Nové Suzuki Jimny odhalil únik zvenčí i zevnitř. Je to dál ten sympatický hranáč

Japonská novinka zůstává věrná stylu současného provedení. Dovnitř se nastěhuje rozměrný dotykový displej, do motorového prostoru litrové turbo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové Suzuki Jimny odhalil únik zvenčí i zevnitř. Je to dál ten sympatický hranáč

24.8.2017 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Japonská novinka zůstává věrná stylu současného provedení. Dovnitř se nastěhuje rozměrný dotykový displej, do motorového prostoru litrové turbo.

Je to možná neuvěřitelné, ale stávající - tedy třetí - generace Suzuki Jimny je na trhu již od roku 1998. Od té doby jsme se sice dočkali řady modernizací, přičemž takový facelift z roku 2012 přinesl i modernější čelní partie, nicméně mechanický základ zůstával stále stejný. I proto zejména v posledních letech evropské registrace klesly na polovinu. Značka ovšem již usilovně pracuje na nástupci, kterého dokonce již představila během interní prezentace.

Stejně jako v případě nové generace hatchbacku Swift ovšem ani tentokráte nezůstalo tajemství uchováno, nové Suzuki Jimny si tedy můžeme prohlédnout v plné parádě, a to nikoliv jen zvenčí, ale rovněž zevnitř. My se přitom nejprve budeme věnovat zevnějšku, který byl evidentně navržen dle hesla „Neopravuj, co není rozbité“. Stále tu tedy máme úzkou čelní masku s vertikálními lamelami, nově ji ale budou rámovat kulatá světla místo hranatých.

Třídveřovou krabicovitou karoserii ovšem již Japonci zachovají beze změn, očekávat lze i zcela plochou střechu, na víku zavazadelníku namontované rezervní kolo nebo koncové lampy integrované do nárazníku. Neměnná do značné míry zůstane i architektura kabiny, ačkoliv tady značka přijde s novými ovládacími prvky a volantem. Největší novinkou je pak integrace nového rozměrného dotykového displeje na vrchol palubní desky.

Po stránce mechanické můžeme znovu očekávat jistou staromilskou techniku, i nové Jimny bude totiž postaveno na žebřinovém rámu. Standardem pro celou produkci se pak stane systém pohonu všech kol AllGripPro, se kterým velmi pravděpodobně bude spárován 1,2litrový motor Dualjet. Dále se spekuluje o příchodu přeplňovaného litrového tříválce, ten ale má zamířit jen pod kapotu výše postavených verzí.

Právě relativně omezená nabídka stávajícího provedení je často terčem nemalé kritiky. Proto by Suzuki kromě většího množství motorů mělo nabídnout i větší možnosti individualizace, jak ostatně jeden ze snímků prokazuje - viditelná je celá řada různých barevných kombinací, kdy zákazníci si budou moci vybrat kontrastní odstín nejen pro střechu, ale také pro čelní sloupky, kapotu motoru, nárazník i blatníky.

Tím nám dostupné informace končí, a tak jen dodáme, že výstavní premiéru si nové Suzuki Jimny odbude na podzim na autosalonu v Tokiu. Půjde ovšem o verzi určenou pro Zemi vycházejícího slunce, Evropa si na příchod nového levného (stávající generace startuje na 396 900 Kč) a především stále pravověrného SUV bude muset počkat až do roku 2019.

Nové Suzuki Jimny odhalil únik zvenčí i zevnitř. Je to dál ten sympatický hranáč - 1 - Suzuki Jimny 2017 unik 01Nové Suzuki Jimny odhalil únik zvenčí i zevnitř. Je to dál ten sympatický hranáč - 2 - Suzuki Jimny 2017 unik 02Nové Suzuki Jimny odhalil únik zvenčí i zevnitř. Je to dál ten sympatický hranáč - 3 - Suzuki Jimny 2017 unik 03Nové Suzuki Jimny odhalil únik zvenčí i zevnitř. Je to dál ten sympatický hranáč - 4 - Suzuki Jimny 2017 unik 04Nové Suzuki Jimny odhalil únik zvenčí i zevnitř. Je to dál ten sympatický hranáč - 5 - Suzuki Jimny 2017 unik 05
Nové Suzuki Jimny bylo odhaleno únikem...

Nové Suzuki Jimny odhalil únik zvenčí i zevnitř. Je to dál ten sympatický hranáč - 6 - Suzuki Jimny 2017 unik 06Nové Suzuki Jimny odhalil únik zvenčí i zevnitř. Je to dál ten sympatický hranáč - 7 - Suzuki Jimny 2017 unik 07Nové Suzuki Jimny odhalil únik zvenčí i zevnitř. Je to dál ten sympatický hranáč - 8 - Suzuki Jimny 2017 unik 08Nové Suzuki Jimny odhalil únik zvenčí i zevnitř. Je to dál ten sympatický hranáč - 9 - Suzuki Jimny 2017 unik 09Nové Suzuki Jimny odhalil únik zvenčí i zevnitř. Je to dál ten sympatický hranáč - 10 - Suzuki Jimny 2017 unik 10Nové Suzuki Jimny odhalil únik zvenčí i zevnitř. Je to dál ten sympatický hranáč - 11 - Suzuki Jimny 2017 unik 11Nové Suzuki Jimny odhalil únik zvenčí i zevnitř. Je to dál ten sympatický hranáč - 12 - Suzuki Jimny 2017 unik 12Nové Suzuki Jimny odhalil únik zvenčí i zevnitř. Je to dál ten sympatický hranáč - 13 - Suzuki Jimny 2017 unik 13Nové Suzuki Jimny odhalil únik zvenčí i zevnitř. Je to dál ten sympatický hranáč - 14 - Suzuki Jimny 2017 unik 14
...mimo to ale můžeme posloužit i snímky zakamuflovaného testovacího prototypu

Zdroj: Auto Express

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Autobazar

zobrazit vše