Reklama

Češka navrhla interiér budoucích aut Škody. Jak se vám líbí?

Především jednoduchý má být vnitřek budoucích aut Škody podle české designérky, která spolupracuje přímo s automobilkou. Důvod je prostý.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Češka navrhla interiér budoucích aut Škody. Jak se vám líbí?

8.9.2017 | Marek Bednář | 80 příspěvků

Především jednoduchý má být vnitřek budoucích aut Škody podle české designérky, která spolupracuje přímo s automobilkou. Důvod je prostý.

Jak vypadají interiéry dnešních aut Škody, víme snad všichni. Jak ale budou vypadat v ne až tak vzdálené budoucnosti? Právě na tuto otázkou se snažila odpovědět designérka Kristýna Karpalová, která přím o pro škodovku navrhla podobu vnitřku příštích modelů automobilky.

Nestřílela od boku, nemalovala jen „něco hezkého”, snažila se zohlednit požadavky kladené na příští auta. Jedním z podstatných faktorů se tak stala sdílená mobilita ve světě aut reprezentovaná zejména carsharingem, která si pomalu nachází cestu i do České republiky. Právě carsharing má způsobit i to, že se současné, poměrně komplexní interiéry stanou věcí minulosti.

Interiéry budoucích škodovek by tak mohly být velmi jednoduché - vidíme dvě kovové linky, které v pravé části palubní desky mají jen poličku, nikoliv uzavíratelnou schránku, a poličky jsou i kolem volantu a za středovým displejem. Pochopitelně, pokud auto budete vracet, nemusíte mít v různých schránkách a kapsách parkovací hodiny, notýsek - cokoliv, co běžně v přihrádkách v interiéru vozíváte.

Volant nemá jediné tlačítko a je dokonce jednoramenný, to člověk vidí leda u dekády starých Citroënů. Nevidíme páčky pod volantem a je otázkou, zda mají být řešeny nestandardním způsobem, nebo je to jen dílo umělecké nadsázky - jde pouze o návrh a cestou do sériové výroby by jistě musel být upraven. Nejsou vidět ani žádné výdechy ventilace, to ale neznamená, že by tu nebyla klimatizace nebo topení - v Tesle Model 3 také nejsou vidět a přesto tu jsou.

„Směr Tesla” podtrhuje i fakt, že na celé palubní desce nacházíme jedno jediné tlačítko - k aktivaci výstražných dvojblinkrů. K ovládání všeho ostatního má sloužit centrální dotykový displej, který samozřejmě spárujete se svým mobilním telefonem a z něj si můžete pouštět hudbu - ať už přes systém Android Auto nebo Apple CarPlay.

Jestli uvidíme takovýto či podobný interiér ve skutečném budoucím autě je pochopitelně otázkou, automobilka si svůj směr určí ve výsledku sama. Návrh je to ale podle nás zajímavý a třeba i vaše názory ovlivní jeho možnosti na jeho budoucí zhmotnění...

Češka navrhla interiér budoucích aut Škody. Jak se vám líbí? - 1 - skoda interier sdilene auto navrh 01Češka navrhla interiér budoucích aut Škody. Jak se vám líbí? - 2 - skoda interier sdilene auto navrh 02Češka navrhla interiér budoucích aut Škody. Jak se vám líbí? - 3 - skoda interier sdilene auto navrh 03Češka navrhla interiér budoucích aut Škody. Jak se vám líbí? - 4 - skoda interier sdilene auto navrh 04Češka navrhla interiér budoucích aut Škody. Jak se vám líbí? - 5 - skoda interier sdilene auto navrh 05Češka navrhla interiér budoucích aut Škody. Jak se vám líbí? - 6 - skoda interier sdilene auto navrh 06
Líbil by vám v další Škodě takovýto interiér? Podělte se o své pocity...

Zdroj: Kristýna Karpalová@Behance

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 80 příspěvků

Reklama

Autobazar

zobrazit vše