-

Něco na této fotce stojí 1,1 milionu korun. A auto to není

Když se u dealera nových aut nabízí něco za 1,1 milionu Kč, bývá to nový automobil, však za to pořídíte vybavený Superb. U Rolls-Roycu je tomu jinak.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Něco na této fotce stojí 1,1 milionu korun. A auto to není

14.1.2018 | Mirek Mazal | 2 příspěvky

Když se u dealera nových aut nabízí něco za 1,1 milionu Kč, bývá to nový automobil, však za to pořídíte vybavený Superb. U Rolls-Roycu je tomu jinak.

Nahlédnout do života lidí, kteří kupují jedny z nejdražších aut světa, není snadné. Zpravidla si pečlivě střeží své soukromí a před světem se zavírají za vysoké zdi, kde si v úzkém kruhu užívají nastřádaného bohatství. Informace o tom, čím také žijí a co si kupují, k nám ale občas proniknou jinými cestami. A dnes vás s jednou takovou můžeme seznámit.

Nejde o auto, i když se to u dealera aut prodává. To nás na jednu stranu nemusí překvapit, však v showroomech dnes automobilky svým zákazníkům nabízí cokoli od čepic přes modýlky aut až po jízdní kola. Tahle věc je ale přece zvláštní, protože stojí jako už opravdu dobrý nový automobil. Rolls-Royce totiž ve spolupráci s firmou DavidHugh představil nové křeslo Rolls-Royce Elysium-R, které zákazníkům nabízí za cenu - podržte se - 38 000 GBP, tedy skoro 1,1 milionu Kč.

Něčím takovým si mohou vybavit své luxusní domy snad jen nejbohatší lidé planety. Jedno z nejdražších křesel, co existuje, by se jim jistě nádherně vyjímalo v obývacím pokoji a přesně takové je nyní v londýnském dealerství značky vystaveno po boku nového Rolls-Roycu Phantom, jednoho z nejluxusnějších a nejdražších aut světa.

Pokud si říkáte, že pro nábytek do autosalonu nikdo nevyrazí, máte asi pravdu, podle zástupců automobilky se ale takové věci nekupují plánovaně. Nejmodernější technologická židle prý skvěle sedí k Rolls-Roycu Phantom a pokud si někdo pořídí ten, mohl by sáhnout i po novém křesle. David Wickett, spoluzakladatel společnosti DavidHugh, doufal, že vytvoří židli, která by uměla navodit pocit beztíže. Právě Elysium-R zdánlivě neutralizuje gravitaci a údajně přináší pohodlí na novou úroveň.

Základem je anilinová kůže, černý chromovaný a nerezový podklad, mandlově zlatá kostra a gelové područky povrchem podobné lidské kůži. Technologie ovládání pohybů židle pochází z matematických modelů. Při sezení stačí přenést váhu a křeslo se tělu přizpůsobí do ideální polohy. Flotační mechanismus umožňuje uživateli pohybovat se tiše v podmínkách minimalizovaného působení gravitace. Podle výrobce existuje také několik zdravotních výhod, které je třeba vzít v úvahu, například zlepšení krevního oběhu, snížení krevního tlaku a svalové aktivity zad.

Celkem je na prodej 18 kusů těchto jedinečných křesel a pokud o některé z nich máte zájem, měli byste si pospíšit. Rolls-Royce na základě dosavadního zájmu předpokládá, že do konce příštího týdne budou všechna prodaná...

Něco na této fotce stojí 1,1 milionu korun. A auto to není - 1 - Nejlepsi zidle u Rolls Royce 01Něco na této fotce stojí 1,1 milionu korun. A auto to není - 2 - Nejlepsi zidle u Rolls Royce 02Něco na této fotce stojí 1,1 milionu korun. A auto to není - 3 - Nejlepsi zidle u Rolls Royce 03Něco na této fotce stojí 1,1 milionu korun. A auto to není - 4 - Nejlepsi zidle u Rolls Royce 04Něco na této fotce stojí 1,1 milionu korun. A auto to není - 5 - Nejlepsi zidle u Rolls Royce 05Něco na této fotce stojí 1,1 milionu korun. A auto to není - 6 - Nejlepsi zidle u Rolls Royce 06Něco na této fotce stojí 1,1 milionu korun. A auto to není - 7 - Nejlepsi zidle u Rolls Royce 07Něco na této fotce stojí 1,1 milionu korun. A auto to není - 8 - Nejlepsi zidle u Rolls Royce 08Něco na této fotce stojí 1,1 milionu korun. A auto to není - 9 - Nejlepsi zidle u Rolls Royce 09Něco na této fotce stojí 1,1 milionu korun. A auto to není - 10 - Nejlepsi zidle u Rolls Royce 10Něco na této fotce stojí 1,1 milionu korun. A auto to není - 11 - Nejlepsi zidle u Rolls Royce 11Něco na této fotce stojí 1,1 milionu korun. A auto to není - 12 - Nejlepsi zidle u Rolls Royce 12Něco na této fotce stojí 1,1 milionu korun. A auto to není - 13 - Nejlepsi zidle u Rolls Royce 13Něco na této fotce stojí 1,1 milionu korun. A auto to není - 14 - Nejlepsi zidle u Rolls Royce 14
Nejpohodlnější posezení - tentokrát není řeč o Rolls-Royce. Bezmála 1,1 milionu Kč stojí kožené pohodlí do obývacího pokoje

Mirek Mazal

Diskuze 2 příspěvky

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama