Nové Lady dostaly tlačítko, které byste v autech tohoto ražení rozhodně nečekali

Lady platí za jednoduché automobily okouzlující nenáročné řidiče dobrým poměrem výkonu a ceny. V takových vozech byste asi čekali leccos, jen ne toto.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové Lady dostaly tlačítko, které byste v autech tohoto ražení rozhodně nečekali

27.8.2018 | Petr Prokopec

Lady platí za jednoduché automobily okouzlující nenáročné řidiče dobrým poměrem výkonu a ceny. V takových vozech byste asi čekali leccos, jen ne toto.

Není žádným tajemstvím, že Lada chystá rozsáhlou vlnu novinek, jež budou oficiálně debutovat už za pár dnů na autosalonu v Moskvě. Jednou z nich bude i faceliftovaná Granta, která se dočká jak pozměněného exteriéru, tak i modernějšího interiéru. Inovace sice na jedné straně jistě nedokážou zcela zastřít stáří vozu, jehož vývoj v podstatě odstartoval již v roce 1993, v mnoha ohledech ale auto posunou do hloubi 21. století.

Kabina vozu zatím nebyla pořádně odhalena, ukázala se jen letmo na oficiálním videu, a na prvních nepříliš kvalitních snímcích nám tak jedno podstatné tlačítko, které přibylo na středovém tunelu. Označené je prostě Sport a byť byste jej zrovna v autě této značky jistě nečekali, ublížit nemá čemu. S ním Lada skutečně vstupuje do moderního věku, neboť dosud se přepínáním jízdních režimů nemohl pochlubit žádný z jejích modelů. Nově však Granta nabídne standardní a sportovní mód, z nichž ten druhý nejspíše vylepší odezvu motoru, změní nastavení posilovače řízení a u vozů osazených automatickou převodovkou zrychlí řazení. Zatím pouze spekulujeme, ale tyhle věci sportovní módy obvykle dělají.

Na bližší data bude třeba vyčkat do moskevské premiéry, což platí také v případě druhé novinky. Tou je Lada X-Ray Cross, která by měla dále rozšířit schopnosti malého crossoveru. Ta také dostane ovladač umožňující zapnutí sportovního režimu. Kromě toho ovšem bude možné počítat také s lepším záběrem mimo zpevněný asfalt, přičemž chytrá elektronika se přizpůsobí sněhu či bahnu.

Velmi pravděpodobně se dočkáme také plné deaktivace stabilizačního systému, nikoliv však pohonu všech kol. Po tom je v Rusku poptávka pouze ve vyšších kruzích, nikoliv mezi zájemci o Ladu X-Ray. I provedení Cross tedy bude mít poháněnu jen přední nápravo, za pomoci řídicí jednotky ale bude upravována dodávka výkonu. Zda dojde i na zvýšení světlé výšky, zatím není jisté.

Nic bližšího nelze dodat, snad kromě skutečnosti, že onu deaktivaci ESP si vyžádali zákazníci. Je působivé, že jim Lada vyšla vstříc, ač tak učinila způsobem, který „západ“ již odmítá. Nejde přitom jen o samotnou možnost, ale i o formu - tlačítka již u evropských značek, na rozdíl od dotekových displejů, nejsou v módě.


Nové Lady dostaly tlačítko, které byste v autech tohoto ražení rozhodně nečekali - 1 - Lada Granta a XRay Cross 2018 tlacitka 01
Modernizovaná Lada Granta se pochlubí tlačítkem Sport, u tohoto modelu jistě nečekaná věc

Nové Lady dostaly tlačítko, které byste v autech tohoto ražení rozhodně nečekali - 2 - Lada Granta a XRay Cross 2018 tlacitka 02
Přepínání mezi různými módy umožní i chystaná Lada X-Ray Cross, její možnosti budou ještě širší

Nové Lady dostaly tlačítko, které byste v autech tohoto ražení rozhodně nečekali - 3 - Lada Granta facelift foto prvni 01Nové Lady dostaly tlačítko, které byste v autech tohoto ražení rozhodně nečekali - 4 - Lada Granta facelift foto prvni 02Nové Lady dostaly tlačítko, které byste v autech tohoto ražení rozhodně nečekali - 5 - Lada Granta facelift foto prvni 03Nové Lady dostaly tlačítko, které byste v autech tohoto ražení rozhodně nečekali - 6 - Lada Granta facelift foto prvni 04Nové Lady dostaly tlačítko, které byste v autech tohoto ražení rozhodně nečekali - 7 - Lada Granta facelift foto prvni 05Nové Lady dostaly tlačítko, které byste v autech tohoto ražení rozhodně nečekali - 8 - Lada Granta facelift foto prvni 06Nové Lady dostaly tlačítko, které byste v autech tohoto ražení rozhodně nečekali - 9 - Lada Granta facelift foto prvni 07Nové Lady dostaly tlačítko, které byste v autech tohoto ražení rozhodně nečekali - 10 - Lada Granta facelift foto prvni 08Nové Lady dostaly tlačítko, které byste v autech tohoto ražení rozhodně nečekali - 11 - Lada Granta facelift foto prvni 09Nové Lady dostaly tlačítko, které byste v autech tohoto ražení rozhodně nečekali - 12 - Lada Granta facelift foto prvni 10
Faceliftovanou Grantu jsme zatím pořádně viděli jen zvenčí

Nové Lady dostaly tlačítko, které byste v autech tohoto ražení rozhodně nečekali - 13 - Lada Granta 2018 interier videoscreen 01Nové Lady dostaly tlačítko, které byste v autech tohoto ražení rozhodně nečekali - 14 - Lada Granta 2018 interier videoscreen 02Nové Lady dostaly tlačítko, které byste v autech tohoto ražení rozhodně nečekali - 15 - Lada Granta 2018 interier videoscreen 03
V případě vnitřku jsme museli vzít zavděky pohledy z oficiálního videa, na němž nám zprvu tlačítko Sport uniklo

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama