Nová Corvette trpí stejnou zvláštností, jako Škody z přelomu milénia, jen úplně naopak

Že jste si toho nevšimli? A ani teď to nevidíte? Jsme si jisti, že po patřičném vysvětlení to rázem nebudete schopni přehlédnout.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Corvette trpí stejnou zvláštností, jako Škody z přelomu milénia, jen úplně naopak

25.8.2019 | Petr Miler

Že jste si toho nevšimli? A ani teď to nevidíte? Jsme si jisti, že po patřičném vysvětlení to rázem nebudete schopni přehlédnout.

Od premiéry nové generace Chevroletu Corvette uběhl už více než měsíc, přesto pořád nepřestává fascinovat. Je to nekompromisní supersport s motorem uprostřed se spoustou nových vychytávek, v podstatě úplně jiné auto, než jakým Vette dosud byla. Se stovkou pod 3 sekundy a maximální rychlostí 312 km/h už v základním provedení je to i velice rychlý vůz, přesto se i s velice slušnou výbavou prodává v USA za méně než 1,4 milionu Kč.

Auto si dosud nepřebral jediný zákazník, přesto fandové odhalují další a další zajímavosti, které se jej týkají. Na tu poslední přišli lidé z webu CorvetteBlogger.com a má pozoruhodnou spojitost s tím, co dobře známe i od nás.

Zmíněným „corvettistům” se už na oficiálních fotkách nezdálo uspořádání vnějších zpětných zrcátek. To u spolujezdce se jim zdálo být větší nebo více odsazené od karoserie vozu, oficiální materiály se ale o ničem takovém nezmiňovaly. Mohl to být klidně jen optický klam, stačí auto určitým způsobem nasvítit a hned vypadá trochu jinak než ve skutečnosti. Pro potvrzení nebo vyvrácení této domněnky tedy nezbylo než se vypravit na premiéru vozu na východním pobřeží USA s metrem v ruce. A už asi tušíte, jak to dopadlo.

Zrcátko u spolujezdce je skutečně od vozu více odsazené, než to u řidiče. Je to měřitelné a byť přesné číslo nepadlo, po upozornění na tento fakt je to ale také velice dobře viditelné. Však si otevřete první fotky níže, tady musí jít snad i o několik centimetrů. Okamžitě nám to připomnělo bizarní řešení vnějších zpětných zrcátek Škod a dalších aut VW z přelomu 90. let a nového století, které bylo jedno velké a jedno malé a mnoho příznivců si nezískalo. Tady by to ale mohlo dopadnout přesně naopak.

Zatímco u škodovek bylo zrcátko u spolujezdce menší kvůli snížení nákladů (ať si VW říká, co chce) a prostor kolem vozu v něm byl vidět vážně mizerně, tady je naopak více vysazené, aby prostor byl vidět lépe. Podle vyjádření Chevroletu se problémem ukázala být širší záď vozu, která při úhlu, v jakém je pravé zrcátko obvykle nakloněno, znemožňovala řádný výhled za auto. Stačilo jej ale o kousek více vysunout...

Je skutečně pozoruhodné, jak promyšlená nová Corvette je, když se i na takový drobný detail dostalo - že je ze supersportů mizerně vidět, už si dávno všichni zvykli a neremcal by snad nikdo. Chevrolet ale stejně chtěl, aby to u nové Vette bylo v pořádku, i když o náklady mu při zmíněné ceně vozu muselo jít též. Klobouk dolů, hlavní kandidát na vítěze amerického auta roku je stále jasnější.


Nová Corvette trpí stejnou zvláštností, jako Škody z přelomu milénia, jen úplně naopak - 1 - Chevrolet Corvette C8 2020 zrcatka 01Nová Corvette trpí stejnou zvláštností, jako Škody z přelomu milénia, jen úplně naopak - 2 - Chevrolet Corvette C8 2020 zrcatka 02Nová Corvette trpí stejnou zvláštností, jako Škody z přelomu milénia, jen úplně naopak - 3 - Chevrolet Corvette C8 2020 zrcatka 03
Vidíte to? Zrcátko u spolujezdce je na nové Corvette více vysazené, aby bylo lépe vidět za vůz. Ano, je to asymetrické, ale má to pozitivní funkční význam...

Nová Corvette trpí stejnou zvláštností, jako Škody z přelomu milénia, jen úplně naopak - 4 - Skoda VW Audi mensi vnejsi zpetne zrcatko proc 01Nová Corvette trpí stejnou zvláštností, jako Škody z přelomu milénia, jen úplně naopak - 5 - Skoda VW Audi mensi vnejsi zpetne zrcatko proc 02Nová Corvette trpí stejnou zvláštností, jako Škody z přelomu milénia, jen úplně naopak - 6 - Skoda VW Audi mensi vnejsi zpetne zrcatko proc 03Nová Corvette trpí stejnou zvláštností, jako Škody z přelomu milénia, jen úplně naopak - 7 - Skoda VW Audi mensi vnejsi zpetne zrcatko proc 04Nová Corvette trpí stejnou zvláštností, jako Škody z přelomu milénia, jen úplně naopak - 8 - Skoda VW Audi mensi vnejsi zpetne zrcatko proc 05Nová Corvette trpí stejnou zvláštností, jako Škody z přelomu milénia, jen úplně naopak - 9 - Skoda VW Audi mensi vnejsi zpetne zrcatko proc 06
...což je přesný opak dopadu, který mělo použití asymetrických zrcátek na škodovkách z přelomu milénia

Zdroj: CorvetteBlogger

Petr Miler

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama