Reklama

Nový Mercedes-AMG G63 už se ukázal i ve verzi jak stvořené pro mafiánské bossy

Nechceme Mercedesu podsouvat, že by v těchto vodách lovil zákazníky, faktem ale je, že tito lidé si Géčka oblíbili. A nová Edition 1 se jim bude líbit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový Mercedes-AMG G63 už se ukázal i ve verzi jak stvořené pro mafiánské bossy

15.2.2018 | Mirek Mazal | 5 příspěvků

Nechceme Mercedesu podsouvat, že by v těchto vodách lovil zákazníky, faktem ale je, že tito lidé si Géčka oblíbili. A nová Edition 1 se jim bude líbit.

Uběhlo jen pár dnů od představení zuřivého Mercedesu třídy G63 od AMG, supersportu mezi offroady. Ten vypadá už ve standardním provedení tradičně hrozivě, a právě proto se dočkal takové obliby mezi lidmi, kteří též do okolí nechtějí vysílat zrovna pozitivní emoce. Na scénu se tak záhy po premiéře dere provedení Edition 1 pro první zákazníky, které Mercedes mohl ztvárnit jakkoli. Dopřál mu ale úpravy interiéru i exteriéru, díky nimž vypadá jak stvořený pro šéfy mafie.

Objednávky na tento stroj je možné sepisovat jako vždy po dvanáct měsíců po začátku výroby. Pokud se do tohoto termínu vejdete, bude vám odměnou nadopovaný Mercedes ve všudypřítomné černé, kterou rozbíjí červené akcenty na bočních zrcátkách, okolo disků a na brzdových třmenech. Z bočního profilu bude vidět černý nápis AMG na brzdičích a šedá linka spodní strany dveří. Kromě těchto drobných detailů zůstane vše standarndí i s typickou přední mřížkou Panamericana a dunivými bočními výfuky.

Kabina se nese rovněž v černém duchu s kontrastní červenou po vzoru venkovní kombinace. Černý základ střídá červená nit, lemování sedadel a prstenec na vrcholu volantu. Dveřní panely a středový tunel s úchytem před spolujezdcem pokrývá lesklá vínová. Poslední do party barevné výbavy je hliníkově stříbrná.

Žádné změny se nekonají v případě techniky. Černý přízrak dopuje čtyřlitrový osmiválec na benzín pyšnící se stádem 585 koní (430 kW) 850 Nm, což by mělo stačit na zrychlení za 4,4 sekundy na 97 km/h. Rozzuřená krabice ve sprintu může potrápit, koho chce, ale maximální rychlost 220 km/h (s příplatkem 240 km/h) je horší disciplína. Ale pochopitelně, pro takové ježdění Géčko nebylo v prvé řadě stvořeno, ani v provedení AMG.

Českou cenu zatím neznáme, nečekejte ale žádnou láci - Edition 1 je v podstatě zvýhodněný paket výbavy, dávat plechy lacino ale ve zvyku nemá. Detaily v tomto směru se zřejmě dozvíme blíže začátku výroby, která je plánovaná na konec letošního roku.

Nový Mercedes-AMG G63 už se ukázal i ve verzi jak stvořené pro mafiánské bossy - 1 - Mercedes AMG G63 Edition 1 prvni snimky 01Nový Mercedes-AMG G63 už se ukázal i ve verzi jak stvořené pro mafiánské bossy - 2 - Mercedes AMG G63 Edition 1 prvni snimky 02Nový Mercedes-AMG G63 už se ukázal i ve verzi jak stvořené pro mafiánské bossy - 3 - Mercedes AMG G63 Edition 1 prvni snimky 03Nový Mercedes-AMG G63 už se ukázal i ve verzi jak stvořené pro mafiánské bossy - 4 - Mercedes AMG G63 Edition 1 prvni snimky 04Nový Mercedes-AMG G63 už se ukázal i ve verzi jak stvořené pro mafiánské bossy - 5 - Mercedes AMG G63 Edition 1 prvni snimky 05
Hranaté AMG vrcholné kondice bude k dispozici od konce roku, provázet jej bude tradiční Editon 1, tentokrát v dost hrozivém provedení

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama