Reklama

Fešácký Aston Vanquish od Zagata je tu v dalších verzích, jedna pořádně překvapí

Loni dorazily kupé a kabrioletu, letos tu máme další dvě verze. A jedna z nich vypadá už od pohledu jako splněný sen Čechů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Fešácký Aston Vanquish od Zagata je tu v dalších verzích, jedna pořádně překvapí

16.8.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Loni dorazily kupé a kabrioletu, letos tu máme další dvě verze. A jedna z nich vypadá už od pohledu jako splněný sen Čechů.

Spolupráce Astonu Martin a karosárny Zagato odstartovala již v 60. letech minulého století, na intenzitě ovšem nabrala teprve v posledních letech. Jen za loňský rok jsme si totiž mohli představit modifikovaný Vanquish jako kupé i kabriolet zvaný Volante. Letos pak obě společnosti hodlají tuto rodinu rozšířit o další dva členy, z nichž příchod jednoho je nadmíru překvapivý - nabízet vám totiž bude opravdu objemný zavazadlový prostor.

Jak nejspíše asi již tušíte, na svět se klube provedení Shooting Brake. Tvůrci se ovšem zatím o „třídveřovém kombíku” příliš nerozepsali. Víme tedy jen, že na rozdíl od předchozí dvojice půjde o striktně dvousedadlový vůz. Zadní lavice určená maximálně tak dětem je tedy evidentně minulostí, místo toho bylo vše podřízeno maximalizaci zavazadelníku. Kolik litrů ovšem pobere, to prozatím zůstává nezveřejněným parametrem, rozhodně to ale bude více než jakéhokoli jiného srovnatelného sporťáku.

Aston Martin ovšem ještě dodal, že vůz dostane do vínku unikátní střechu, která se pyšní rozměrným skleněným panelem. Dostatek světla tedy bude mít jak posádka, tak i náklad. Tím ale danou část vozu můžeme opustit, přičemž zamíříme pod přední kapotu. Zde lze stoprocentně očekávat atmosférických dvanáctiválec, otázkou však zůstává výkon. Verze kupé i kabriolet ovšem shodně dostaly 600 koní, menší číslo tedy neočekáváme.

S čím zákazníci naopak počítat mohou stoprocentně, to je vrcholný luxus na palubě. Shooting Brake by totiž měl dostal do vínku karbonové dekory, jimž společnost dělají ovladače z anodizovaného bronzu. Za příplatek je pak možné sáhnout ještě po anilinové kůži. Velkoryse čalouněn pak má být i samotný zavazadelník s elektricky ovládaným víkem, pro který byla na míru zhotovena i zakázková sada zavazadel.

Tím nám informace o stylovém kombíku končí, přesunout se tedy můžeme k druhé letošní novince, a tou je Speedster. Do značné míry jde přitom o lehce modifikovanou verzi loňského kabrioletu, která ovšem taktéž přišla o zadní nouzová sedadla. Místo nich tu máme klasické „hrby“, díky nimž nám celá záď značně připomíná buclatější Porsche. I proto vůz při pohledu z boku působí trochu nevyváženě.

Tím ale nechceme Speedster shodit, zejména v detailech je uchvacující. Není proto ani překvapivé, že všechny exempláře jsou již vyprodány. Celá rodina přitom vznikne v 325 kusech, z čehož 99 připadá na kupé, 99 na kabriolet a 99 na stylový kombík. Speedster je pak největším unikátem, vyrobeno totiž bude jen 28 vozů. Šéf designu značky Marek Reichman přitom dodal, že pár zákazníků si objednalo od každé verze jeden kus - když už, tak už...

Fešácký Aston Vanquish od Zagata je tu v dalších verzích, jedna pořádně překvapí - 1 - Aston Martin Vanquish Zagato 2017 Shooting Brake a Speedster 01Fešácký Aston Vanquish od Zagata je tu v dalších verzích, jedna pořádně překvapí - 2 - Aston Martin Vanquish Zagato 2017 Shooting Brake a Speedster 02
Aston Martin Vanquish Zagato Shooting Brake se zatím příliš neodhalil...

Fešácký Aston Vanquish od Zagata je tu v dalších verzích, jedna pořádně překvapí - 3 - Aston Martin Vanquish Zagato 2017 Shooting Brake a Speedster 03Fešácký Aston Vanquish od Zagata je tu v dalších verzích, jedna pořádně překvapí - 4 - Aston Martin Vanquish Zagato 2017 Shooting Brake a Speedster 04Fešácký Aston Vanquish od Zagata je tu v dalších verzích, jedna pořádně překvapí - 5 - Aston Martin Vanquish Zagato 2017 Shooting Brake a Speedster 05Fešácký Aston Vanquish od Zagata je tu v dalších verzích, jedna pořádně překvapí - 6 - Aston Martin Vanquish Zagato 2017 Shooting Brake a Speedster 06Fešácký Aston Vanquish od Zagata je tu v dalších verzích, jedna pořádně překvapí - 7 - Aston Martin Vanquish Zagato 2017 Shooting Brake a Speedster 07Fešácký Aston Vanquish od Zagata je tu v dalších verzích, jedna pořádně překvapí - 8 - Aston Martin Vanquish Zagato 2017 Shooting Brake a Speedster 08
Fešácký Aston Vanquish od Zagata je tu v dalších verzích, jedna pořádně překvapí - 9 - Aston Martin Vanquish Zagato 2017 Shooting Brake a Speedster 09Fešácký Aston Vanquish od Zagata je tu v dalších verzích, jedna pořádně překvapí - 10 - Aston Martin Vanquish Zagato 2017 Shooting Brake a Speedster 10Fešácký Aston Vanquish od Zagata je tu v dalších verzích, jedna pořádně překvapí - 11 - Aston Martin Vanquish Zagato 2017 Shooting Brake a Speedster 11Fešácký Aston Vanquish od Zagata je tu v dalších verzích, jedna pořádně překvapí - 12 - Aston Martin Vanquish Zagato 2017 Shooting Brake a Speedster 12Fešácký Aston Vanquish od Zagata je tu v dalších verzích, jedna pořádně překvapí - 13 - Aston Martin Vanquish Zagato 2017 Shooting Brake a Speedster 13Fešácký Aston Vanquish od Zagata je tu v dalších verzích, jedna pořádně překvapí - 14 - Aston Martin Vanquish Zagato 2017 Shooting Brake a Speedster 14Fešácký Aston Vanquish od Zagata je tu v dalších verzích, jedna pořádně překvapí - 15 - Aston Martin Vanquish Zagato 2017 Shooting Brake a Speedster 15Fešácký Aston Vanquish od Zagata je tu v dalších verzích, jedna pořádně překvapí - 16 - Aston Martin Vanquish Zagato 2017 Shooting Brake a Speedster 16Fešácký Aston Vanquish od Zagata je tu v dalších verzích, jedna pořádně překvapí - 17 - Aston Martin Vanquish Zagato 2017 Shooting Brake a Speedster 17Fešácký Aston Vanquish od Zagata je tu v dalších verzích, jedna pořádně překvapí - 18 - Aston Martin Vanquish Zagato 2017 Shooting Brake a Speedster 18Fešácký Aston Vanquish od Zagata je tu v dalších verzích, jedna pořádně překvapí - 19 - Aston Martin Vanquish Zagato 2017 Shooting Brake a Speedster 19Fešácký Aston Vanquish od Zagata je tu v dalších verzích, jedna pořádně překvapí - 20 - Aston Martin Vanquish Zagato 2017 Shooting Brake a Speedster 20Fešácký Aston Vanquish od Zagata je tu v dalších verzích, jedna pořádně překvapí - 21 - Aston Martin Vanquish Zagato 2017 Shooting Brake a Speedster 21Fešácký Aston Vanquish od Zagata je tu v dalších verzích, jedna pořádně překvapí - 22 - Aston Martin Vanquish Zagato 2017 Shooting Brake a Speedster 22
...Speedster si ovšem můžeme prohlédnout do posledního z uchvacujících detailů

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama