Novou ruskou prezidentskou limuzínu nafotili v neobvyklé bílé. Proč je v igelitu?

S podobnými prestižními limuzínami si automaticky spojíme decentní tmavé odstíny, ruský prezidentský Aurus Senat ale vznikl i v bílé. Proč, je zatím neodpovězenou otázkou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Novou ruskou prezidentskou limuzínu nafotili v neobvyklé bílé. Proč je v igelitu?

30.9.2018 | Mirek Mazal

S podobnými prestižními limuzínami si automaticky spojíme decentní tmavé odstíny, ruský prezidentský Aurus Senat ale vznikl i v bílé. Proč, je zatím neodpovězenou otázkou.

Jedno z nových ruských luxusních aut určených primárně pro prezidenta země a jeho družinu bylo nafoceno ve vážně zvláštní póze. Vůz jménem Aurus Senat byl zachycen v rozložené podobě bez kol na dřevěné konstrukci. Fotografie ukázala pečlivé zabalení do bublinkové fólie jako prevenci před poškrábáním laku. Mumifikovaný kus má navíc bílou barvu, která zatím nebyla k vidění na denním světle.

Nikdo nedokázal rozumně objasnit, proč sedan vznikl v takovém provedení a proč se vydal jinak prázdným kamionem do Itálie - cíl jeho cesty je jednou z mála věcí, které víme. Spekuluje se o tom, že Italové namontují scházející části na své místo a vznikne tak referenční vzorek ruského automobilu, který bude vystaven pro shlédnutí západní veřejností. Hovoří se ale také o prvním exempláři určeném pro zahraničního zákazníka nebo vývojový kus, s nímž dále pomůže některá z italských firem. A nemožné není ani to, že ruská konkurence nejprestižnějších limuzín putuje do zahraniční na certifikaci kvůli pozdějším prodejům na západě.

Pokud jde o reálnější vodítka, zástupci Aurusu již dříve uvedli, že Senat se ukáže na mezinárodní automobilové výstavě v Ženevě na jaře příštího roku, je ale otázkou, zda by s tímto cílem vůz mířil do Itálie o několik měsíců dříve. Můžeme tedy sami dále spekulovat a nebo se prostě podívat na Senat v neobvyklé barvě, ve které jej automobilka sama asi moc předvádět nebude.

Připomeňme, že značka Aurus a její první model byl odhalen koncem srpna na Mezinárodním autosalonu v Moskvě. Vůz vyvinul institut NAMI v rámci projektu kontrolovaném samotným ruským prezidentem. Moskevská výstava odhalila konkrétní podobu a technické informace. Na délku Senat měří 5 630 milimetrů, rozvor má 3 300 milimetrů. Prodloužená verze slouží výhradně Putinovi, základní provedení přepychového sedanu míří do civilního prodeje. Zatím má všech 300 vozů plánovaných pro výrobu v následujících dvou letech své zákazníky, za tři roky má produkce vzrůst až na 5 000 kusů.

Cena začíná na 10 milionech rublů (3,3 milionu Kč). To je relativně nízká suma, když přijmeme fakt, že pohodlím může konkurovat britským limuzínám a pod kapotou vrní motor s původem u Porsche. Osmiválec skýtá 4,4 litru objemu a výkon 600 koní a 880 Nm. Asistuje mu elektromotor a jeho 40 koní navíc společně s dávkou 400 Nm. Za přispění devítistupňového automatu probíhá zrychlení z místa na 100 m/h pod 6 sekund čistého času, maximální rychlost je omezena na 250 km/h. Platforma EMP pak primárně pohání zadní kola, ale elektromagnetická spojka v případě potřeby zapojuje i přední osu.

Senat je i s nejmenším rozvorem koncipován jako limuzína s majitelem vzadu vpravo. Cestující na zadních sedačkách mají pro sebe dvojici sklopných křesel. Po ruce je schovaný chladicí box a výklopné stolky obšité kůží, na které patří křišťálové sklo s logem automobilky. Majitelé nepřijdou ani o měkké polštářky s logem na přání.


Novou ruskou prezidentskou limuzínu nafotili v neobvyklé bílé. Proč je v igelitu? - 1 - Aurus Senat bily jede do Italie 01Novou ruskou prezidentskou limuzínu nafotili v neobvyklé bílé. Proč je v igelitu? - 2 - Aurus Senat bily jede do Italie 02Novou ruskou prezidentskou limuzínu nafotili v neobvyklé bílé. Proč je v igelitu? - 3 - Aurus Senat bily jede do Italie 03Novou ruskou prezidentskou limuzínu nafotili v neobvyklé bílé. Proč je v igelitu? - 4 - Aurus Senat bily jede do Italie 04
Světlý Aurus Senat odcestoval do jižní Evropy. Proč je takto vyparáděný, nevíme. A stejně tak je záhadou, co se s ním bude v cílové destinaci dít

Zdroj: Aurus Motors@VKontakte

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše