Rusové předělali Bentley na luxusní osobní tank, je překvapivě funkční

Z některých věcí země původu doslova čiší a případ Bentley s uřezanými kola a pásy z tanku místo nich křičí: „Rusko!” na sto honů. Zdánlivě jednoduchá myšlenka skrývá mnoho záludností.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Rusové předělali Bentley na luxusní osobní tank, je překvapivě funkční

13.5.2019 | Mirek Mazal

Z některých věcí země původu doslova čiší a případ Bentley s uřezanými kola a pásy z tanku místo nich křičí: „Rusko!” na sto honů. Zdánlivě jednoduchá myšlenka skrývá mnoho záludností.

Skupina Rusů si vzala do hlavy, že vdechne život šílenému projektu luxusního osobního tanku. Z podstaty ztřeštěný nápad si dali za cíl stvořit pásové Bentley Continental GT. Stroj dostal jméno Ultratank, který nejlépe charakterizuje spojení dvou nesourodých světů. A po letech příprav se nyní konečně blíží dokončení.

Je to pořád ještě prototyp a ne všechno je na něm hotové, už teď ale dokáže překonávat těžký terén po vzoru bojových předloh. Silueta elegantní kabiny s kulatými světlomety posazené na pásovém podvozku vypadá netradičně, ale v Rusku mají slabost pro podobné kombinace. Karoserie Bentley je vyztužena železnou konstrukcí, aby odolala off-roadovému ježdění.

Interiér zůstal co nejvíce sériový, aby se zachovalo pohodlí noblesního britského kupé. Rusové nechali na svém místě prakticky vše kromě dveří řidiče a spolujezdce. Tank se startuje po vzoru klasického Continentalu a ovládání monstra taktéž zůstává dle jakéhokoliv automobilu. Řidič si může připadat jako v osobním voze, jen sedí vysoko nad zemí a vedle něj rotuje pás z tanku.

Právě pásy jsou kritickým prvkem skutečných tanků, protože bez nich je stroj neovladatelný. Stavitelé Ultratanku nejdůležitější komponent nemají správně usazený, proto se pásy svlékají při každém prudším otočení. Běhoun není dostatečné natažený, a tak každé výraznější zatočení koženým volantem končí poruchou.

Řezání zatáček tedy zatím autoři nedoporučují, ale o to větší zážitek je jízda rovným směrem. Fenomenální kříženec armádního luxusu hřmí v oblaku prachu a překonává vysoké překážky, kterým se běžné off-roady obloukem vyhýbají. Zkušební jezdec si jízdu užil, Ultratank nazval šíleností.

Až vyřeší problém s pásy, plánují autoři projektu dosáhnout mety 100 kilometrů za hodinu, v současné době se stroj dokáže pohybovat zhruba polovičním tempem. Rusové jsou přesvědčení, že další úpravy pohonu i podvozku zdvojnásobení maximální rychlosti dovolí. Nejprve bude ovšem potřeba opravit nefunkční brzdový pedál, který je další překážkou spolehlivého ježdění po tankodromech.


Rusové předělali Bentley na luxusní osobní tank, je překvapivě funkční - 1 - Bentley Ultratank z Ruska foto 01Rusové předělali Bentley na luxusní osobní tank, je překvapivě funkční - 2 - Bentley Ultratank z Ruska foto 02Rusové předělali Bentley na luxusní osobní tank, je překvapivě funkční - 3 - Bentley Ultratank z Ruska foto 03Rusové předělali Bentley na luxusní osobní tank, je překvapivě funkční - 4 - Bentley Ultratank z Ruska foto 04Rusové předělali Bentley na luxusní osobní tank, je překvapivě funkční - 5 - Bentley Ultratank z Ruska foto 05Rusové předělali Bentley na luxusní osobní tank, je překvapivě funkční - 6 - Bentley Ultratank z Ruska foto 06Rusové předělali Bentley na luxusní osobní tank, je překvapivě funkční - 7 - Bentley Ultratank z Ruska foto 07Rusové předělali Bentley na luxusní osobní tank, je překvapivě funkční - 8 - Bentley Ultratank z Ruska foto 08Rusové předělali Bentley na luxusní osobní tank, je překvapivě funkční - 9 - Bentley Ultratank z Ruska foto 09Rusové předělali Bentley na luxusní osobní tank, je překvapivě funkční - 10 - Bentley Ultratank z Ruska foto 10Rusové předělali Bentley na luxusní osobní tank, je překvapivě funkční - 11 - Bentley Ultratank z Ruska foto 11Rusové předělali Bentley na luxusní osobní tank, je překvapivě funkční - 12 - Bentley Ultratank z Ruska foto 12Rusové předělali Bentley na luxusní osobní tank, je překvapivě funkční - 13 - Bentley Ultratank z Ruska foto 13Rusové předělali Bentley na luxusní osobní tank, je překvapivě funkční - 14 - Bentley Ultratank z Ruska foto 14Rusové předělali Bentley na luxusní osobní tank, je překvapivě funkční - 15 - Bentley Ultratank z Ruska foto 15Rusové předělali Bentley na luxusní osobní tank, je překvapivě funkční - 16 - Bentley Ultratank z Ruska foto 16Rusové předělali Bentley na luxusní osobní tank, je překvapivě funkční - 17 - Bentley Ultratank z Ruska foto 17Rusové předělali Bentley na luxusní osobní tank, je překvapivě funkční - 18 - Bentley Ultratank z Ruska foto 18
Tank vyrobený z Bentley jezdí, ale vyžaduje zatím šetrné zacházení

Zdroj: AcademeG@Youtube

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama