Je na patentových snímcích speciální Range Rover Evoque nebo nový Bowler?

Nový britský speciál dostal zvýšenou světlou výšku a nový bodykit. Pohonná jednotka ale zůstává tajemstvím, stejně jako budoucnost této kreace.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Je na patentových snímcích speciální Range Rover Evoque nebo nový Bowler?

2.1.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Nový britský speciál dostal zvýšenou světlou výšku a nový bodykit. Pohonná jednotka ale zůstává tajemstvím, stejně jako budoucnost této kreace.

Pokud přijde řeč na závodění, pak automobilka Land Rover asi nebude tou první, o které se budete zmiňovat. Přesto Britové vysílají do bojů po celém světě celou řadu svých modelů, přičemž o jejich vzhled i poladěnou techniku se ve většině případů stará firma Bowler. Ta většinu svých kreací staví na základech modelu Defender, stále častěji však do svého repertoáru zařazuje také výtvory vzešlé z Range Roveru Sport. Takový Evoque však v nabídce prozatím chybí.

To samozřejmě neznamená, že by nejmenší model dvojitého „R“ neměl závodní ambice, o tom nás ostatně přesvědčil Desert Warrior 3. Za tím však nestojí automobilka, ale britský tým Excite Rallye Raid, který se s touto kreací vydal i na argentinsko-chilský Dakar. Nyní se ovšem zdá, že své želízko by mohl přidat i samotný Land Rover. Na snímcích z čínského patentového úřadu se totiž objevil takřka na chlup stejný speciál.

Již na první pohled je přitom zřejmá navýšená světlá výška, se kterou přichází také kapota s ventilačními otvory, střešní sání nebo mohutné zástěrky za předními i zadními koly. O technice se bohužel již nic neví, takový Bowler však zvládá své modely ladit na více než 500 koní. To by ovšem znamenalo použití pětilitrového osmiválce, který zřejmě bude na motorový prostor modelu Evoque příliš velký.

Pravděpodobnější tak bude užití nového přeplňovaného šestiválce, jež ve standardu produkuje 340 koní, ovšem pouze za předpokladu, že skutečně půjde o závodní provedení, za kterým bude stát Bowler. Uplatnění patentu v Číně by totiž mohlo vést ke druhé možnosti - tedy že půjde o speciální verzi určenou pouze pro tamní trh, jež má pouze zaujmout pánskou klientelu. Standardní Evoque totiž v Číně (stejně jako ve zbytku světa) kupují hlavně ženy.

Uvidíme tedy časem, jak se celá záležitost vyvine. Jsme přitom zvědaví, zda půjde striktně o edici určenou čínskému trhu nebo i zbytku světa. A nejasné je rovněž využití tohoto modelu. Kromě závodů by totiž klidně mohl zamířit i na veřejné silnice. V té chvíli však rozhodně nepůjde o levnou záležitost, a zřejmě i díky tomu by tato kreace zůstala jen u bohatých a přece jen jinak zaměřených zákazníků v Asii a na Středním Východě.


Je na patentových snímcích speciální Range Rover Evoque nebo nový Bowler? - 1 - Range Rover Evoque rallye version 01Je na patentových snímcích speciální Range Rover Evoque nebo nový Bowler? - 2 - Range Rover Evoque rallye version 02Je na patentových snímcích speciální Range Rover Evoque nebo nový Bowler? - 3 - Range Rover Evoque rallye version 03Je na patentových snímcích speciální Range Rover Evoque nebo nový Bowler? - 4 - Range Rover Evoque rallye version 04
Z čínského patentového úřadu uniklo cosi, co připomíná rallyový Range Rover Evoque. Budoucnost tohoto projektu je ovšem nejistá

Zdroj: Auto Sohu

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama