Podívejte se, co umí nový luxusní karavan Němců. Spojuje skoro neslučitelné světy

Okouzlují vás karavany, které se umí kupříkladu s luxusem na palubě dostat i do velmi nehostinných podmínek? Jistě zajímavá věc, tato novinka se ale dokáže proměnit i v loď, bez přehánění.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Podívejte se, co umí nový luxusní karavan Němců. Spojuje skoro neslučitelné světy

10.9.2018 | Mirek Mazal

Okouzlují vás karavany, které se umí kupříkladu s luxusem na palubě dostat i do velmi nehostinných podmínek? Jistě zajímavá věc, tato novinka se ale dokáže proměnit i v loď, bez přehánění.

Německá firma Caravanboat spojila dva zdánlivě neslučitelné světy. Jak už její jméno naznačuje, svět chce dobýt prostřednictvím plovoucích karavanů a před pár dny představila model jménem Departure One. Příznivci dobrodružství na vodě i na souši mají jedinečnou možnost pořídit si jakýsi hausbót na kolečkách. Firma z Hamburku zrealizovala nápad propojit člun s přívěsem, což třeba pro Brity a Australany nemusí znít jako nový nápad, čerstvě představený projekt Němců je ale technicky o míle napřed.

V silniční verzi se z loďky stává klasický vozík se dvěma nápravami, který veze luxusní přístřešek s veškerým vybavením. Stačí tedy pojízdné plavidlo připřáhnout za vůz a vyrazit kamkoliv. Po zaparkování postačuje vysunout plechové schody vedoucí přímo do vstupních dveří obytného prostoru a je zabydleno. Uvnitř je k dispozici nadstandardní pohodlí luxusních karavanů v podobě dva metry vysokých místností jako obývací pokoj, ložnice, kuchyň a koupelna. Přední část je prosklená panoramatickým oknem a slibuje romantické výhledy rovnou z postele.

Za stěnami multifunkčního dopravního prostředku se nachází vše potřebné od televize, rohové sedací soupravy, stolu, lednice, varné desky až po úložné prostory a odpočinkové zákoutí na střeše. Celý „komplex” váží 2,7 tuny, do šířky zabírá jen 2,5 metru, proto není žádný problém s přepravou po silnici. Na délku měří fakticky necelých 8 metrů, v silniční podobě ale rovných 9. V případě plavby ponor dosahuje hloubky 28 centimetrů pod hladinu.

V zadní části je připevněný lodní motor o výkonu 15 koní, který je možné obsluhovat bez speciálních licencí nebo zkoušek. Pokročilí uživatelé mohou objednat od Caravanboat instalaci silnějšího agregátu s třikrát vyšším výkonem. Jakmile omrzí setrvání na pevné zemi, stačí zacouvat do vody a vydat se na lepší místo. Pochopitelně bez auta, ale také bez civilizace v patách.

Pro delší výpravy mimo civilizaci jsou připraveny palubní baterie, ty mohou být nabíjeny ze solárních panelů na střeše. Pitný režim pohlídá čistá voda umístěná v zabudovaných zásobnících. Všechny stěny hliníkového trupu jsou izolované, tepelnou pohodu by měl udržet naftový ohřívač umístěný uvnitř anebo klimatizační jednotka. Bez dodatečného zdroje a doplnění zásob je možné ubytovat dvě dospělé osoby na 4 dny, v běžném režimu se vejde ještě jeden pár lidí navíc, uvádí německý výrobce.

Soběstačná střecha nad hlavou nelimituje majitele z hlediska umístění příbytku. Stejně dobře poslouží u lesa jako mezi ostrovy na volném jezeře. Víceúčelové přístřeší stačí navinout na vozík nebo spustit do vody a neobvykle svobodná dovolená v pohodlí může začít. Jestli tahle věc někoho okouzlí, je předčasné soudit, originalita ji ale rozhodně nechybí.

Podívejte se, co umí nový luxusní karavan Němců. Spojuje skoro neslučitelné světy - 1 - Caravanboat Departure One foto prvni 01Podívejte se, co umí nový luxusní karavan Němců. Spojuje skoro neslučitelné světy - 2 - Caravanboat Departure One foto prvni 02Podívejte se, co umí nový luxusní karavan Němců. Spojuje skoro neslučitelné světy - 3 - Caravanboat Departure One foto prvni 03Podívejte se, co umí nový luxusní karavan Němců. Spojuje skoro neslučitelné světy - 4 - Caravanboat Departure One foto prvni 04Podívejte se, co umí nový luxusní karavan Němců. Spojuje skoro neslučitelné světy - 5 - Caravanboat Departure One foto prvni 05Podívejte se, co umí nový luxusní karavan Němců. Spojuje skoro neslučitelné světy - 6 - Caravanboat Departure One foto prvni 06Podívejte se, co umí nový luxusní karavan Němců. Spojuje skoro neslučitelné světy - 7 - Caravanboat Departure One foto prvni 07Podívejte se, co umí nový luxusní karavan Němců. Spojuje skoro neslučitelné světy - 8 - Caravanboat Departure One foto prvni 08Podívejte se, co umí nový luxusní karavan Němců. Spojuje skoro neslučitelné světy - 9 - Caravanboat Departure One foto prvni 09Podívejte se, co umí nový luxusní karavan Němců. Spojuje skoro neslučitelné světy - 10 - Caravanboat Departure One foto prvni 10Podívejte se, co umí nový luxusní karavan Němců. Spojuje skoro neslučitelné světy - 11 - Caravanboat Departure One foto prvni 11
Mobilní domov pro suchozemce i vodní živly v jednom se jmenuje Departure One, vyrábí jej německá firma s příznačným jménem Caravanboat

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama