- -

Nová Kia Cee'd nafocena bez kamufláže ze všech stran. Zas tak řízná není

Korejci si s maskováním Cee'du 2018 zjevně nedělají starosti. Po přistižení lehce maskovaného vozu byla novinka nafocena zblízka zcela bez kamufláže.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Kia Cee'd nafocena bez kamufláže ze všech stran. Zas tak řízná není

22.12.2017 | Petr Prokopec | 11 příspěvků

Korejci si s maskováním Cee'du 2018 zjevně nedělají starosti. Po přistižení lehce maskovaného vozu byla novinka nafocena zblízka zcela bez kamufláže.

Předzvěst třetí generace Kie Cee'd jsme si mohli prohlédnout již v září na autosalonu ve Frankfurtu, kde se ukázal fešácký koncept Proceed. Tím se nakonec Korejci nechají ovlivnit více, než by člověk čekal. Nejen, že dostaneme agresivněji laděné linie, než s jakými je tento model spojen nyní, ale zároveň dorazí i odlišná skladba celé rodiny. Třídveřový Pro_cee'd se totiž kvůli slabým prodejům stane minulostí a místo něj dorazí provedení Shooting Brake.

Půjde přitom o zásadní rozdíl vůči nabídce sesterského Hyundai i30, kde taktéž pětidveřový hatchback doplňuje kombík a fastback. Krom této změny ovšem Kia chystá i čtvrtého člena rodiny, a sice crossover hrající si na SUV, který by se od zbývající trojice lišil přizvednutým podvozkem a lehce modifikovaným bodykitem. Korejci by tedy do značné míry zkopírovali krok Fordu, který nám letos ukázal Fiestu Active, jen v odlišném segmentu.

Jelikož nová Kia Cee'd bude zaměřena především na Evropu (třeba do Spojených států dorazí pouze spřízněný hatchback a sedan Forte), dává tato rošáda smysl. Stejně tak by nás ostatně neměl příliš zaskočit pohled do motorového prostoru, kde lze čekat pouze jednotky vyhovující hlavně normovanému měření a touze po nižších emisích CO2. Dorazí tedy tříválec 1,0 T-GDI, čtyřválec 1,4 T-GDI a turbodiesel 1,6 CRDi.

Tato trojice agregátů by svými výkony měla pokrýt škálu od 95 do 140 koní, přičemž standardně bude spárována se šestistupňovým manuálem. Pro silnější benzinový motor a výkonnější verze turbodieselu ovšem bude k dispozici sedmistupňový dvouspojkový automat. Tím nabídka v první fázi skončí, přičemž aktuálně je sporné, zda se dočkáme také vrcholné verze GT osazené přeplňovaným dvoulitrem s až 275 koňmi.

Na spekulace je ale prozatím ještě příliš brzy, pročež jen dodejme, že nový Cee'd se ukáže naživo v březnu na autosalonu v Ženevě. Překvapení ale bude s ohledem na novou sadu fotek nulové, vůz se totiž bez kamufláže prohání nejen v domácí Koreji, ale také v Rusku. Prohlédnout si tedy můžeme hlavně dynamicky působící nárazníky, které nejspíše patří výbavovému stupni GT-Line. Základ by ale mohl nabídnout jemnější stylizaci.

Je přitom nutné dodat, že na minulé sadě fotek s částečným maskováním působil vůz agresivněji než nyní. Zároveň však daleko více halil své proporce, které jsou evidentně výrazně větší. S nárůstem rozvoru a délky, stejně jako nejspíše šířky i výšky, přitom bude bezesporu spojena prostornější kabina a objemnější zavazadelník. Více si pak řekneme v řádu maximálně pár týdnů, virtuální debut totiž čekáme již v lednu.

Nová Kia Cee'd nafocena bez kamufláže ze všech stran. Zas tak řízná není - 1 - Kia Ceed 2018 spy foto bez kamuflaze 01Nová Kia Cee'd nafocena bez kamufláže ze všech stran. Zas tak řízná není - 2 - Kia Ceed 2018 spy foto bez kamuflaze 02Nová Kia Cee'd nafocena bez kamufláže ze všech stran. Zas tak řízná není - 3 - Kia Ceed 2018 spy foto bez kamuflaze 03
Nová Kia Cee'd již byla nafocena zcela bez maskování...

Nová Kia Cee'd nafocena bez kamufláže ze všech stran. Zas tak řízná není - 4 - Kia Ceed 2018 spy foto bez kamuflaze 04Nová Kia Cee'd nafocena bez kamufláže ze všech stran. Zas tak řízná není - 5 - Kia Ceed 2018 spy foto bez kamuflaze 05Nová Kia Cee'd nafocena bez kamufláže ze všech stran. Zas tak řízná není - 6 - Kia Ceed 2018 spy foto bez kamuflaze 06Nová Kia Cee'd nafocena bez kamufláže ze všech stran. Zas tak řízná není - 7 - Kia Ceed 2018 spy foto bez kamuflaze 07Nová Kia Cee'd nafocena bez kamufláže ze všech stran. Zas tak řízná není - 8 - Kia Ceed 2018 spy foto bez kamuflaze 08Nová Kia Cee'd nafocena bez kamufláže ze všech stran. Zas tak řízná není - 9 - Kia Ceed 2018 spy foto bez kamuflaze 09Nová Kia Cee'd nafocena bez kamufláže ze všech stran. Zas tak řízná není - 10 - Kia Ceed 2018 spy foto bez kamuflaze 10
...pohled na přední či zadní světlomety nám ještě lépe přibližuje nové video

Zdroj: Motorgraph

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 11 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama