Čech přetvořil Škodu Octavia Combi RS v drsně vyhlížející rodinnou střelu

Sériová Octavia RS je nenápadné auto, které umí skloubit praktičnost s rychlostí. Grafik ukazuje, jak by mohla vypadat, kdyby druhý jmenovaný aspekt převážil nad tím prvním.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Čech přetvořil Škodu Octavia Combi RS v drsně vyhlížející rodinnou střelu

24.5.2019 | Mirek Mazal

Sériová Octavia RS je nenápadné auto, které umí skloubit praktičnost s rychlostí. Grafik ukazuje, jak by mohla vypadat, kdyby druhý jmenovaný aspekt převážil nad tím prvním.

Třetí generace Škody Octavia RS byla představena zhruba před šesti lety a od samého počátku byla ověnčena chválou. Povedený vůz si zasloužil uznání jak u novinářů, tak pak i u zákazníků. Skvěle sladěný balíček praktičnosti a rychlosti obstál i na záludné Severní smyčce hned ve dvou náročných testech benzínové i dieselové varianty.

Verze Combi je posouvá praktičnost liftbacku ještě o malý kousek dál a je dnes jedním z nejpraktičtějších rychlých aut, jaký si chalupář s nikoli neomezeným rozpočtem může dopřát. Stejně jako cokoliv s německými kořeny, je i nejvýkonnější Octavia cílem tunerů z řad amatérů s potemnělou garáží i renomovaných úpravců jako ABT. Žádný z nich ale zatím neposunul pomyslnou laťku úprav tak moc, jak to nyní předvádí český grafik.

Rostislav Prokop si vydobyl své chvilky slávy už v minulosti, kdy vznikly svérázné úpravy Škody Karoq a Rolls-Roycu Cullinan. Tentokrát specialista na trojrozměrné modelování rozšířil sériovou Octavii o pořádný bodykit složený především z nástavců blatníků. Přední i zadní nárazníky zůstaly po vzoru klasické verze, ale nafouklé podběhy dávají RS drsný vzhled rodinné rakety. Společně s rozšířením celého kombíku se zvětšil i rozchod kol s nízkoprofilovými pneumatikami zabořenými do karoserie.

Jistě zaujmou také přední vzduchové vstupy, které vyvolávají dost agresivní dojem. Ostré výřezy postranních průduchů straší malé děti, přitom se jejich tvarování inspirovalo u Audi TT clubsport. Zadní partie dostaly na počítači novou čtveřici koncovek výfuku. Přibyly navíc i zatemněné lampy s proužkem ve tvaru C dle zvyklostí světelného podpisu české automobilky.

Pochopitelně, takové modifikace nemusí vzniknout jen na počítači, v minulosti jsme byli svědky podobně ambiciózní stavby na základech Octavie RS první generace. Až tak výrazně upravenou Octavii RS poslední generace jsme zatím neviděli, ale třeba dílo Rostislava Prokopa někoho inspiruje k činům.


Čech přetvořil Škodu Octavia Combi RS v drsně vyhlížející rodinnou střelu - 1 - Skoda Octavia RS v uprave Rostislava Prokopa 01Čech přetvořil Škodu Octavia Combi RS v drsně vyhlížející rodinnou střelu - 2 - Skoda Octavia RS v uprave Rostislava Prokopa 02
Rostislav Prokop stvořil značně rozšířenou Octavii RS třetí generace

Čech přetvořil Škodu Octavia Combi RS v drsně vyhlížející rodinnou střelu - 3 - Skoda Karoq by Rostislav Prokop 2019 neoficialni ilustrace 01Čech přetvořil Škodu Octavia Combi RS v drsně vyhlížející rodinnou střelu - 4 - Skoda Karoq by Rostislav Prokop 2019 neoficialni ilustrace 02
Dříve se pustil do předělávky Škody Karoq...

Čech přetvořil Škodu Octavia Combi RS v drsně vyhlížející rodinnou střelu - 5 - Skoda Karoq by Rostislav Prokop 2019 neoficialni ilustrace 03Čech přetvořil Škodu Octavia Combi RS v drsně vyhlížející rodinnou střelu - 6 - Skoda Karoq by Rostislav Prokop 2019 neoficialni ilustrace 04
...a proměnil i Rolls-Royce Cullinan

Zdroj: Rostislav Prokop@Art Station

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama