Mitsubishi dále otálí s nástupcem Lanceru, chce postavit spíše větší sedan

Spolupráce Mitsubishi a Renault-Nissanu se má rozšířit. Tři diamanty chtějí postavit větší sedan, konkurenta Passatu, nový Lancer je tak na druhé koleji.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Mitsubishi dále otálí s nástupcem Lanceru, chce postavit spíše větší sedan

9.12.2013 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Spolupráce Mitsubishi a Renault-Nissanu se má rozšířit. Tři diamanty chtějí postavit větší sedan, konkurenta Passatu, nový Lancer je tak na druhé koleji.

Mitsubishi v ne tak dávné době představilo trio hybridních konceptů, které mají být v prodeji po celém světě a mají také představovat budoucnost značky. Tímto směrem se chce značka ubírat i v případě Eva XI, které bude stoprocentně hybridní.

Nejspíš jej však ještě dost dlouho nespatříme. Nástupce současné generace Lanceru, která tu s námi je od roku 2007, nyní pro značku není prioritou. Podle Ryuga Nakaa, projektového manažera Mitsubishi, chce tato japonská automobilka ve spolupráci s aliancí Renault-Nissan vyvinout větší sedan, který by konkuroval např. Mazdě 6 a Volkswagenu Passat.

Kromě toho mají pracovat také na společné platformě, kterou by využili pro vozy o třídu níž, tedy dost možná i pro nový Lancer. Ten byl však nyní odsunut na druhou kolej. Podobně se Japonci tolik neženou do výroby elektrických kei cars. Zmiňované hybridní trio GC-PHEV, XR-PHEV a AR je tedy pravděpodobně také otázkou až vzdálenější budoucnosti.

Mitsubishi v blízké spoléhá také na růst automobilových trhů a s tím i prodejů svých modelů v jihovýchodní Asii, Číně a Rusku. Zejména v Ruské federaci však prodeje táhnou spíš SUV tohoto výrobce, ať už osobní Pajero nebo víc pracovně laděný pick-up Triton, u nás zvaný L200.

Kdy konkurenta Passatu od Mitsubishi spatříme, není jasné. Bude však nejspíš poskládán z něčeho, co už Mitsu má na skladě, a vývoj by tak nemusel zabrat příliš dlouho. A také kvůli svému přežití si Japonci nejspíš na čas příliš nedají...


Mitsubishi dále otálí s nástupcem Lanceru, chce postavit spíše větší sedan - 1 - lancer ralliart 1Mitsubishi dále otálí s nástupcem Lanceru, chce postavit spíše větší sedan - 2 - Lancer Sportback 1Mitsubishi dále otálí s nástupcem Lanceru, chce postavit spíše větší sedan - 3 - Lancer Sportback 2Mitsubishi dále otálí s nástupcem Lanceru, chce postavit spíše větší sedan - 4 - Lancer Sportback RalliartMitsubishi dále otálí s nástupcem Lanceru, chce postavit spíše větší sedan - 5 - Mitsubishi Lancer Evo 2Mitsubishi dále otálí s nástupcem Lanceru, chce postavit spíše větší sedan - 6 - Mitsubishi Lancer Evo 1
Současná generace Mitsubishi Lancer se nástupce nejspíš jen tak nedočká

Zdroje: Motoring

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama