Reklama

Podívejte se do speciální Škody Superb pro Tour de France. Je tu hodně zvláštností

Škodovka tradičně spojuje své jméno s cyklistickými závody a Tour de France 2018 nebude výjimkou. Takto vypadá speciální Superb, který připravila ve spolupráci s jedním z týmů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Podívejte se do speciální Škody Superb pro Tour de France. Je tu hodně zvláštností

11.7.2018 | Mirek Mazal | 4 příspěvky

Škodovka tradičně spojuje své jméno s cyklistickými závody a Tour de France 2018 nebude výjimkou. Takto vypadá speciální Superb, který připravila ve spolupráci s jedním z týmů.

Letošní ročník cyklistického závodu Tour de France začal 7. července v Noirmoutier-en-l'lle. Do cíle poslední 21. etapy mají závodníci dorazit 29. července v Paříži poté, co urazí 3 329 kilometrů během 22 dnů. Pro nás je to zdánlivě nezajímavá akce, cyklistům ale asistuje množství aut, bez kterých by se celá akce vůbec nemohla uskutečnit.

Jednou ze značek, které dlouhodobě spojují své jméno se snad nejdůležitějších sportovním kláním svého druhu, je Škoda. Češi jsou i letos znovu významným partnerem Tour a starají se o důležité vybavení. Ředitelským vozidlem je opět červený Superb liftback a velká část týmů používá jako doprovodná auta Superb Combi. Jedním z nich je nizozemská stáj LottoNL-Jumbo, která si ve spolupráci se škodovkou předělala Superb na pojízdnou základnu.

Bezpečnost je zde nesmírně důležitá, protože silnici okupuje plno diváků, aut, velkých karavanů i organizátorů, mezi nimiž se prohání houf legálně i nelegálně nabuzených cyklistů. Aby nedocházelo k nehodám, dostal Superb lepší kamerový systém, který monitoruje okolí auta. Vnitřní zrcátko bylo nahrazeno obrazovkou promítající několik obrazů zároveň, vše pak může sledovat na zvláštním displeji i cestující vzadu, aby se vedení týmu nemuselo rozptylovat používáním kupříkladu notebooku.

Auto má také centrální monitor připojený k síti 4G, který pro co nejlepší přehled dovoluje zobrazit oficiální televizní záběry či jiná videa z internetu. Kontakt s jezdci zajišťují vysílačky pracující s několika externími anténami a podívejte se na zvláštní páky pod volantem - těmi se může i přímo řidič dorozumět s kterýmkoli z jezdců. Superb pochopitelně využívá i své tradičně největší přednosti, tedy praktičnosti, a pojme několik celých náhradních kol i dílčí komponenty pro opravy na cestách.

Stáj LottoNL-Jumbo má Škodu za hlavního sponzora už od roku 2004 a od té doby prý byly doladěny veškeré detaily tak, aby dodaný vůz dokonale plnil úlohu cyklistického speciálu. Pro obyčejné smrtelníky je taková Škoda logicky nedostupným zbožím, černo-žlutý Superb slouží jako praktická ukázka možnosti, k čemu lze takové auto též využít. A není sám, jak můžete vidět níže - další vozy dodané Škodou ale nejsou tak výjimečné, jako tento Superb...

Podívejte se do speciální Škody Superb pro Tour de France. Je tu hodně zvláštností - 1 - Skoda Superb Combi Tour de France 2018 01Podívejte se do speciální Škody Superb pro Tour de France. Je tu hodně zvláštností - 2 - Skoda Superb Combi Tour de France 2018 02Podívejte se do speciální Škody Superb pro Tour de France. Je tu hodně zvláštností - 3 - Skoda Superb Combi Tour de France 2018 03Podívejte se do speciální Škody Superb pro Tour de France. Je tu hodně zvláštností - 4 - Skoda Superb Combi Tour de France 2018 04Podívejte se do speciální Škody Superb pro Tour de France. Je tu hodně zvláštností - 5 - Skoda Superb Combi Tour de France 2018 05Podívejte se do speciální Škody Superb pro Tour de France. Je tu hodně zvláštností - 6 - Skoda Superb Combi Tour de France 2018 06Podívejte se do speciální Škody Superb pro Tour de France. Je tu hodně zvláštností - 7 - Skoda Superb Combi Tour de France 2018 07Podívejte se do speciální Škody Superb pro Tour de France. Je tu hodně zvláštností - 8 - Skoda Superb Combi Tour de France 2018 08Podívejte se do speciální Škody Superb pro Tour de France. Je tu hodně zvláštností - 9 - Skoda Superb Combi Tour de France 2018 09Podívejte se do speciální Škody Superb pro Tour de France. Je tu hodně zvláštností - 10 - Skoda Superb Combi Tour de France 2018 10Podívejte se do speciální Škody Superb pro Tour de France. Je tu hodně zvláštností - 11 - Skoda Superb Combi Tour de France 2018 11Podívejte se do speciální Škody Superb pro Tour de France. Je tu hodně zvláštností - 12 - Skoda Superb Combi Tour de France 2018 12Podívejte se do speciální Škody Superb pro Tour de France. Je tu hodně zvláštností - 13 - Skoda Superb Combi Tour de France 2018 13Podívejte se do speciální Škody Superb pro Tour de France. Je tu hodně zvláštností - 14 - Skoda Superb Combi Tour de France 2018 14Podívejte se do speciální Škody Superb pro Tour de France. Je tu hodně zvláštností - 15 - Skoda Superb Combi Tour de France 2018 15Podívejte se do speciální Škody Superb pro Tour de France. Je tu hodně zvláštností - 16 - Skoda Superb Combi Tour de France 2018 16
Podívejte se do speciální Škody Superb pro Tour de France. Je tu hodně zvláštností - 17 - Skoda Superb Combi Tour de France 2018 17Podívejte se do speciální Škody Superb pro Tour de France. Je tu hodně zvláštností - 18 - Skoda Superb Combi Tour de France 2018 18Podívejte se do speciální Škody Superb pro Tour de France. Je tu hodně zvláštností - 19 - Skoda Superb Combi Tour de France 2018 19Podívejte se do speciální Škody Superb pro Tour de France. Je tu hodně zvláštností - 20 - Skoda Superb Combi Tour de France 2018 20
Černo-žlutá nizozemská stáj LottoNL-Jumbo používá ke svým službám celkem 18 doprovodných vozů Škoda. Model Superb asistuje na Tour de France 2018 v roli pojízdné základny pro vedení týmu

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Reklama

Autobazar

zobrazit vše