Inovovaný Passat nafocen bez maskování, zakryté zůstalo jen logo Volkswagenu

Překvapivě bez kamufláže vyrazil někdo Passatem 2019 za bílého dne do ulic. Snad ani nebylo možné, aby si jej někdo nevšiml, třebaže vizuální změny mají daleko k dramatickým.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Inovovaný Passat nafocen bez maskování, zakryté zůstalo jen logo Volkswagenu

7.12.2018 | Petr Prokopec

Překvapivě bez kamufláže vyrazil někdo Passatem 2019 za bílého dne do ulic. Snad ani nebylo možné, aby si jej někdo nevšiml, třebaže vizuální změny mají daleko k dramatickým.

Před několika málo hodinami jsme si mohli přiblížit plány Volkswagenu na příští rok. Během něj dorazí i faceliftovaný Passat, jehož živý debut můžeme očekávat nejpozději v březnu na autosalonu v Ženevě. Na odhalení jeho vzhledu nicméně až do té doby čekat nemusíme, neboť na veřejnosti se objevil prototyp zbavený prakticky veškeré kamufláže, s výjimkou loga. Dopodrobna si tak můžeme prohlédnout modifikované čelní a zadní partie, i když vlastně nejde o až tak drastické změny.

V prvé chvíli je třeba upozornit na fakt, že nafoceno bylo provedení Alltrack. U základního kombíku, stejně jako u sedanu, lze pak sice očekávat prakticky identické novinky, alespoň v zásadních oblastech. Je pravděpodobné, že jiný bude vzhled čelního nárazníku, zejména pak boční „kapsy“ s mlhovkami. A unikátní mohou být pro tuto verzi i boční prahy. Stejně přeprofilované světlomety na obou koncích vozu jsou však již jistotou.

Nejde o jediné změny, jimž stál přímou inspirací Arteon. Dále si totiž můžeme povšimnout nápisu „Passat“, který se objevuje mezi koncovými lampami. Pokud si přitom uvědomíme, že stejným prvkem se chlubí i Škoda Scala, je více než jisté, že tímto směrem půjdou všechny koncernové novinky, alespoň ty mainstreamové. Lze pak jen dodat, že na rozdíl od české značky si Passat ponechal na zádi i logo Volkswagenu.

Tím nám novinky víceméně končí, byť je samozřejmě jasné, že osvěžena bude i paleta barev, stejně jako nabídka litých kol. Nejde tedy o modifikaci rozsáhlou, na druhé straně však alespoň je viditelná. Daleko větší problém budete mít ovšem s hledáním novinek uvnitř, neboť zachována zůstane architektura palubní desky. Je tedy více než jasné, že na středovou konzoli nezamíří 15palcový displej, který dostal nový Touareg.

Místo toho Passat nejspíše vyfasuje 10,5palcovou obrazovku, spolu s poslední verzí multimédií. Nové pak bude i čalounění, stejně jako dekory a předpokládat lze i pár drobností jako odlišné výdechy klimatizace. To ale bude v rámci vizuálního přerodu nejspíše vše. Přesunout se tak můžeme k mechanice, kde stoprocentně dojde k nahrazení současného 1,4litrového benzinového čtyřválce modernější jedna-pětkou.

Jedna-čtyřka by ale neměla až tak úplně vypadnout z montážních linek, navzdory předchozím spekulacím má totiž pokračovat ve své službě pod kapotou plug-in hybridního provedení GTE. V jeho případě se totiž nakonec bude měnit hlavně baterie, jejíž kapacita vzroste na 13 kWh. Posílen pak bude i elektromotor, načež můžeme očekávat nejen delší elektrický dojezd, ale hlavně ponížení emisí CO2 pod klíčových 50 g/km.

Lze pak už jen dodat, že faceliftovaný Passat bude posledním, který ponese nálepku „Made in Germany“. Volkswagen totiž v rámci interních změn adaptuje továrnu v Emdenu na výrobu elektromobilů. Passat se následně přesune do českých Kvasin, kde bude montován po boku Škody Superb. K tomuto kroku by ale mělo dojít až v roce 2023, stát u toho tedy bude až zcela nová generace německé ikony.


Inovovaný Passat nafocen bez maskování, zakryté zůstalo jen logo Volkswagenu - 1 - VW Passat 2019 facelift spy foto bez kamuflaze 01Inovovaný Passat nafocen bez maskování, zakryté zůstalo jen logo Volkswagenu - 2 - VW Passat 2019 facelift spy foto bez kamuflaze 02Inovovaný Passat nafocen bez maskování, zakryté zůstalo jen logo Volkswagenu - 3 - VW Passat 2019 facelift spy foto bez kamuflaze 03Inovovaný Passat nafocen bez maskování, zakryté zůstalo jen logo Volkswagenu - 4 - VW Passat 2019 facelift spy foto bez kamuflaze 04Inovovaný Passat nafocen bez maskování, zakryté zůstalo jen logo Volkswagenu - 5 - VW Passat 2019 facelift spy foto bez kamuflaze 05Inovovaný Passat nafocen bez maskování, zakryté zůstalo jen logo Volkswagenu - 6 - VW Passat 2019 facelift spy foto bez kamuflaze 06Inovovaný Passat nafocen bez maskování, zakryté zůstalo jen logo Volkswagenu - 7 - VW Passat 2019 facelift spy foto bez kamuflaze 07Inovovaný Passat nafocen bez maskování, zakryté zůstalo jen logo Volkswagenu - 8 - VW Passat 2019 facelift spy foto bez kamuflaze 08
Facelift Volkswagenu Passat byl nafocen zcela bez maskování, a to rovnou ve verzi Alltrack

Inovovaný Passat nafocen bez maskování, zakryté zůstalo jen logo Volkswagenu - 9 - VW Passat 2019 facelift spy foto bez kamuflaze 09Inovovaný Passat nafocen bez maskování, zakryté zůstalo jen logo Volkswagenu - 10 - VW Passat 2019 facelift spy foto bez kamuflaze 10Inovovaný Passat nafocen bez maskování, zakryté zůstalo jen logo Volkswagenu - 11 - VW Passat 2019 facelift spy foto bez kamuflaze 11Inovovaný Passat nafocen bez maskování, zakryté zůstalo jen logo Volkswagenu - 12 - VW Passat 2019 facelift spy foto bez kamuflaze 12Inovovaný Passat nafocen bez maskování, zakryté zůstalo jen logo Volkswagenu - 13 - VW Passat 2019 facelift spy foto bez kamuflaze 13Inovovaný Passat nafocen bez maskování, zakryté zůstalo jen logo Volkswagenu - 14 - VW Passat 2019 facelift spy foto bez kamuflaze 14
Základní sedan s kombíkem byly pro změnu nachytány na severu Evropy s kamufláží vpředu i vzadu

Zdroj: Autoweek.nl

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše