Nové BMW 3 dostalo unikátní vychytávku, skvěle couvajícího řidiče udělá z každého

Nadšenci do řízení asi nezaplesají, fandové moderních technologií ale budou u vytržení. Třebaže tato funkce má své limity, dokáže usnadnit život.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové BMW 3 dostalo unikátní vychytávku, skvěle couvajícího řidiče udělá z každého

13.12.2018 | Petr Prokopec

Nadšenci do řízení asi nezaplesají, fandové moderních technologií ale budou u vytržení. Třebaže tato funkce má své limity, dokáže usnadnit život.

Nové BMW řady 3 prozatím čeří vody primárně svým designem, který z pohledu mnohých až příliš kontroverzní. Jablko se ovšem nemá soudit dle slupky, a proto nyní nahlédneme pod povrch. Tam najdeme velké množství technologických novinek, jež trojku staví nejen na špici segmentu, ale i před dražší sourozence.

Jednou z věcí, které dávají vozu náskok před konkurenci, je nový parkovací asistent. Ten zahrnuje velké množství funkcí, přičemž jedna z nich napomáhá lidem při manévrech na omezeném prostranství či třeba při couvání v úzkých uličkách. Díky tomu Reversing Assistant bude dávat smysl hlavně v Evropě, kde se snadno můžete dostat do situace, kdy v cestě stojí překážka, a vy nemáte jinou možnost, než vycouvat.

Couvat by se měl každý řidič naučit v autoškole, nikoho ale asi nezklameme konstatováním, že spousta lidí to zkrátka nezvládá. Než pak někde sledovat umělce či umělkyni, co sice má klíče od velkého SUV, ale při couvání odře několik okolo stojících aut, raději nechat pracovat Reversing Assistant. Ten si vždy pamatuje pohyb auta během posledních 50 metrů a v případě potřeby jej dokáže opakovat cestou zpět. Jinými slovy se dokáže vrátit ve svých stopách tam, odkud přijel.

Je ovšem třeba pamatovat na skutečnost, že autonomní řízení není ani v tomto případě všemocné. Aby mu sloužila ona paměť, je třeba se pohybovat směrem vpřed rychlostí maximálně 36 km/h. Pokud tedy do úzkého místa vjedete rychleji, spatříte překážku, dupnete na brzdy a budete chtít nechat vycouvat automat, máte smůlu.

K aktivaci systému je nutné stisknout tlačítko a zařadit zpátečku, zbytek již zvládne vůz sám. Dozadu se pohybuje rychlostí maximálně 9 km/h, přičemž systém podle BMW dokáže data uchovat v paměti po delší dobu. Ve výsledku tak klidně můžete své auto nechat zaparkované před překážkou a zkusit své štěstí třeba druhý den. Vždy ovšem platí, že zpátky ujedete automaticky jen oněch 50 metrů.

Suma sumárum jde jistě o užitečnou novinku, která sice má své limity, nicméně všeobecně může ušetřit řidičům nemálo starostí. A nebo i peněz za odřenou karoserii. Tedy alespoň v případě, kdy si ji před couváním sami neodřeli cestou vpřed...


Nové BMW 3 dostalo unikátní vychytávku, skvěle couvajícího řidiče udělá z každého - 1 - BMW 3 G20 2019 Reversing Assistant 01Nové BMW 3 dostalo unikátní vychytávku, skvěle couvajícího řidiče udělá z každého - 2 - BMW 3 G20 2019 Reversing Assistant 02Nové BMW 3 dostalo unikátní vychytávku, skvěle couvajícího řidiče udělá z každého - 3 - BMW 3 G20 2019 Reversing Assistant 03Nové BMW 3 dostalo unikátní vychytávku, skvěle couvajícího řidiče udělá z každého - 4 - BMW 3 G20 2019 Reversing Assistant 04Nové BMW 3 dostalo unikátní vychytávku, skvěle couvajícího řidiče udělá z každého - 5 - BMW 3 G20 2019 Reversing Assistant 05Nové BMW 3 dostalo unikátní vychytávku, skvěle couvajícího řidiče udělá z každého - 6 - BMW 3 G20 2019 Reversing Assistant 06Nové BMW 3 dostalo unikátní vychytávku, skvěle couvajícího řidiče udělá z každého - 7 - BMW 3 G20 2019 Reversing Assistant 07Nové BMW 3 dostalo unikátní vychytávku, skvěle couvajícího řidiče udělá z každého - 8 - BMW 3 G20 2019 Reversing Assistant 08Nové BMW 3 dostalo unikátní vychytávku, skvěle couvajícího řidiče udělá z každého - 9 - BMW 3 G20 2019 Reversing Assistant 09Nové BMW 3 dostalo unikátní vychytávku, skvěle couvajícího řidiče udělá z každého - 10 - BMW 3 G20 2019 Reversing Assistant 10
Nové BMW 3 se dokáže vracet ve svých stopách v podstatě kudykoli. Užitečný bude tento systém hlavně nejistým řidičům

Petr Prokopec

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama