Rusové odhalili nové monstrum pro Národní gardu. Hrůzu nenahání náhodou

Hned deset těchto strojů si převzaly ozbrojené složky Ruské federace. Autoři jim říkají Stěna a jsou právě tím. Slouží k umravnění neposlušných demonstrantů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Rusové odhalili nové monstrum pro Národní gardu. Hrůzu nenahání náhodou

20.9.2018 | Mirek Mazal

Hned deset těchto strojů si převzaly ozbrojené složky Ruské federace. Autoři jim říkají Stěna a jsou právě tím. Slouží k umravnění neposlušných demonstrantů.

Řekne-li se Kalašnikov, snad každý si hned vybaví Avtomat Kalašnikova obrazca 47 lépe známý jako AK-47. Jenže stejné jméno dnes nese velká ruská firma Kalashnikov Group, která vyrábí nejen zbraně, ale i spoustu dalšího vybavení pro policisty a vojáky.

Dala vzniknout také deseti novým speciálním automobilům příznačně nazvaných Stěna. Jde o těžké nákladních vozy Kamaz přizpůsobené k umravňování davu obyvatel. K tomu jim slouží rozvinutelná bariéra sloužící jako mobilní zeď. Ve složeném stavu je uložena v nákladního prostoru za kabinou. Při akci se během pár minut přesune před automobil a vytvoří tím pevný plot s průhledy. Šířka roztaženého zařízení se dá korigovat z místa řidiče, aby bylo možné zabrat městskou ulici o šířce 7,5 metru.

Zbytek již druhé verze takového Kalašnikovu chrání ocelové pláty bránící poškození techniky, okna preventivně zakrývá pletivo. Jednotky budou moci využít dodatečné vybavení jako například hasicí systém (v případě použití zápalných lahví), techniku pro pořízení fotografií a videa, stejně jako stroboskop či zvukové nátlakové systémy.

Na pohled vypadá Stěna vypadá skutečně zlověstně, působí ještě mnohem agresivněji než její první, koncepční verze. A o to tu nejspíše šlo, však kdo by si troufl dělat výtržnosti tváří v tvář takovému monstru? Jinou otázkou je, jakým způsobem zrovna Rusko takovou techniku využije, tu dnes ale raději ponechme bez odpovědi...


Rusové odhalili nové monstrum pro Národní gardu. Hrůzu nenahání náhodou - 1 - Kamaz Stena auto proti demonstrantum 01Rusové odhalili nové monstrum pro Národní gardu. Hrůzu nenahání náhodou - 2 - Kamaz Stena auto proti demonstrantum 02Rusové odhalili nové monstrum pro Národní gardu. Hrůzu nenahání náhodou - 3 - Kamaz Stena auto proti demonstrantum 03Rusové odhalili nové monstrum pro Národní gardu. Hrůzu nenahání náhodou - 4 - Kamaz Stena auto proti demonstrantum 04Rusové odhalili nové monstrum pro Národní gardu. Hrůzu nenahání náhodou - 5 - Kamaz Stena auto proti demonstrantum 05Rusové odhalili nové monstrum pro Národní gardu. Hrůzu nenahání náhodou - 6 - Kamaz Stena auto proti demonstrantum 06Rusové odhalili nové monstrum pro Národní gardu. Hrůzu nenahání náhodou - 7 - Kamaz Stena auto proti demonstrantum 07Rusové odhalili nové monstrum pro Národní gardu. Hrůzu nenahání náhodou - 8 - Kamaz Stena auto proti demonstrantum 08Rusové odhalili nové monstrum pro Národní gardu. Hrůzu nenahání náhodou - 9 - Kamaz Stena auto proti demonstrantum 09Rusové odhalili nové monstrum pro Národní gardu. Hrůzu nenahání náhodou - 10 - Kamaz Stena auto proti demonstrantum 10
Ruská Národní garda dostala Kamazy upravené od Kalašnikovu, které nahánějí hrůzu. Slouží jako pojízdná bariéra proti demonstrantům

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše