Mercedes prezentuje svou čerstvou novinku pomoci nejmizernějších fotek posledních let

Německé prémiové značky se snaží být synonymem kvality. V případě aut se jim to možná daří, v případě oficiálních fotek Mercedesu k jeho poslední novince se to nepovedlo ani trochu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Mercedes prezentuje svou čerstvou novinku pomoci nejmizernějších fotek posledních let

16.4.2019 | Mirek Mazal

Německé prémiové značky se snaží být synonymem kvality. V případě aut se jim to možná daří, v případě oficiálních fotek Mercedesu k jeho poslední novince se to nepovedlo ani trochu.

I letošní novinky šanghajského autosalonu připomínají zálibu Číňanů v prodloužených verzích automobilů jakéhokoli typu. A to dokonce i těch, do kterých by to Evropan nikdy neřekl. Motoristická událost Auto Shanghai 2019 je tak svědkem řady zvláštních premiér a mezi nimi i prvního odhalení Mercedesu-AMG A35 4Matic Sedan v prodloužené verzi L.

Tak trochu dvakrát prodloužené Áčko je orientováno výhradně pro čínské zákazníky. Vozidlo by mělo nabízet stejnou úroveň výkonu klasického modelu A35, ale poskytne o něco více vnitřního prostoru. Zatímco standardní evropská verze má rozvor kol 2 729 milimetrů, písmeno L v názvu odpovídá rozvoru 2 789 milimetrů. Rozdíl není markantní, ale cestující na zadních sedadlech mají zaručeno zvětšení prostoru pro nohy, což je v Číně - navzdory typickému vzrůstu tamních zákazníků - zásadní prodejní argument.

Motorový prostor vyplňuje čtyřválcový zážehový dvoulitr s výkonem 225 kW (306 koní) při 5 800 ot./min a točivým momentem 400 Nm. Energie putuje přes sedmistupňovou převodovkou AMG Speedshift na všechna čtyři kola. Podle specifikací výrobce vozidlo zrychluje na 100 km/h za 4,9 sekundy a dosahuje klasické nejvyšší rychlosti 250 km/h.

Za normálních okolností bychom se takovéto novince nevěnovali, na její prezentaci nás ale zaujala jedna věc - úroveň oficiálních snímků vozu. Na jejich výrobu si automobilky obvykle najímají renomovaná studia, která zajistí buď perfektní nafocení ve venkovním prostředí, nebo špičkové studiové snímky vozu, který je pak digitálně zasazen do prostředí zaznamenaném jindy a jinde, pokud vůbec někde - scenérie bývají i zcela fiktivní.

Mercedes se vydal druhou zmíněnou cestou, o čemkoli špičkovém či profesionálním ale nemůže být řeč. Vypustit mezi lid podobně zoufalé pokusy o dynamické fotky ze studia je snad až drzé. Tragický materiál s podivnou silnicí, prvoplánově rozmazanými stromy a disproporčním Mercedesem střídá pochybné zobrazení vozu s městským pozadím noční Šanghaje. Ani záznam jízdy městem nepůsobí věrohodně, ztvárnění je nebývale amatérské. Snímky interiéru či detailů jsou běžné kvality, ale ukázka celého vozu „v provozu” je vizuálně snad až odrazující - něco takového jsme od automobilky úrovně Mercedesu neviděli roky.

Dodejme, že nafouknutý sedan bude vyráběn společností Beijing Benz Automotive čili společným podnikem Daimleru a čínského partnera BAIC Motor. Všechny vozy budou vybaveny mj. 19palcovými černými koly, agresivním zadním difuzorem a výraznou odtrhovou hranou kufru. Interiér by měl potěšit nejmodernějším informačním rozhraním MBUX (Mercedes-Benz User Experience) a rozsáhlou komfortní a bezpečnostní výbavou. Cena pro čínský trh zatím nebyla zveřejněna.


Mercedes prezentuje svou čerstvou novinku pomoci nejmizernějších fotek posledních let - 1 - Mercedes AMG A35 L 4Matic 2020 foto prvni 01Mercedes prezentuje svou čerstvou novinku pomoci nejmizernějších fotek posledních let - 2 - Mercedes AMG A35 L 4Matic 2020 foto prvni 02Mercedes prezentuje svou čerstvou novinku pomoci nejmizernějších fotek posledních let - 3 - Mercedes AMG A35 L 4Matic 2020 foto prvni 03Mercedes prezentuje svou čerstvou novinku pomoci nejmizernějších fotek posledních let - 4 - Mercedes AMG A35 L 4Matic 2020 foto prvni 04Mercedes prezentuje svou čerstvou novinku pomoci nejmizernějších fotek posledních let - 5 - Mercedes AMG A35 L 4Matic 2020 foto prvni 05Mercedes prezentuje svou čerstvou novinku pomoci nejmizernějších fotek posledních let - 6 - Mercedes AMG A35 L 4Matic 2020 foto prvni 06Mercedes prezentuje svou čerstvou novinku pomoci nejmizernějších fotek posledních let - 7 - Mercedes AMG A35 L 4Matic 2020 foto prvni 07
Vnitřní dokumentace s vnějšími detaily čínského Mercedesu třídy A nevyčnívá ze standardu prezentačních fotografií automobilek...

Mercedes prezentuje svou čerstvou novinku pomoci nejmizernějších fotek posledních let - 8 - Mercedes AMG A35 L 4Matic 2020 foto prvni 08Mercedes prezentuje svou čerstvou novinku pomoci nejmizernějších fotek posledních let - 9 - Mercedes AMG A35 L 4Matic 2020 foto prvni 09Mercedes prezentuje svou čerstvou novinku pomoci nejmizernějších fotek posledních let - 10 - Mercedes AMG A35 L 4Matic 2020 foto prvni 10Mercedes prezentuje svou čerstvou novinku pomoci nejmizernějších fotek posledních let - 11 - Mercedes AMG A35 L 4Matic 2020 foto prvni 11Mercedes prezentuje svou čerstvou novinku pomoci nejmizernějších fotek posledních let - 12 - Mercedes AMG A35 L 4Matic 2020 dalsi 01
...zato dynamické záběry exteriéru jsou nepochopitelně odfláklé

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama