Reklama

Novou špičku automobilového luxusu odhalil únik. Revoluční není ani trochu

Pokud chcete ten nejlepší Rolls-Royce, máte nyní smůlu, špičkový model vůbec není v nabídce. To se brzy změní, možná si toho ale ani nevšimnete.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Novou špičku automobilového luxusu odhalil únik. Revoluční není ani trochu

18.7.2017 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Pokud chcete ten nejlepší Rolls-Royce, máte nyní smůlu, špičkový model vůbec není v nabídce. To se brzy změní, možná si toho ale ani nevšimnete.

Již za deset dní by se světu měla odhalit osmá generace Rolls-Royce Phantom. Pro britskou značku jde přitom o zásadní krok, neboť pod povrchem můžeme očekávat zcela novou hliníkovou platformu. Ta posune hmotnost tím správným směrem, tedy dolů. Mimo to ovšem bude podepírat také první firemní SUV Cullinan. A co je možná nejpodstatnější, časem by architekturu měla převzít i níže postavená řada modelů Ghost, Wraith a Dawn.

Celý svět se přitom již hezkých pár měsíců ptá, jakým způsobem nová platforma ovlivní design vozu. Jistý náznak věcí budoucích přinesly již špionážní fotky, na kterých byla opět zachycena majestátní loď plná luxusu a exkluzivních materiálů. Definitivní ujištění ale přichází až nyní, na světě jsou totiž první uniklé snímky novinky. A hned na první pohled je zjevné, že po stránce vizuální lze mluvit leda o evoluci.

Samozřejmě, do pouhého faceliftu má Phantom VIII opravdu daleko, už jen kvůli příchodu zcela nové techniky. Kromě odlehčené platformy by totiž novinka měla přepřáhnout z letitého 6,75litrového dvanáctiválce na modernější 6,6litrovou jednotku V12 twin-turbo. Kromě toho je pak evidentní, že se změnil naprosto každý panel karoserie, jak už to u nových generací aut bývá.

Máme tu tedy zcela novou kapotu motoru, čelní masku či světlomety používající technologii LED. Kromě toho dorazil i agresivněji stylizovaný nárazník, jenž ale tak trochu narušuje nadčasovou eleganci, která byla vlastní předchozímu provedení. K finálnímu soudu ale přistoupíme až po spatření vozu naživo, momentálně bychom totiž mohli střílet mimo terč.

Ještě než nakoukneme do interiéru, zmíníme, že designovou evolucí prošly i boky vozu. Odlišný se zdá být zejména koncový sloupek, který daleko splývavěji navazuje na víko zavazadelníku. Vůz se tak minimálně na uniknuvších fotkách snaží budit zdání kupátka, zatímco v případě Phantomu VII bylo naprosto jasné, že tu máme majestátní sedan.

Evoluce se pak ostatně nevyhnula ani interiéru, kde jsou veškeré prvky prakticky na tomtéž místě, jako dříve, byť jsou jinak ztvárněny. Krom jiného provedení Ale můžeme čekat i krok blíže modernímu věku - očekávat tedy lze multimédia poslední generace, velký důraz na konektivitu a podle všeho i digitální přístrojovou desku. Více se dozvíme už příští týden...

Novou špičku automobilového luxusu odhalil únik. Revoluční není ani trochu - 1 - Rolls-Royce Phantom 2018 unik 01Novou špičku automobilového luxusu odhalil únik. Revoluční není ani trochu - 2 - Rolls-Royce Phantom 2018 unik 02Novou špičku automobilového luxusu odhalil únik. Revoluční není ani trochu - 3 - Rolls-Royce Phantom 2018 unik 03
Design osmé generace Rolls-Royce Phantom je očividně pouze evolucí předchozího modelu, a to zvenčí i zevnitř

Novou špičku automobilového luxusu odhalil únik. Revoluční není ani trochu - 4 - Rolls-Royce 30 Stephen Hung Macau The 13 nove 05aNovou špičku automobilového luxusu odhalil únik. Revoluční není ani trochu - 5 - Rolls-Royce 30 Stephen Hung Macau The 13 nove 06Novou špičku automobilového luxusu odhalil únik. Revoluční není ani trochu - 6 - Rolls-Royce 30 Stephen Hung Macau The 13 nove 09
Pro srovnání podobné pohledy na aktuální provedení Phantomu, zde v provedení pro čínského miliardáře Stephena Hunga

Zdroj: Autohome China

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše