkazuje na minulost a dává vzpomenout třeba na Fiat Abarth 131 Mirafiori z 70. let. Druhá verze New Wave má pro změnu odkazovat na budoucnost.
Inspirována přitom byla supersporty, což znamená rozsáhlé použití karbonu, standardně montovaný audio systém JBL nebo perzonalizované plaketky na středové konzoli. Chybět nebude ani světoznámé logo škorpiona ve žluté barvě, jež souvisí s kontrastními švy téhož odstínu.
Na ceny bude třeba ještě pár dní vyčkat, stejně jako nemáme potvrzeno, zda se Abarth 695 Fuori objeví v České republice. Jelikož však české zastoupení nabízí prakticky veškeré verze i kity Esseessee, jaké jsou dostupné také v Itálii, dá se s exkluzivním a výkonným drobečkem takřka dozajista počítat.
Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2012.








Fotografie z pařížského autosalonu odhalují více z exkluzivního interiéru nového Abarthu 695 Fuori




Abarth 695 Fuori je vrcholnou verzí Fiatu 500. Nabízen bude vždy s motorem 1,4 T-Jet o výkonu 180 koní, volit bude možné dvojí provedení. Jedno je inspirována historií, druhé moderními supersporty
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nadšenec s pomocí průhledné trubice ukázal, jak to vypadá uvnitř dieselového motoru za chodu, jak spaluje palivo bez svíček
včera
Když hoří desítky elektrických aut, tohle je jediná fotka, kterou zveřejní hasiči, aby někdo náhodou neviděl, co vlastně hořelo
včera
Ferrari pošle své zpackané elektrické Luce přímo do zdi
3.6.2026
Nejčtenější články
Hazardní sázka Porsche firmu dál rozkládá. Zavírá tři divize včetně celé továrny na baterky, 500 lidí má padáka
11.5.2026
„Motory V12 chceme nabízet vždy,” říká šéf Maybachu poté, co značka přestala nabízet v Evropě motory V12
11.5.2026
Nikdo z kupců nejnovějšího Bugatti s ním nebude dělat to, čím automobilka právě strávila čtyři týdny v kuse
11.5.2026
Honda zrušila projekt obří továrny na elektromobily za 227 miliard Kč, auta z ní by nikdo nekupoval
12.5.2026
Sprint BMW M5 kombi proti o 180 koní slabšímu BMW M3 tragikomicky vykresluje absurditu moderních hybridních „sportovních parníků”
12.5.2026
Živá témata na fóru
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 06.09. 09:20 - řidičBOB
- Dříve M135i, nyní ///M2 06.09. 08:58 - Eda
- Audi klub - pro ty, co chteji Auto 06.08. 22:23 - mattonecz
- Sraz AutoForařů na Nurburgring Nordschleife 06.08. 15:36 - Vrooom
- S větrem ve vlasech.... 06.08. 13:25 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 06.08. 12:40 - Truck Daškam
- Onboard videa 06.07. 21:08 - řidičBOB
- Banky, peníze, finance, investice... 06.07. 13:49 - pavproch
