Reklama

BMW vyřešilo odvěký problém bohatých spojený s jízdou autem. Vás nejspíš netrápí

Co vás nejvíce trápí při jízdě autem? Hluk, málo výkonu či vysoká spotřeba? Když máte špičkovou limuzínu od BMW, tohle neřešíte, rozčiluje vás obtížně nalévání šampaňského.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

BMW vyřešilo odvěký problém bohatých spojený s jízdou autem. Vás nejspíš netrápí

17.8.2018 | Petr Prokopec

Co vás nejvíce trápí při jízdě autem? Hluk, málo výkonu či vysoká spotřeba? Když máte špičkovou limuzínu od BMW, tohle neřešíte, rozčiluje vás obtížně nalévání šampaňského.

Pokud vás vždy zajímalo, jaké problémy mohou řešit nejbohatší lidé na světě, pak by vám rozhodně neměl uniknout nejnovější nápad BMW. Ten napomůže cestujícím sedícím na zadních sedadlech v naplnění sklenek šampaňského. Je třeba si uvědomit, že ač máte proškoleného šoféra a jedete v autě s nejsofistikovanějším podvozkem, jaký kdy byl vyroben, stále sedíte v pohybujícím se voze a jste konfrontováni s úzkou a vysokou sklenkou. Stačí tedy málo, a perlivý mok je všude, jen ne tam, kde měl skončit.

BMW si proto nechalo patentovat systém, který sklenku naplní odspodu, nikoliv klasickým způsobem shora. Jde o technologii, která připomíná systém Bottoms Up, jenž je užíván především na amerických stadionech při plnění piva. Podstatou je magnetické dno, které se při usazení na speciální plnič uvolní. Následně pak jen stačí zmáčknout tlačítko a sklenka se naplní až po okraj, aniž by cokoliv mohlo ukápnout mimo.

Zda přesně tímto způsobem funguje i systém BMW, momentálně není jisté. Zvláště když určen je pro šampaňské, v jehož případě je přeci jen třeba brát na plnění sklenky daleko větší ohled. Je jasné, že pokud dojde k plnění spodem a navíc pod tlakem, bude ovlivněno provzdušnění perlivého moku.

Námi oslovení someliéři sice říkají, že rozdíl mezi klasickým plněním a novým systémem sice není razantní, nicméně poznat půjde. A v tom může být kamen úrazu. BMW sice neuvádí, do kterých aut bude novou technologii implementovat, s ohledem na zacílení na zadní sedadla je ale jistotou řada 7, stejně jako chystané SUV X7. A poté samozřejmě modely Rolls-Royce.

Znamená to tedy, že do kontaktu s novinkou přijde nejmovitější klientela, jež si hlavně v případě britské značky potrpí jen na to nejlepší. Není tedy jisté, zda si nechá ničit drahé šampaňské. Na druhou stranu, značná část zákazníků Rolls-Royce i vrcholných BMW se rekrutuje z řad lidí, kteří mají peníze, ovšem vkus nutně nikoli.

Uvidíme tedy časem, nakolik bude mít novinka úspěch. Zbývá dodat, že systém používá dvou zásobníků. Jakkoliv tedy dosud bylo zmiňováno pouze šampaňské, cestující si evidentně budou moci dopřát také koktejlů. Zatím ale není jisté, zda i ty nebudou muset být plněny jen do úzkých sklenek, které budou speciálním dnem vybaveny.


BMW vyřešilo odvěký problém bohatých spojený s jízdou autem. Vás nejspíš netrápí - 1 - BMW plneni sklenek spodem 2018 prvni foto 01
BMW si nechalo patentovat nový systém...

BMW vyřešilo odvěký problém bohatých spojený s jízdou autem. Vás nejspíš netrápí - 2 - BMW plneni sklenek spodem 2018 prvni foto 02BMW vyřešilo odvěký problém bohatých spojený s jízdou autem. Vás nejspíš netrápí - 3 - BMW plneni sklenek spodem 2018 prvni foto 03
...jenž umožní plnění sklenek spodem. Jde přitom o stejný princip, jaký užívá technologie Bottoms Up, jíž můžete shlédnout níže na videu

Zdroj: Bimmerfest

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama