Reklama

Ruskou Octavii po faceliftu nafotili bez maskování. Bude hezčí a dál extrémně levná

Rusové pokračují v modernizaci jedné ze svých klíčových modelových řad, která ještě nedávno tvořila páteř jejich prodejů. Jako další zamířila „pod kudlu” Granta ve verzi liftback.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Ruskou Octavii po faceliftu nafotili bez maskování. Bude hezčí a dál extrémně levná

2.8.2018 | Petr Prokopec

Rusové pokračují v modernizaci jedné ze svých klíčových modelových řad, která ještě nedávno tvořila páteř jejich prodejů. Jako další zamířila „pod kudlu” Granta ve verzi liftback.

Lada Granta v uplynulých letech bývala nejprodávanějším vozem na ruském trhu, nicméně zájem o ni začal uvadat. Tento sedan sice je v prodeji od prosince 2011, jeho kořeny ale sahají až do roku 1993. Právě v té době začaly práce na modelu Kalina, jehož modifikovanou platformu Granta používá. Po technické stránce tak vlastně jde o čtvrt století starý vůz, jehož design se za oněch sedm let na trhu takřka nezměnil.

Právě zastaralost vozu je i jedním z důvodů, proč Granta přestala zákazníky oslovovat v takové míře jako dříve. A jelikož AvtoVAZ hodlá tento vůz ještě pár let ponechat při životě, musel vyrukovat s faceliftem. Ten byl v případě sedanu odhalen již oficiálně, provedení liftback - tedy jakousi ruskou obdobu české Škoda Octavia - zatím zachytili jen špionážní fotografové. Nicméně v obou případech je jasně patrné, že Granta byla ovlivněna Ladou Vesta.

Facelift se tedy nese v duchu současného designového jazyka značky, což se projevuje písmenem „X“ na přídi. Formují jej přitom světlomety, maska chladiče a nárazník. Zvětšeno bylo rovněž logo značky, do zpětných zrcátek jsou nyní zasazena směrová světla a odlišný je rovněž vzhled litých kol. Dozadu se pak nastěhoval designově čistší nárazník, jemuž společnost dělají světla s pozměněnou grafikou.

O novinkách pod kapotou či v rámci jakékoliv mechaniky se již Lada nezmiňuje, kabinu ale modernizace čeká stoprocentně. Na detaily si ale musíme počkat ještě pár týdnů, než své brány otevře moskevský autosalon, kde bude faceliftovaná Granta debutovat. Vůbec poprvé v historii pod tímto názvem dorazí i kombík, neboť značka se rozhodla tuto rodinu a rodinu Kalina sjednotit do jedné.

To má posílit pozici Lady na ruském trhu, přičemž inovovaná Granta by měla přitáhnout i nové zákazníky slyšící na kombinaci moderního designu, spolehlivosti a nízkých cen. Ty nyní startují na velmi příznivých 332 910 rublech (cca 116 350 Kč), tedy takřka o polovinu níže než u Vesty. Vůbec bychom se tedy nedivili, kdyby se Granta zakrátko znovu vydrápala na firemní vrchol - modernizace liftbacku ji v tom jistě nebude překážkou...


Ruskou Octavii po faceliftu nafotili bez maskování. Bude hezčí a dál extrémně levná - 1 - Lada Granta liftback 2018 facelift dalsi 01Ruskou Octavii po faceliftu nafotili bez maskování. Bude hezčí a dál extrémně levná - 2 - Lada Granta liftback 2018 facelift dalsi 02Ruskou Octavii po faceliftu nafotili bez maskování. Bude hezčí a dál extrémně levná - 3 - Lada Granta liftback 2018 facelift dalsi 03Ruskou Octavii po faceliftu nafotili bez maskování. Bude hezčí a dál extrémně levná - 4 - Lada Granta 2018 facelift prvni sada 15Ruskou Octavii po faceliftu nafotili bez maskování. Bude hezčí a dál extrémně levná - 5 - Lada Granta 2018 facelift prvni sada 16Ruskou Octavii po faceliftu nafotili bez maskování. Bude hezčí a dál extrémně levná - 6 - Lada Granta 2018 facelift prvni sada 17Ruskou Octavii po faceliftu nafotili bez maskování. Bude hezčí a dál extrémně levná - 7 - Lada Granta 2018 facelift prvni sada 18
Faceliftovaná Lada Granta liftback byla přistižena při pořizování oficiálních fotek...

Ruskou Octavii po faceliftu nafotili bez maskování. Bude hezčí a dál extrémně levná - 8 - Lada Granta 2018 facelift prvni sada 19Ruskou Octavii po faceliftu nafotili bez maskování. Bude hezčí a dál extrémně levná - 9 - Lada Granta 2018 facelift prvni sada 20
...a totéž potkalo i hatchback, který byl původně Kalinou. Teď bude stejně jako kombi součástí rodiny Granta

Ruskou Octavii po faceliftu nafotili bez maskování. Bude hezčí a dál extrémně levná - 10 - Lada Granta 2018 facelift prvni sada 01Ruskou Octavii po faceliftu nafotili bez maskování. Bude hezčí a dál extrémně levná - 11 - Lada Granta 2018 facelift prvni sada 02Ruskou Octavii po faceliftu nafotili bez maskování. Bude hezčí a dál extrémně levná - 12 - Lada Granta 2018 facelift prvni sada 03Ruskou Octavii po faceliftu nafotili bez maskování. Bude hezčí a dál extrémně levná - 13 - Lada Granta 2018 facelift prvni sada 04Ruskou Octavii po faceliftu nafotili bez maskování. Bude hezčí a dál extrémně levná - 14 - Lada Granta 2018 facelift prvni sada 05Ruskou Octavii po faceliftu nafotili bez maskování. Bude hezčí a dál extrémně levná - 15 - Lada Granta 2018 facelift prvni sada 06Ruskou Octavii po faceliftu nafotili bez maskování. Bude hezčí a dál extrémně levná - 16 - Lada Granta 2018 facelift prvni sada 07Ruskou Octavii po faceliftu nafotili bez maskování. Bude hezčí a dál extrémně levná - 17 - Lada Granta 2018 facelift prvni sada 08
Faceliftovaná Granta sedan se již ukázala oficiálně

Zdroj: Lada Granta FL@VKontakte

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama