Prťavý vozík se umí proměnit v hotel pro šest lidí, pasuje za každý vůz

Připřáhnout za auto slušně prostorné bydlení obvykle znamená disponovat patřičně velkým vozem, který se navíc na některá místa nedostane. Tento vozík řeší obojí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Prťavý vozík se umí proměnit v hotel pro šest lidí, pasuje za každý vůz

21.3.2019 | Mirek Mazal

Připřáhnout za auto slušně prostorné bydlení obvykle znamená disponovat patřičně velkým vozem, který se navíc na některá místa nedostane. Tento vozík řeší obojí.

Pokud chcete mít při cestování pocit svobody, nejlepší je vyrazit po svých s batohem na zádech. Jenže ač takových dobrodruhů mezi námi není málo, jistě budou v menšině. Dalším stupněm je auto se stanem v kufru. Pokud jde o offroad, dá se takto dostat na spoustu míst a k přenocování je potřeba jen malý a rovný plácek. Jenže stále jde o docela spartánský styl.

Pokud tedy při toulání se po kontinentech vyžadujete určitou úroveň pohodlí, musíte ubytování zkombinovat s autem. Pořízení plně vybaveného pojízdného domu ale bývá dost drahé a přináší omezení v tom, kam se takovým prostředkem můžete vydat. Skromnější jedinci, kteří se nechtějí omezovat, jsou cílovou skupinou společnosti Camp365 z americké Minnesoty.

Firma se zaměřuje se na stavbu dostupných mobilních příbytků a na trh aktuálně přivedla nový koncept karavanu. Princip spočívá v ignorování standardně používané obdélníkové základny. Camp365 je složen jako origami do malého úzkého přívěsu, který svou velikostí překoná maximálně cestovní motocykl.

Novinka po rozbalení vydá mnoho překvapení. Uvnitř vzdušné kabiny se rozprostře neskutečně prostorný interiér. Na největší obytné automobily to nestačí, ale proti stanu si člověk připadá jako v apartmánu. Slogan firmy „chatka, která se vejde všude“ se jeví jako přesné označení. Aerodynamicky tvarovaný vozík váží ve složeném stavu cca 700 kilogramů. Je vybaven nastavitelným rozvorem kol od 121 do 186 centimetrů kvůli zvýšení stability na cestách. Po zaparkování zbývá zapojit mechanický asistent a zhruba během deseti minut lze rozvinout chatku s plochou necelých 10 metrů čtverečných.

Uvnitř kompaktního domku se díky přizpůsobitelnému lůžkovému systému v podobě plně skládacího vyvýšeného ležení a dalších rozkládacích postelí vyspí až šest osob. Hliníkový plášť s extra přidanou izolací stěn jim zajistí dostatečnou ochranu před živly. Přežití v každém ročním období řeší zabudovaná klimatizace anebo teplé vytápění.

Mezi další vybavení patří přenosný výsuvný sporák použitelný uvnitř i vně, na kterém se dají zpracovat potraviny z lednice dostupné rovněž z obou stran. Provizorní jídelna se ukrývá za výsuvným stolem a skládacími postelemi. Obyvatelé mají po ruce elektrické zásuvky či konektory USB. Toaleta je řešena externě, stejně jako sprchový kout za příplatek.

Cena se pohybuje v základní konfiguraci na hranici 20 tisíc dolarů (451 tisíc Kč), dražší verze se liší přítomností solárních panelů, televizí, terénní úpravou podvozku, přidanými držáky na sportovní vybavení nebo odnímatelnou verandou. Malý lehký karavan splňuje bohatě základní předpoklady pro klidný život na místech, kam se pohodlnější a těžší příbytky nedostanou. Camp365 navíc nevyžaduje výkonný automobil s vysokým přípustným zatížením na kouli.


Prťavý vozík se umí proměnit v hotel pro šest lidí, pasuje za každý vůz - 1 - Camp365 karavan foto prvni 10Prťavý vozík se umí proměnit v hotel pro šest lidí, pasuje za každý vůz - 2 - Camp365 karavan foto prvni 11Prťavý vozík se umí proměnit v hotel pro šest lidí, pasuje za každý vůz - 3 - Camp365 karavan foto prvni 12Prťavý vozík se umí proměnit v hotel pro šest lidí, pasuje za každý vůz - 4 - Camp365 karavan foto prvni 05Prťavý vozík se umí proměnit v hotel pro šest lidí, pasuje za každý vůz - 5 - Camp365 karavan foto prvni 06Prťavý vozík se umí proměnit v hotel pro šest lidí, pasuje za každý vůz - 6 - Camp365 karavan foto prvni 01Prťavý vozík se umí proměnit v hotel pro šest lidí, pasuje za každý vůz - 7 - Camp365 karavan foto prvni 02Prťavý vozík se umí proměnit v hotel pro šest lidí, pasuje za každý vůz - 8 - Camp365 karavan foto prvni 03Prťavý vozík se umí proměnit v hotel pro šest lidí, pasuje za každý vůz - 9 - Camp365 karavan foto prvni 04Prťavý vozík se umí proměnit v hotel pro šest lidí, pasuje za každý vůz - 10 - Camp365 karavan foto prvni 07Prťavý vozík se umí proměnit v hotel pro šest lidí, pasuje za každý vůz - 11 - Camp365 karavan foto prvni 08Prťavý vozík se umí proměnit v hotel pro šest lidí, pasuje za každý vůz - 12 - Camp365 karavan foto prvni 09Prťavý vozík se umí proměnit v hotel pro šest lidí, pasuje za každý vůz - 13 - Camp365 karavan foto prvni 13Prťavý vozík se umí proměnit v hotel pro šest lidí, pasuje za každý vůz - 14 - Camp365 karavan foto prvni 14Prťavý vozík se umí proměnit v hotel pro šest lidí, pasuje za každý vůz - 15 - Camp365 karavan foto prvni 15Prťavý vozík se umí proměnit v hotel pro šest lidí, pasuje za každý vůz - 16 - Camp365 karavan foto prvni 16Prťavý vozík se umí proměnit v hotel pro šest lidí, pasuje za každý vůz - 17 - Camp365 karavan foto prvni 17Prťavý vozík se umí proměnit v hotel pro šest lidí, pasuje za každý vůz - 18 - Camp365 karavan foto prvni 18Prťavý vozík se umí proměnit v hotel pro šest lidí, pasuje za každý vůz - 19 - Camp365 karavan foto prvni 19
Nový karavan Camp365 se dá zapřáhnout téměř za cokoliv a dojet s ním skoro kamkoli. Během deseti minut má díky němu až šest lidí střechu nad hlavou

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama