Reklama

Prohlédněte si nejnovější Škodu. 4x4 má v základu, falešné dřevo za příplatek

Nové provedení stále nejmenšího SUV Škody dostalo upravený vzhled, s nímž spojuje nové motorizace a kombinace s pohonem 4x4. Toto je nový Karoq Scout.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Prohlédněte si nejnovější Škodu. 4x4 má v základu, falešné dřevo za příplatek

31.7.2018 | Petr Prokopec

Nové provedení stále nejmenšího SUV Škody dostalo upravený vzhled, s nímž spojuje nové motorizace a kombinace s pohonem 4x4. Toto je nový Karoq Scout.

Dosavadní nabídka Škody Karoq nebyla zrovna příliš květnatá. V rámci výbav jsou k mání pouze dvě úrovně (Ambition a Style), v případě pohonných jednotek pak můžeme mluvit o dvojnásobném množství. Tím nám ale portfolio končilo, přičemž vrcholem byl výkon 110 kW/150 koní. Většina pohonných jednotek navíc byla svázána s pohonem předních kol, systém 4x4 byl k mání jen u dvoulitrového turbodieselu.

Škoda aktuálně zveřejnila první informace a fotografie nové verze Scout, která nabídku výrazným způsobem obohatí. Nejen proto, že tu máme třetí výbavový stupeň, ale zejména kvůli hnacímu ústrojí. Toto provedení totiž umožní spárování benzinové jedna-pětky (110 kW/150 koní) právě s pohonem všech kol. Omezení se ovšem týká převodovek, k mání bude pouze sedmistupňové DSG.

V případě dieselů jsou možnosti o poznání širší, neboť k dosavadní verzi dvoulitru se 110 kW/150 koňmi přibude i zcela nové provedení, jehož výkon byl vyšponován na 140 kW/190 koní. Standardně je doplněn systém 4x4, na rozdíl od slabšího turbodieselu, který v základu dostal šestistupňový manuál, ale můžete počítat jen s automatickou převodovkou, jež je jinak za příplatek.

Ceny prozatím známy nejsou, stejně jako rouška tajemství halí i jízdní dynamiku a spotřebu. Přesunout se tedy můžeme k vzhledu, jenž byl umocněn 18palcovými litými koly Braga. K mání budou rovněž devatenáctky Crater (sic) s antracitovým povrchem. Spodní část karoserie pak disponuje novými chromovými či stříbrnými elementy, specifické jsou i lemy blatníků. A nechybí ani zatmavená okna.

Uvnitř lze pro změnu počítat s unikátním čalouněním, jež dekorují hnědo-černé kontrastní švy. Všechna sedadla ozdobil také vyšitý nápis Scout, zatímco do standardní výbavy se nastěhoval kůží obšitý volant, sada pedálů z nerez oceli či LEDkové podsvícení. Virtuální kokpit je nadále jen za příplatek, stejně jako (pochopitelně falešné jako u Kodiaqu Scout, jde jen o dekor) dřevěné obložení či volič jízdních režimů, který disponuje i novým módem Offroad.

Kromě toho Škoda v tiskové zprávě zmiňuje ještě doplňky Simply Clever, v jejich případě tu ale žádné novinky nemáme. Kupříkladu bezklíčové otevírání víka zavazadelníku pomocí „kopance“ pod nárazník je k dispozici i pro standardní Škodu Karoq, a to za 13 600 Kč. Zda ale tato cena bude dodržena i u verze Scout, zjistíme až na podzim po živém debutu na pařížském autosalonu.

Prohlédněte si nejnovější Škodu. 4x4 má v základu, falešné dřevo za příplatek - 1 - Skoda Karoq Scout 2018 prvni 01Prohlédněte si nejnovější Škodu. 4x4 má v základu, falešné dřevo za příplatek - 2 - Skoda Karoq Scout 2018 prvni 02Prohlédněte si nejnovější Škodu. 4x4 má v základu, falešné dřevo za příplatek - 3 - Skoda Karoq Scout 2018 prvni 03Prohlédněte si nejnovější Škodu. 4x4 má v základu, falešné dřevo za příplatek - 4 - Skoda Karoq Scout 2018 prvni 04Prohlédněte si nejnovější Škodu. 4x4 má v základu, falešné dřevo za příplatek - 5 - Skoda Karoq Scout 2018 prvni 05Prohlédněte si nejnovější Škodu. 4x4 má v základu, falešné dřevo za příplatek - 6 - Skoda Karoq Scout 2018 prvni 06
Škoda Karoq Scout se ukázala na prvních fotkách, k mání bude od letošního podzimu

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše