Reklama

Auto pro bohaté a neklidné. Nosorožec s motorem V10 je stejně drsný jako luxusní

Pokud máte obavy o svou bezpečnost a nechcete se krčit v obrněném džípu, v Kalifornii pro vás vyrobili něco lepšího, USSV Rhino GX Executive.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Auto pro bohaté a neklidné. Nosorožec s motorem V10 je stejně drsný jako luxusní

19.1.2018 | Mirek Mazal | 3 příspěvky

Pokud máte obavy o svou bezpečnost a nechcete se krčit v obrněném džípu, v Kalifornii pro vás vyrobili něco lepšího, USSV Rhino GX Executive.

Pohledy na nevšední odvětví automobilismu nám nejsou cizí, a tak v našich článcích mají své místo i taktická vozidla. Opevněná auta vypadají všelijak, ale ve výsledku tu nejsou pro parádu - schopný technický základ základ v podobě odolného podvozku a silného pohonu se spojí s pláštěm schopným odolat i smršti kulek a taktické auto je na světě.

Stavbu netradičních dopravních prostředků provádí specializované firmy, jedna z nich sídlí v Kalifornii a jmenuje se U. S. Specialty Vehicles (ve zkratce USSV). Do svých spárů si bere modely jako Jeep Wrangler nebo největšího zástupce Ford F-Series - verzi Super Duty - a přeměňují je na monstra, vedle kterých i Hummer vypadá ustrašeně.

Vojákům či policistům ve službě dají tyto stroj přesně to, co potřebují, ale co když nepatříte mezi ně? Chcete na jednu stranu bezpečnost takového stroje, zároveň ale i podstatně více komfortu? Právě v takovém případě může posloužit největší stroj USSV s názvem Rhino neboli Nosorožec, který je nyní nabízen soukromým zákazníkům v luxusní verzi Rhino GX s přídomkem Executive. A nebudeme ani moc přehánět, když řekneme, že připomíná křížence Cadillacu Escalade s Hummerem H2 a soukromým tryskáčem.

Zájemce má možnost volby motoru mezi naftovým přeplňovaným osmiválcem o objemu 6,7 litru a benzínovým (!) desetiválcem o objemu 6,8 litru. Oba jsou vybaveny pohonem všech čtyř kol na 38“ pneumatikách a pětistupňovou automatickou převodovkou. Robustní karoserie dává autu agresivní vzhled. Široké nástavce blatníků a nárazníků, naviják, zvýšená a rozšířená karoserie budí dojem nesmrtelného transportéru, kompozitní materiály s ocelovou konstrukcí dodávají odolnost vůči zvýšenému nebezpečí. Vnitřní prostor pro 5-7 pasažérů nabídne kromě jiného inteligentní navigační systém, prémiový zábavní systém, kožené čalounění elektrických sedadel, dřevěné obklady a semišový strop.

Na výběr jsou pouze tři barvy interiéru a exteriéru. Černá, světle hnědá a khaki zelená tvoří vnější barvy, zatímco uvnitř může být veškerá kůže černá nebo kontrastně zbarvená černá s červenou či světle hnědou. Cena přepychového obrněného transportéru není známa, stanovuje se na základě objednávky, při které musí americký zákazník složit 25 % z ceny a ostatní zájemce celou polovinu z dohodnuté konečné částky.

V tomto případě asi nebudou nakupovat vojenské oddíly nebo represivní složky států, protože je Rhino GX zaměřen na jiné zákazníky - na ty, kteří jsou velmi bohatí, žijí ale poněkud neklidným životem. Takové Rhino jistě dokáže ochránit lépe než pancéřované limuzíny či SUV...

Auto pro bohaté a neklidné. Nosorožec s motorem V10 je stejně drsný jako luxusní - 1 - USSV Rhino GX Executive 2019 prvni 01Auto pro bohaté a neklidné. Nosorožec s motorem V10 je stejně drsný jako luxusní - 2 - USSV Rhino GX Executive 2019 prvni 02Auto pro bohaté a neklidné. Nosorožec s motorem V10 je stejně drsný jako luxusní - 3 - USSV Rhino GX Executive 2019 prvni 03Auto pro bohaté a neklidné. Nosorožec s motorem V10 je stejně drsný jako luxusní - 4 - USSV Rhino GX Executive 2019 prvni 04Auto pro bohaté a neklidné. Nosorožec s motorem V10 je stejně drsný jako luxusní - 5 - USSV Rhino GX Executive 2019 prvni 05Auto pro bohaté a neklidné. Nosorožec s motorem V10 je stejně drsný jako luxusní - 6 - USSV Rhino GX Executive 2019 prvni 06Auto pro bohaté a neklidné. Nosorožec s motorem V10 je stejně drsný jako luxusní - 7 - USSV Rhino GX Executive 2019 prvni 07Auto pro bohaté a neklidné. Nosorožec s motorem V10 je stejně drsný jako luxusní - 8 - USSV Rhino GX Executive 2019 prvni 08
USSV Rhino GX Executive odveze bezpečně cestou necestou až 7 lidí v nezvyklém pohodlí

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše