Prototyp tisícikoňového Ferrari se marně snažil skrýt před objektivem, naháněli ho ve Ferrari

Leckdo si pomyslí, že zmizel před dotěrnými zvědavci nebude složité, když máte pod palcem tisíc koní. Jenže zase tak snadné to není, mají-li pronásledovatelé jen o něco slabší vůz.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Prototyp tisícikoňového Ferrari se marně snažil skrýt před objektivem, naháněli ho ve Ferrari

17.5.2019 | Mirek Mazal

Leckdo si pomyslí, že zmizel před dotěrnými zvědavci nebude složité, když máte pod palcem tisíc koní. Jenže zase tak snadné to není, mají-li pronásledovatelé jen o něco slabší vůz.

Ferrari do okolí domovského Maranella často posílá prototypy chystaných modelů v rámci vývojových testů. V provincii Modena se tak po silnicích pravidelně prohánějí auta zahalená do kamufláže, která skrývá skutečné tvary zatím utajovaných novinek. Jak reagují řidiči takových konceptů na přítomnost fotoaparátu, úsměvně přibližuje příhoda dvou mužů, kteří se jeden z prototypů rozhodli pronásledovat.

Majitel Ferrari 488 Spider projížděl městečkem kde vznikl jeho milovaný roadster. S kamarádem na sedadle spolujezdce spatřili zahalený sporťák se dvěma výfuky ve střední části zadního nárazníku. Všechny indicie včetně geografické polohy naznačovaly, že právě potkali dosud nepředstavený vůz s koníkem ve znaku, a tak se jej rozhodli natočit na mobil.

Továrnímu jezdci se to ale vůbec nelíbilo. Dotěrné pronásledovatele se tak snažil setřást, ale zbavit se Ferrari zjevně není snadné ani s novějším Ferrari. Zkušební řidič tak záhy změnil strategii - zahalený vůz několikrát změnil směr, tovární pilot začal odbočovat na poslední chvíli po vyhození blinkrů na opačnou stranu a ve vrcholu zoufalství zamířil na veřejné parkoviště, kde vyvrcholila hra na kočku a myš. Vznikly tak vtipné záběry, které ovšem nejsou zajímavé jen tím.

Pořízené obrázky zřejmě vůbec poprvé pořádně ukazují chystanou novinku Ferrari, která se představí na konci tohoto měsíce. Mělo by jít o nový hybridní model, čemuž nasvědčuje i žlutý štítek na kamufláži označující kombinovaný zdroj energie. Vzniknout má na základech modelu P8 Tributo, čemuž odpovídá i výfuková soustava připomínající spřízněný typ 488 Pista a světla podobná právě P8.

Nedávné oficiální avízo automobilky slibuje celkový výkon pohonné jednotky rovný 1 000 koní z benzínového osmiválce dopovaného elektrikou. Půjde tedy o jeden z nejsilnějších vozů značky, který kdy vznikl a který by za jiných okolností neměl problém v provozu zmizet skoro čemukoli. Ferrari 488 Spider ale bylo zjevně i pro něj příliš tvrdým oříškem, však se na to podívejte sami...


Prototyp tisícikoňového Ferrari se marně snažil skrýt před objektivem, naháněli ho ve Ferrari - 1 - Testovaci mula hybridniho Ferrari foto 01Prototyp tisícikoňového Ferrari se marně snažil skrýt před objektivem, naháněli ho ve Ferrari - 2 - Testovaci mula hybridniho Ferrari foto 02Prototyp tisícikoňového Ferrari se marně snažil skrýt před objektivem, naháněli ho ve Ferrari - 3 - Testovaci mula hybridniho Ferrari foto 03Prototyp tisícikoňového Ferrari se marně snažil skrýt před objektivem, naháněli ho ve Ferrari - 4 - Testovaci mula hybridniho Ferrari foto 04Prototyp tisícikoňového Ferrari se marně snažil skrýt před objektivem, naháněli ho ve Ferrari - 5 - Testovaci mula hybridniho Ferrari foto 05
Prototyp tisícikoňového Ferrari se marně snažil skrýt před objektivem, naháněli ho ve Ferrari - 6 - Testovaci mula hybridniho Ferrari foto 06Prototyp tisícikoňového Ferrari se marně snažil skrýt před objektivem, naháněli ho ve Ferrari - 7 - Testovaci mula hybridniho Ferrari foto 07Prototyp tisícikoňového Ferrari se marně snažil skrýt před objektivem, naháněli ho ve Ferrari - 8 - Testovaci mula hybridniho Ferrari foto 08Prototyp tisícikoňového Ferrari se marně snažil skrýt před objektivem, naháněli ho ve Ferrari - 9 - Testovaci mula hybridniho Ferrari foto 09Prototyp tisícikoňového Ferrari se marně snažil skrýt před objektivem, naháněli ho ve Ferrari - 10 - Testovaci mula hybridniho Ferrari foto 10
Natáčení maskovaného Ferrari se řidiči prototypu vůbec nelíbila, jeho snaha ujet ze záběru je ale více než co jiného komická

Zdroj: 9000lambo@Instagram

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama