Reklama

Rusové skutečně staví auto, které dokáže věci jako žádné jiné před ním

Mysleli jsme si, že o tomhle autě uslyšíme jednou a pak už nikdy znovu, ale mýlili jsme se. Rusové dál vážně pracují s myšlenou sportovního auta kříženého se vznášedlem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Rusové skutečně staví auto, které dokáže věci jako žádné jiné před ním

4.7.2018 | Mirek Mazal | 8 příspěvků

Mysleli jsme si, že o tomhle autě uslyšíme jednou a pak už nikdy znovu, ale mýlili jsme se. Rusové dál vážně pracují s myšlenou sportovního auta kříženého se vznášedlem.

Vývojový program firmy Yagalët se dále snaží dovést k výrobě myšlenku sportovního vozu, který se má vznášet pár centimetrů nad zemí. Rusové tak chtějí změnit svět sporťáků, protože automobil má kombinovat klasický automobil a vznášedlo. Systém udržování v letu by měl být skládací a zakomponovaný do podvozku. Z minula víme, že k jeho aktivaci postačí stisk tlačítka z místa řidiče a vznesením nad povrch zemský bude možné překonat jakoukoliv překážku včetně vodní hladiny, tenkého ledu, bažiny či hlubokého sněhu.

Podle informací projekt počítá s elektrickým pohonem a nízkou hmotností danou malými rozměry a lehkou konstrukcí z kompozitních materiálů. Kompletní prezentace včetně detailního odhalení konkrétnějších ilustrací byla plánována na jaro letošního roku, až teď ale Rusové částečně dodrželi své slovo.

Na novém obrázku je vidět, že novinka Yagalët opravdu ztělesňuje představu o tom, jak vyrobit obojživelné superauto. Pokud není plovoucí sportovní vůz dostatečně zvláštní podivín, chystá se pokračování. V případě úspěchu prvního modelu chce firma vyvinout stejný systém pro SUV a minivan.

Máme nové pohledy, mnoho nových detailů ale nedorazilo. Společnost stále neposkytla přesnější specifika fungování tohoto výmyslu. Ví se jen to, že řidič manuálně voličem aktivují pružnou obrubu kolem vozidla, Yagalët ale nevysvětluje podrobnosti.

Rusové věří, že stavbou tohoto stroje vyřeší mnoho problémů, protože řidiči nebudou potřebovat zvláštní licenci k pilotování modelu a vlastníci ve městech by mohli používat tento hybridní stroj, aby zabránili dopravním zácpám. Trik by spočíval ve využití vodní hladiny jako cesty do města a zpět. V případě Samary na levém břehu Volhy se tato možnost teoreticky nabízí.

Konstruktéři slibují dodat další informace brzy, neboť původně plánovali ještě letos poslat na silnice první pojízdný prototyp. Kdy ovšem bude hotov reálný vůz pro zákazníky, to zatím nebylo zmíněno. Vzhledem k chybějícím specifikacím je jasné, že se termíny přesouvají na neurčito. Zatím můžeme obdivovat jen modrý náčrt ruského sci-fi snu.

Na obrázku je vidět modrý dvoudveřový sportovní automobil na vodě, který více než roadster připomíná klasické kupé s oblými tvary. Kromě dlouhého těla jsou zřejmé minimalistické detaily jako malá světla a stejně drobná zpětná zrcátka. Za velkými bílými koly se skrývají červené brzdové třmeny velkých brzd. Největší zajímavostí je černé zařízení pod autem, které by mělo usnadňovat vzdušné překonávání vzdáleností. Design se povedl, nad technikou zatím můžeme jen zvedat obočí...

Rusové skutečně staví auto, které dokáže věci jako žádné jiné před ním - 1 - Yagalet krizenec auta a vznasedla nove foto 01
Projekt výrobce Yagalët se ukázal na nových ilustracích. Dostal reálnější kontury, ale na výrobu to stále nevypadá

Rusové skutečně staví auto, které dokáže věci jako žádné jiné před ním - 2 - Yagalet letajici roadster prvni ilustrace 01Rusové skutečně staví auto, které dokáže věci jako žádné jiné před ním - 3 - Yagalet letajici roadster prvni ilustrace 02
Starší ilustrace stejného původu ještě jako tmavý roadster

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama