Prohlédněte si nejnovější policejní speciál. Vypadá drsně, to nejzajímavější ale skrývá

Je to prý nejchytřejší policejní auto světa, i když se tváří spíše jako velký ranař. Ve svém nitru ale skutečně nabízí něco, čím se dnes nemůže pochlubit žádný produkční automobil.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Prohlédněte si nejnovější policejní speciál. Vypadá drsně, to nejzajímavější ale skrývá

26.10.2018 | Mirek Mazal

Je to prý nejchytřejší policejní auto světa, i když se tváří spíše jako velký ranař. Ve svém nitru ale skutečně nabízí něco, čím se dnes nemůže pochlubit žádný produkční automobil.

Firma W Motors je sice na poli výroby aut nováčkem, přesto má za sebou už docela bouřlivou historii. Původně v Bejrútu působící libanonsko-francouzsko-italský tým konstruktérů později přesunul své sídlo do Dubaje, kde se poprvé výrazně zapsal do historie produkčním Lykanem Hypersport. Dnes známé filmové auto posázené diamanty, které skákalo z mrakodrapu v Rychle a zběsile, vzniklo v omezené edici pouhých sedmi vyrobených exemplářů.

Na technologické konferenci GITEX přímo v mrakodrapu Dubai World Trade Center se ale firma pochlubila něčím úplně jiným. Tentokrát se vyhnula snahám pokořit rychlostní rekordy supersportem s interiérem šitým zlatou nití a vydala se spíše do terénu. Na akci se poprvé objevilo drsné SUV nazvané Beast Patrol určené pro bezpečnostní složky.

Mohutný automobil, jehož jméno v překladu znamená zvíře, je určen policejnímu sboru Spojených arabských emirátů. Při spojení policie a ropných šejků se člověku automaticky vybaví oslnivý soubor služebních automobilů, vedle kterých by lecjaké SUV docela rychle zapadlo. Autoři Beastu Patrol si ale dali záležet, aby jejich auto zapůsobilo i v tak vybrané společnosti.

Snímky z akce ukazují agresivní přední partie s těžkým nárazníkem v americkém stylu. Hlavní světlomety skoro zanikají, ale dodávají vozu agresivní výraz. Boční linky vedou až k zadní části vysoko nad zemí a spolu s velkými chromovanými koly připomínají, že tento vůz se skutečně nechce ztratit v davu.

Vstupem přes velké dveře se člověk dostane do neobvykle pojatého interiéru. Je z něj patrné, že auto se nechalo inspirovat v USA, pokud některé prvky nemá přímo z tamních aut. Volant a řadicí páka prozrazují společné prvky s velkými SUV od General Motors, Chevrolety Tahoe a Suburban, interiér je ale jinak dosti svébytný. Zejména záplavou digitálních displejů překonává všechny dnešní produkční automobily bez ohledu na zaměření. Jsou prakticky všude a jak za chvíli poznáte, náhoda to není.

Dílem divize Special Operations společnosti W Motors tak vzniklo zamračené terénní zvíře, které zaujme hlavně pojetím svého zevnějšku i vnitřku. Přesné technické parametry zatím nejsou známy, s ohledem na místo, kde má vůz působit (a nakonec i s ohledem na jeho jméno...) lze čekat vysoký výkon a špičkové schopnosti na silnici i mimo ni. Nakonec ani sami autoři nešetří chválou svého díla - ony všudypřítomné dotykové obrazovky jsou prý důkazem toho, že stvořili nejchytřejší policejní vůz na světě...

Prohlédněte si nejnovější policejní speciál. Vypadá drsně, to nejzajímavější ale skrývá - 1 - W Motors Beast Patrol foto prvni 01Prohlédněte si nejnovější policejní speciál. Vypadá drsně, to nejzajímavější ale skrývá - 2 - W Motors Beast Patrol foto prvni 02Prohlédněte si nejnovější policejní speciál. Vypadá drsně, to nejzajímavější ale skrývá - 3 - W Motors Beast Patrol foto prvni 03Prohlédněte si nejnovější policejní speciál. Vypadá drsně, to nejzajímavější ale skrývá - 4 - W Motors Beast Patrol foto prvni 04Prohlédněte si nejnovější policejní speciál. Vypadá drsně, to nejzajímavější ale skrývá - 5 - W Motors Beast Patrol foto prvni 05Prohlédněte si nejnovější policejní speciál. Vypadá drsně, to nejzajímavější ale skrývá - 6 - W Motors Beast Patrol foto prvni 06Prohlédněte si nejnovější policejní speciál. Vypadá drsně, to nejzajímavější ale skrývá - 7 - W Motors Beast Patrol foto prvni 07Prohlédněte si nejnovější policejní speciál. Vypadá drsně, to nejzajímavější ale skrývá - 8 - W Motors Beast Patrol foto prvni 08Prohlédněte si nejnovější policejní speciál. Vypadá drsně, to nejzajímavější ale skrývá - 9 - W Motors Beast Patrol foto prvni 09Prohlédněte si nejnovější policejní speciál. Vypadá drsně, to nejzajímavější ale skrývá - 10 - W Motors Beast Patrol foto prvni 10
W Motors Beast Patrol je nový vůz vyrobený výhradně pro dubajskou policii

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama