- -

Audi už teď rozšířilo nabídku příplatků pro A8, za dalších 166 tisíc nedostanete moc

Pouhých pár týdnů je starý současný ceník nové generace Audi A8. Přesto v Německu cítili potřebu jej dále rozšířit o dva nové prvky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Audi už teď rozšířilo nabídku příplatků pro A8, za dalších 166 tisíc nedostanete moc

15.12.2017 | Mirek Mazal | 17 příspěvků

Pouhých pár týdnů je starý současný ceník nové generace Audi A8. Přesto v Německu cítili potřebu jej dále rozšířit o dva nové prvky.

Nové Audi A8 jsme se snažili prozkoumat křížem krážem a zaměřili se i na jeho pozoruhodné detaily. Audi hlásá, že chce novince pozvednout měřítka kvality, luxusu a dát na odiv svůj nový designový jazyk. Při pohledu na ostré linie karoserie je cítit lehce sportovní nádech, který bude gradovat u modelu S8. Na ten je ale potřeba počkat, prozatím je nutné vystačit si s balíčkem nových příplatkových prvků, který byl právě odhalen.

Už to zní pozoruhodně, neboť pokud si prolistujete současný český ceník vozu datovaný teprve k 27. listopadu, budete se potýkat s celkem 23 stránkami výživného čtení, které vás bez sedmimístné cifry po ruce pošle k zemi rychleji než Kličkův knock-out. Zjevně se ale brzy bude muset potýkat s dalším rozšířením, neboť německá centrála ohlásila dva nové přídavky.

Konkrétně verze A8 50 TDI dostane za cenu 1 950 Eur (cca 50 tisíc Kč) doplňky karoserie, které budou dostupné v Evropě od konce ledna 2018. Pokud ale nejste znalec nebo obdivovatel vrcholné verze, změny nepoznáte. Jsou omezeny na drobné změny na masce chladiče a v okolí sacích otvorů, širší prahy a vylepšený zadní nárazník s kosočtvercovou mřížkou a kontrastním difuzorem s hliníkovým páskem. Toť vše.

Naštěstí je tu ještě vzpruha pro interiér. Ta nabízí barevné ladění do pěti barev a jinak luxusnímu sedanu dopřává sportovněji orientované sedačky. Automobilka novinku nazývá „opticky integrované hlavové opěrky“, co to znamená, můžete vidět dole. Sedadla mají pneumatické seřizování opěradla včetně sedáku a čtvercové perforování s vyraženým logem S. Příplatková křesla budou kompatibilní se všemi motory a oběma variantami rozvoru, konečnou cenu ovšem navýší o tučnějších 4 520 Eur (116 tisíc Kč).

Kupující si bude moci vybrat z několika kožených čalounění různých odstínů doplněné kontrastním šitím. Předvedené optické změny nejsou v ničem zásadní, spíše se hraje na dobrý pocit majitele, který se rád odliší od ostatních. Přesto máme pocit, že se najde dost zákazníků, kteří si za tyhle věci 166 tisíc korun rádi připlatí. Nakonec, jinak by je Audi ani nenabízelo...

Audi už teď rozšířilo nabídku příplatků pro A8, za dalších 166 tisíc nedostanete moc - 1 - Audi A8 2018 balicek sport a sedadla 01Audi už teď rozšířilo nabídku příplatků pro A8, za dalších 166 tisíc nedostanete moc - 2 - Audi A8 2018 balicek sport a sedadla 02Audi už teď rozšířilo nabídku příplatků pro A8, za dalších 166 tisíc nedostanete moc - 3 - Audi A8 2018 balicek sport a sedadla 03Audi už teď rozšířilo nabídku příplatků pro A8, za dalších 166 tisíc nedostanete moc - 4 - Audi A8 2018 balicek sport a sedadla 04
Najděte odlišnosti proti klasické A8. Fotky zadních partií bohužel nejsou k dispozici

Audi už teď rozšířilo nabídku příplatků pro A8, za dalších 166 tisíc nedostanete moc - 5 - Audi A8 D5 vs D4 srovnani 02Audi už teď rozšířilo nabídku příplatků pro A8, za dalších 166 tisíc nedostanete moc - 6 - Audi A8 D5 vs D4 srovnani 04Audi už teď rozšířilo nabídku příplatků pro A8, za dalších 166 tisíc nedostanete moc - 7 - Audi A8 D5 vs D4 srovnani 06
Audi A8 bez příplatkového balíčku nevypadá zase o tolik jinak

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 17 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama